انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۲۴ اسفند, ۱۳۹۶

دیدار هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت با مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان گیلان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

photo5859419227197385697

 

 

این ملاقات در مورخ ۲۳ / ۱۲ / ۹۶ در ساعت ۱۲/۳۰در محل دفتر مدیریت درمان تأمین اجتماعی با حضور مدیریت محترم درمان آقای دکتر شهدی نژاد معاون مدیرت درمان آقای دکتر شهپوری و همین طور رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی آقای دکتر خانجانی انجام شد. در طول این ملاقات ۱/۵ساعته طرفین از دغدغه های پزشکان عمومی و مشکلات پیشه روی آنها و همین طور راهکارهای همگرایی و انسجام بیشتر این بخش از جامعه پزشکی بحث و تبادل نظر کردند. در پی درخواست هیات مدیره مبنی بر تلاش بیش‌تر برای پرداخت معوقات جامعه پزشکان عمومی ،آقای دکتر شهدی نژادهم تأکید کردند که تمام تلاششان را برای پرداخت بخشی از معوقات قبل از پایان سال به کار خواهند بست، همین طور پیشنهاد اجرای طرح نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه مطرح و مزایای آن از جمله دسترسی به سوابق پزشکی و درمانی بیماران، دریافت ۶۰% از حق ویزیت سهم سازمان، در طول ۲۴ ساعت پس از ویزیت بیمار و همین طور دقت بیشتر در تجویز دارو و همین طور اشتباه کمتر در تحویل دارو توسط داروخانه ها ذکر گردید، و مدیریت محترم درمان نیز قول دادند در صورت درخواست انجمن یک دوره دیگر از کلاسهای آموزشی در خصوص اجرای این طرح ویژه پزشکان عمومی با ظرفیت ۱۵۰ نفر مجدداً برگزار و انجمن نیز در این خصوص اطلاع رسانی لازم را داشته باشد، هیات مدیره انجمن نیز پذیرفتند در صورت اجرای این طرح همان طور که قول داده شده یعنی پرداخت منظم صورتحسابها ی ارسالی و همین طور اختیاری بودن اجرای آن برای همکاران می توانند انجام انرا به همکاران توصیه نمایند ،ضمن این ملاقات اعضای هیأت مدیره انجمن نسبت به ندید گرفتن جایگاه پزشکان عمومی در طرح تحول سلامت و همین طور ساختار درمانی کشور معترض بوده و خواستار حمایت سازمان تأمین اجتماعی استان و مدیریت آن از مطالبات صنفی جامعه پزشکان عمومی استان شدند.
که در پایان مدیریت درمان تأمین اجتماعی و همکارانشان اعلام کردند که خود را متعهد به همکاری با انجمن و سایر نهادهای علمی و صنفی جامعه پزشکی دانسته و از تمام ظرفیت موجود سازمانی خود برای حل مشکلات جامعه پزشکان عمومی استفاده خواهند کرد.
لازم به ذکر است انجمن پزشکان عمومی رشت در نظر دارد که طی ایام پیشرو با ملاقات با تمامی مدیران و شخصیتهای تأثیرگذار پزشک عمومی استان، موجبات همکاری و همگرایی بیشتر این گروه صنفی برای جلوگیری از تضییع بیشتر جایگاه مادی و معنوی این گروه فرهیخته را فراهم سازد و در این راستا نیازمند همکاری و همدلی تمامی پزشکان عمومی استان خواهد بود.

۱۷ اسفند, ۱۳۹۶

انجمن پزشکان عمومی رشت خواستار پرداخت معوقات پزشکان از بیمه ها شد.

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

 

 

 

مدیریت محترم درمان تأمین اجتماعی

مدیر کل محترم بیمه سلامت استان

با سلام

احتراماً به استحضار می‌رساند با توجه به نزدیک شدن ایام پایانی سال و ضرورت تسویه حساب با همکاران پزشک که در طول سال جاری اقدام به ارائه خدمات به عزیزان بیمه شده تحت پوشش مجموعه شما نموده‌اند خواهشمند است مطابق قرارداد فی‌مابین نسبت به تسویه صورت‌حساب‌های ارسال شده همکاران اقدام فرمایید به طور حتم استحضار دارید که عزیزان پزشک عمومی که در خط مقدم نظام سلامت مشغول ارائه خدمت به هم‌وطنان می‌باشند با مشکلات متعدد معیشتی دست به گریبان بوده و تأخیر در پرداخت‌های بیمه‌ها نیز مشکلات آن‌ها را دو چندان کرده است.

