انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۳۰ دی, ۱۳۸۷

تقدیر انجمن از جامعه‌ی پزشکی رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

dsc01161sانجمن پزشکان عمومی رشت با ارسال پیامکی به کلیه‌ی اعضای نظام پزشکی این شهرستان، از مشارکت آنان در انتخابات اخیر نظام پزشکی تقدیر کرد. متن این پیامک به‌شرح زیر است:
همکاران عزیز، حضور غرورآفرین‌تان را ارج می‌نهیم و انتخاب‌تان را، که بی‌شک بهترین انتخاب است، قدر می دانیم. با سپاس، انجمن پزشکان عمومی رشت.
گفتنی است سه تن از اعضای هیات رییسه‌ی انجمن- دکتر حمید اخوین (رییس)، دکتر مسعود جوزی (دبیر) و دکتر سونیا معصومی (منشی)- به‌همراه دو تن از دیگر همکاران پزشک عمومی منتخب انجمن- دکتر علی نیک‌پور و دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد- در بین ۱۰ تن از نمایندگان راه‌یافته به هیات مدیره‌ی نظام پزشکی این شهرستان قرار دارند.

۳۰ دی, ۱۳۸۷

نایب رییس شورای‌عالی نظام پزشکی کشور، درگذشت دکتر احمد سیادتی را تسلیت گفت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار صنفي - برچسب‌ها: ,

congereh-atfal-76به گزارش سایت نظام پزشکی رشت، استاد دکتر انوش برزیگر، نایب رییس شورای‌عالی نظام پزشکی کشور، درگذشت استاد دکتر احمد سیادتی، رییس این شورا را به جامعه‌ی فرهیخته‌ی پزشکی به‌ویژه اعضای شورای‌عالی نظام پزشکی تسلیت گفت.
دکتر برزیگر در پیام خود با نام بردن از دکتر سیادتی به‌عنوان نماد دانش‌پژوهی، فروتنی، اخلاق پزشکی، معلمی، مردم‌دوستی و در عین‌حال مشارکت در فعالیت‌های جمعی و مدنی جامعه‌ی پزشکی، درگذشت ایشان را ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه‌ی پزشکی کشور خواند و همه‌ی پزشکان را برای ادای احترام به این پزشک فرزانه به شرکت در مراسم خاکسپاری و بزرگداشت وی فراخواند.

۲۹ دی, ۱۳۸۷

دکتر احمد سیادتی درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

به گزارش خبرگزاری‌ها، دکتر احمد سیادتی، فوق تخصص اطفال و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس شورای‌عالی نظام پزشکی شنبه شب درگذشت.
dr-siadatiدکتر سیادتی، متولد ۱۳۱۳ در سبزوار از شاگردان دکتر محمد قریب و از استادان پیش‌کسوت طب کودکان ایران بود که سال‌ها در مرکز طبی کودکان ایران به درمان کودکان و نوزادان و آموزش دانشجویان و دستیاران پزشکی می‌پرداخت. وی پس از طی یک دوره‌ی طولانی بیماری به علت ابتلا به ناراحتی مزمن کبدی درگذشت.
وی مردادماه سال گذشته به‌دلیل ابتلا به بیماری، فعالیت‌های پزشکی را کنار گذاشته بود و از ۷ آبان ماه سال جاری برای درمان در آمریکا به‌سر می‌برد.
انجمن پزشکان عمومی رشت درگذشت این استاد بااخلاق و بزرگوار و فعال صنفی خستگی‌ناپذیر را به ملت ایران و به‌ویژه همکاران و شاگردان ایشان در جامعه‌ی پزشکی تسلیت می‌گوید.

۲۸ دی, ۱۳۸۷

نتایج انتخابات سازمان نظام پزشکی لاهیجان- سیاهکل

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

انتخابات سازمان نظام پزشکی لاهیجان- سیاهکل با شرکت ۲۵۳ نفر از اعضای این سازمان برگزار شد و از گروه پزشکان ۴ پزشک عمومی و ۲ پزشک متخصص، به همراه ۵ نفر از همکاران سایر گروه‌ها، به شرح زیر انتخاب شدند:
گروه پزشکی (از مجموع ۱۵۹ رای)
۱-    دکتر علیرضا وارسته، ۹۳
۲-    دکتر ویشتاسب سیامکی، ۶۸
۳-    دکتر میرفاضل میرعلوی، ۶۷
۴-    دکتر الهام شاهرخی راد، ۶۷
۵-    دکتر فاطمه ذاتی، ۶۰
۶-    دکتر علیرضا سلطانی‌نژاد، ۵۸ ادامه مطلب…

۲۸ دی, ۱۳۸۷

نتایج کامل انتخابات نظام پزشکی شهرستان رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