در پایان از حسن نظر حضرتعالی کمال تشکر را داریم.

با تشکر

دکتر آنه محمد دوگونچی

رییس انجمن پزشکان عمومی شهرستان رشت

ادامه مطلب…

۹ اسفند, ۱۳۹۶

گزارش نشست هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي

نشست هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت در تاریخ ۹۶/۱۲/۹ جهت معارفه هیأت مدیره و بیان مشکلات پزشکان عمومی با معاونت محترم درمان دانشگاه و مدیریت محترم نظارت دانشگاه و قائم مقام معاونت درمان و رئیس اداره نظارت در محل دفتر معاونت درمان برگزار شد.
پس از معارفه و مطرح شدن مشکلات فیلدهای مختلف فعالیت پزشکان عمومی موارد ذیل مورد تفاهم قرار گرفت.
۱- در مورد ساعت کاری مقرر شد تا وقتی مطب مراجعه کننده داشته باشد میتواند فعال باشد و در مورد مطبهای شبانه‌روزی هم مقرر گردید که معاونت درمان برای صدور درمانگاههای شبانه‌روزی تسهیلات بیشتری فراهم نماید تا این مطبها بتوانند در قالب درمانگاه شبانه‌روزی ساماندهی شوند.
۲- در خصوص محدودیتهای اعمال شده بر فعالیت پزشکان عمومی مقرر شد، در سال ۹۷ برنامه توانمندسازی پزشکان عمومی در حوزههای مختلف با برنامههای آموزشی که با همکاری انجمن برگزار میگردد اجرایی گردد.
۳-در خصوص نداشتن مجوز تزریقات پرسنل مطبها مقرر شد دورههای آموزشی با همکاری انجمن برگزار و دانشگاه نیز این دورهها را به رسمیت شناخته و مجوز تزریقات برای پرسنل دوره دیده صادر گردد.
۴- در خصوص مشکلات پزشکان شاغل در حوزه درمان اعتیاد و همینطور مشکلات اخیر ایجاد شده در تحویل دارو به پزشکان (در پی تعویض پرسنل این حوزه) مقرر شد در جلسه مشترکی با معاونت غذا دارو و صنف درمانگران اعتیاد استان  این مسائل مطرح و رسیدگی گردد.
۵- معاونت محترم درمان از کلیه پزشکان عمومی جویای کار برای همکاری در اورژانسهای بیمارستانی استان دعوت  به کار نموده و قول مساعدت در پرداختها و مزایای ویژه نیز در این خصوص دادند.

 

ادامه مطلب…

۲۹ خرداد, ۱۳۹۶

تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۶ پنج درصد افزایش یافت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: با تصویب دولت، تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۶، پنج درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس‌ جمهوری، همچنین میزان فرانشیز پرداختی را برای بیماران بستری و بستری موقت شهری در مراکز دولتی ۱۰ درصد و برای بیماران بستری و بستری موقت روستایی و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و عشایر در مراکز دولتی با رعایت نظام ارجاع ۵ درصد تعیین کرد.Vantagem-nos-planos-de-saúde-de-coparticipação
ادامه مطلب…

۱ شهریور, ۱۳۹۵

روز پزشک مبارک باد!

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

photo775اول شهریورماه، زادروز حکیم فرزانه ابوعلی سینا و «روز پزشک»، بر جامعه‌ فرهیخته‌ پزشکی ایران و گیلان، به‌ویژه همکاران ارجمند و گران‌قدر پزشک عمومی مبارک باد.

 هیات مدیره‌ انجمن پزشکان عمومی رشت

۱۷ اسفند, ۱۳۹۴

دکتر یوسف‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

Dr-Yoosofzadeh با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک به سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی گیلان منصوب شد.

دکتر یوسف‌زاده متخصص جراحی مغز و اعصاب و استاد فول‌تایم دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که هم‌اکنون ریاست بیمارستان پورسینای رشت را برعهده دارد و با ارتقای کیفیت این بیمارستان، طی سال‌های اخیر آن را به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های نمونه‌ی هیات امنایی و قطب آموزشی، پژوهشی و درمانی ترومای کشور مطرح کرده است.
رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی گیلان دکتر انوش برزیگر، فوق تخصص و استاد قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رییس نظام پزشکی شهرستان رشت بود که از دی‌ماه‌ ۱۳۹۲ در این جایگاه قرار داشت. ادامه مطلب…

۱۱ آذر, ۱۳۹۴

اعتراض انجمن پزشکان عمومی شیراز در خصوص شایعه کسر سرانه پزشکان خانواده برای دریافت فرانشیز

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها: ,

81666857-70007516انجمن پزشکان عمومی شیراز طی نامه ای به دکتر هاشمی و ربیعی وزیران بهداشت و تعاون نسبت به شایعه کسر سرانه پزشکان خانواده برای دریافت فرانشیز هشدار دادند.

متن کامل نامه به این شرح است:

تاریخ: ۱۰/۹/۱۳۹۴
شماره: ۲۲۸۶

جناب آقای دکتر هاشمی- وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
جناب آقای دکتر ربیعی- وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه مطلب…

۶ آذر, ۱۳۹۴

۷۰ درصد برنامه های حوزه سلامت محقق نشد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

dr_golalizadeh-500x463نایب رئیس انجمن پزشکان عمومی کشور، تاکید کرد: کارشناسان معتقدند که تنها ۳۰ درصد از برنامه های حوزه سلامت در طول برنامه پنجم توسعه محقق شده است.

دکتر عزت الله گل علیزاده در گفتگو با مهر، اظهارداشت: کارشناسان معتقدند که در طول برنامه چهارم توسعه تنها ۲۰ درصد از برنامه های حوزه سلامت محقق شد که این سهم در برنامه پنجم به ۳۰ درصد رسیده که البته خوب نیست.

وی با تاکید بر اینکه اجرای بسیاری از برنامه های مصوب حوزه سلامت در طول برنامه پنجم بر زمین مانده است، گفت: برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده، سطح بندی خدمات، تجمیع بیمه ها، تدوین راهنماهای بالینی و…، به هر دلیلی اجرا نشده اند. ادامه مطلب…

۱۴ آبان, ۱۳۹۴

مدیر عامل بیمه سلامت: خدمات اولیه سلامت از پزشک خانواده جداشدنی نیست

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها: ,

 

photo_2015-11-04_10-03-16سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: «باید تلقی جدایی خدمات اولیه سلامت (PHC) از پزشک خانواده از بین برود.»

دکتر محمدجواد کبیر در دیدار با مسوولان انجمن پزشکان عمومی ایران با تاکید بر این‌که پزشک خانواده بهترین استراتژی برای ارتقای خدمات اولیه سلامت (PHC) است، گفت: «اعتقاد داریم در ارتقای نظام سلامت منافع پزشکان عمومی با منافع مردم و کل نظام سلامت گره خورده است.» ادامه مطلب…

۱۴ آبان, ۱۳۹۴

رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران: نخبگان پزشکی فعلاً سکوت کردند

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها: ,

 

dr-kamyabiسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران با انتقاد از عدم برنامه‌ریزی مناسب برای طرح پزشک خانواده گفت: نخبگان پزشکی فعلاً سکوت کردند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، عباس کامیابی در نشست خبری همایش فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران درباره ارزیابی طرح تحول سلامت و همچنین اجرا نشدن کامل پزشک خانواده در کشور اظهار داشت:‌ ما اعتقاد داریم ساختار نظام سلامت همان است، زیرا نقش پزشکان عمومی در این طرح به درستی تبیین نشده است. افزایش تقاضای القایی در این طرح رو به افزایش است اما از طرف دیگر میزان پرداختی از جیب مردم کاهش پیدا کرده است، هرچند که هنوز مستند قابل قبولی در این زمینه ارائه نشده است.