۲۸/۱۰/۸۷dsc01119s- با حضور ۱۱۵۵ تن از اعضای نظام پزشکی شهرستان رشت در انتخابات این سازمان، ۵ پزشک عمومی و ۵ پزشک متخصص در کنار ۷ تن از همکاران گروه‌های دیگر به هیات مدیره‌ی نظام پزشکی شهرستان رشت راه یافتند. نتیجه‌ی نهایی انتخابات به‌شرح زیر است:
گروه پزشکی (از مجموع ۸۳۸ رای)
۱-    دکتر انوش برزیگر، ۶۳۲
۲-    دکتر مرتضی رهبر، ۴۵۰
۳-    دکتر حمید اخوین، ۳۹۴
۴-    دکتر عبدالحسین صابر، ۳۸۰
۵-    دکتر نادر اسماعیل‌پور، ۳۶۱
۶-    دکتر علی نیک‌پور، ۳۳۰
۷-    دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد، ۳۲۳
۸-    دکتر مسعود جوزی، ۳۱۷
۹-    دکتر سونیا معصومی، ۳۰۸
۱۰-  دکتر عباس درجانی، ۳۰۲ ادامه مطلب…

۲۶ دی, ۱۳۸۷

شهرستان رشت می‌تواند ۵ نفر نماینده در مجمع عمومی نظام پزشکی داشته باشد/ دکتر محمدکاظم پورکاظمی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

poorkazemi-2بر اساس ماده‌ی ۶ قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، هیات مدیره‌ی نظام پزشکی هر یک از شهرستان‌ها با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات هیات مدیره‌ی شهرستان خود، می‌تواند یک یا چند نفر از بین اعضای انتخابی را به‌عنوان نماینده‌ی خود، برای تشکیل مجمع عمومی به‌ترتیب زیر معرفی کند:
الف- تا ۵۰۰ نفر شرکت‌کننده در انتخابات، یک نفر
ب- از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ نفر شرکت‌کننده، دو نفر
ج- از ۱۰۰۱ تا ۱۵۰۰ نفر شرکت‌کننده در انتخابات، سه نفر. ادامه مطلب…

۲۶ دی, ۱۳۸۷

انتخاباتی دیگر در راه است …/ دکتر مهران قسمتی‌زاده

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

ghesmatizadeh2چند ماهی است که بر فضای کشور ما جو انتخابات حاکم شده است. تا مدتی قبل انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا و باراک اوباما در صدر اخبار کشور ما بودند و مردم ما پی‌گیر تاثیر آن انتخابات در سرنوشت خود و هم‌اکنون نیز چشم به راه انتخابات ریاست جمهوری ایران و مبارزه انتخاباتی داخل کشور هستند و درباره‌ی کاندیداتوری رییس‌جمهور کنونی و سابق و آمدن یا نیامدن این یا آن گمانه زنی می‌کنند. اما در این بین انتخابات دیگری نیز انجام خواهد شد، انتخاباتی که در ۲۷ دی ماه امسال برگزار می‌گردد و به احتمال زیاد تاثیرش بر جامعه‌ی پزشکی و نظام سلامت کشور، حداقل کمتر از تاثیر انتخاب شدن اوباما نخواهد بود. ادامه مطلب…

۲۵ دی, ۱۳۸۷

بیانیه‌ی انتخاباتی انجمن پزشکان عمومی لاهیجان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

lahijan2انجمن پزشکان عمومی لاهیجان با صدور بیانیه‌ای ضمن تشویق همکاران به حضور در انتخابات نظام پزشکی، نامزدهای پیشنهادی خود برای انتخابات این شهرستان را اعلام کرد:
چراغ خانه‌ی خود را روشن نگه داریم!
همکاران محترم جامعه‌ی پزشکی!
نظام پزشکی خانه‌ی همه‌ی ماست و گرما و سرمای آن را همه‌ی ساکنین خانه احساس خواهند کرد. مسلماً همه‌ی ما از این خانه انتظار داریم که سرای امنی برای ما باشد. اما برای این‌که نظام پزشکی را پناهگاهی در مقابل ناملایمات بیابیم نخست باید این خانه را حفظ کنیم و چهارچوب‌های آن را محکم کنیم که این امر میسر نمی‌شود جز با رای ما. ادامه مطلب…

۲۳ دی, ۱۳۸۷

۸ صبح تا ۶ عصر ۲۷ دی‌ماه در بیمارستان الزهرا

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

بنا به اعلام هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی رشت، انتخابات این شهرستان از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر جمعه ۲۷ دی‌ماه در تالار اجتماعات بیمارستان الزهرا (واقع در خیابان نامجو) برگزار می‌شود.
طبق ماده‌ی ۲۲ قانون نظام پزشکی، شرایط انتخاب‌کنندگان عبارت است از:
الف- تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
ب- داشتن کارت عضویت در سازمان نظام ‌پزشکی.
ج- شاغل بودن در شهرستان منطقه‌ی انتخاباتی در زمان انتخابات به تایید نظام پزشکی آن شهرستان یا شبکه‌ی بهداشت و درمان شهرستان.