وی با اشاره به لزوم حرکت وزارت بهداشت به سمت پیشگیری و حل بحران در حوزه درمان گفت: آنچه که دولت عنوان می‌کند با شروع طرح تحول میزان پرداختی توسط مردم بحرانی بوده، درست است، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد این بحران تمام شده و بهتر است وزارت بهداشت به سمت پیشگیری حرکت کند. ادامه مطلب…

۳ آبان, ۱۳۹۴

خبر انجمن پزشکان عمومی ایران از ایرنا حذف شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

downloadسایت انجمن پزشکان عمومی ایران: گفت‌وگوی ۲۷ آبان مدیر رسانه و ارتباطات انجمن پزشکان عمومی ایران در انتقاد از طرح‌های ورزات بهداشت و مصادره نام پزشک خانواده انعکاس گسترده‌ای در خبرگزاری‌های مختلف داشت.

اغلب خبرگزاری‌های مهم کشور مانند ایرنا، ایسنا، مهر و همچنین خبرگزاری‌های جامعه پزشکی از جملهسلامت ‌نیوز و… این گفت‌وگو را پوشش دادند و در بسیاری از روزنامه‌ها از جمله صفحه اول روزنامه سپید منتشر شد.

این گفت‌وگو همچنین واکنش وزارت بهداشت را در پی داشت که ادامه مطلب…

۱ آبان, ۱۳۹۴

مدیر رسانه و ارتباطات انجمن پزشکان عمومی ایران: طرح‌های وزارت بهداشت مصادره نام پزشک خانواده است

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

دکتر مسعود جوزی

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: مدیر رسانه و ارتباطات انجمن پزشکان عمومی ایران گفت: طرح‌هایی که مسوولان وزارت بهداشت در روزهای اخیر اجرای آن را تبلیغ می‌کنند نسبتی با پزشک خانواده ندارد و در واقع مصادره این نام و رفع تکلیف از اجرای این طرح ملی و قانونی است.

دکتر مسعود جوزی در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی انجمن پزشکان عمومی ایران با اشاره به مصاحبه‌های پی‌درپی مسوولان وزارت بهداشت در روزهای اخیر گفت: وزارت بهداشت دو سال فرصت داشت تا زیرساخت‌های پزشک خانواده را فراهم کند ولی حالا دارند تجهیز مراکز بهداشت حاشیه شهرها یا ساخت درمانگاه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی را به‌عنوان اجرای پزشک خانواده در شهرها تبلیغ می‌کنند. ادامه مطلب…

۲۱ مهر, ۱۳۹۴

شایعه‌ای که تایید نشد: محدودیت سنی آزمون دستیاری دوباره ابلاغ نشده است

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

dastسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: پیگیری کمیته‌ی رسانه‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران نشان می‌دهد دستور جدیدی مبنی بر محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری ابلاغ نشده است.

از دیشب در فضای مجازی خبری حاکی از ابلاغ دستور قطعی محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری منتشر شد: «متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های فراوان انجمن پزشکان عمومی، از امروز دستور محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری به کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد. این ابلاغیه برای آزمون دستیاری سال ٩۵ لازم الاجرا می‌باشد.»

پس از انتشار این خبر کمیته‌ی رسانه‌ی انجمن پزشکان عمومی از مجاری مختلف آن را پیگیری کرد. ادامه مطلب…

۱۶ مهر, ۱۳۹۴

قانون مجازات حبس پزشکان در کمیته تخصصی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اصلاح شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

3سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی با طرح و تصویب در کمیته تخصصی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، گامی به پیش رفت.

مهندس طاهر موهبتی با اعلام این خبر و در توضیح بیشتر گفت: بر اساس ماده ۶۱۶ بخش تعزیرات از قانون مجازات اسلامی، «در صورتی که قتل غیر عمد به واسطه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا اقدام به امری که مرتکب در آن مهارت نداشته است یا به سبب عدم رعایت نظامات واقع شود مسبب به حبس از یک تا سه سال و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم‌ محکوم خواهد شد مگر اینکه خطای محض باشد». ادامه مطلب…