۲۳ دی, ۱۳۸۷

همه‌ی کاندیداهای انجمن پزشکان عمومی رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

انجمن پزشکان عمومی رشت در انتخابات نظام پزشکی این شهرستان ۹ تن از همکاران پزشک عمومی و یکی از همکاران متخصص را به‌عنوان نامزدهای پیشنهادی خود معرفی کرده است. در زیر مختصری از سوابق صنفی و اجرایی این همکاران به‌ترتیب الفبایی تقدیم می‌شود:list

ادامه مطلب…

۲۳ دی, ۱۳۸۷

بیانیه‌ی مشترک تشکل‌های گروه پزشکی استان کرمان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي, مقالات صنفي - برچسب‌ها:

kermanتشکل‌های گروه پزشکی استان کرمان با ارایه‌ی فهرست مشترکی در انتخابات نظام پزشکی این شهرستان حضور می‌یابد. متن بیانیه‌ی این تشکل‌ها بدین شرح است:
دنیای فراگیر ارتباطات هم‌اینک معنای جدیدی از «نفوذ و اعتبار» ارایه و مفهوم آن را دگرگون ساخته است. نفوذ و اعتبار در دنیای جدید مختص به نخبگان حاکم نیست و در همه‌ی گروه‌ها و عوامل اجتماعی جاری است: در ارایه‌دهندگان خدمت، در گیرندگان خدمت، در سبک‌های زندگی، در رسانه‌ها، در طبقات و گروه‌های اجتماعی و … . ادامه مطلب…

۲۳ دی, ۱۳۸۷

اهداف صنفی/ دکتر میرمحمدعلی نیاکویی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

niyakooiiبه‌نظر من در جهت احقاق حق پزشکان باید در چند محور فعالیت کرد:
۱- در حوزه‌ی پزشک خانواده: باید این طرح با مشارکت بخش خصوصی در امر درمان اجرا شود و سیستم ارجاع در قالبی که در کشورهای پیشرفته اجرا شده شکل گیرد. بودجه‌ی وزارت بهداشت باید برای انجام امور بهداشتی در مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت هزینه گردد و در امر درمان مستقیم بودجه‌ی درمانی با مشارکت بخش خصوصی (پزشکان مطب‌دار) پایه‌ریزی شود.
۲- درمانگاه‌های معین سازمان تامین اجتماعی تحت هر عنوان در این قالب تعریف‌شده باید برچیده گردند.
۳- در امر مالیات باید بازنگری صورت پذیرد و ۵ درصد کسورات بیمه‌ای به ۳ درصد تقلیل یابد تا ممیزان مالیاتی برای بدهکار نشدن دارایی مجبور به زیاد نوشتن درآمد سالیانه‌ی پزشکان نشوند.
۴- عوارض شغلی و عوارض شهرداری که در شهر ما ابتکار شورای شهر رشت است، باید لغو گردد.
دکتر میرمحمدعلی نیاکویی
نامزد انتخابات نظام پزشکی شهرستان رشت

۲۲ دی, ۱۳۸۷

«پزشکان»، ویژه‌ی انتخابات نظام پزشکی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

pezeshkan-2دومین شماره از دور جدید «پزشکان»، خبرنامه‌ی داخلی انجمن پزشکان عمومی رشت، منتشر شد. در صفحه‌ی نخست این خبرنامه‌ی ۸ صفحه‌ای که عنوان فرعی «ویژه‌ی انتخابات نظام پزشکی» را بر پیشانی دارد، بیانیه‌ی انجمن درباره‌ی انتخابات و فهرست نامزدهای منتخب آمده و صفحات دیگر نیز به اخبار و مقالات مربوط به این رویداد مهم صنفی اختصاص دارد.
«پزشکان» زیر نظر کمیته‌ی انتشارات انجمن با حضور دکتر حمید اخوین، دکتر حسن صادق‌زاده، دکتر حمید طهماسبی‌پور و دکتر سونیا معصومی اداره می‌شود و سردبیر آن دکتر مسعود جوزی است.

۲۲ دی, ۱۳۸۷

بهترین انتخاب/ دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

۲۷shahdinejad-21 دی‌ماه روز انتخابات نظام پزشکی است. در این روز تعدادی از همکاران داوطلب عضویت در
هیات مدیره‌ی نظام پزشکی برای ادای دین خود به جامعه‌ی پزشکی برای یک دوره‌ی چهارساله انتخاب می‌شوند.
فارغ از این‌که چه افرادی در این روز حایز اکثریت آرا می‌شوند و ترکیب هیات مدیره‌های نظام پزشکی در سطح کشور چگونه رقم خواهد خورد، ذکر چند نکته در این خصوص خالی از لطف نخواهد بود. ادامه مطلب…