انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۱ شهریور, ۱۳۹۶

روز پزشک فرخنده باد!

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

fu9619 (1)اول شهریورماه، زادروز ابوعلی سینا و «روز پزشک»، بر جامعه‌ پزشکی ایران و گیلان، به‌ویژه همکاران ارجمند و گران‌قدر پزشک عمومی مبارک باد.

هیات مدیره‌ انجمن پزشکان عمومی رشت

۱ فروردین, ۱۳۹۶

نوروز و بهار خجسته باد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

maxresdefaultبر چهره گل نسیم نوروز خوش است

در صحن چمن روی دل‌افروز خوش است

از دی که گذشت هر چه گویی خوش نیست

خوش باش و ز دی مگو که امروز خوش است

نوروز، نوبهار و آغاز سال ۱۳۹۶ خورشیدی بر همکاران ارجمند جامعه‌ پزشکی به‌ویژه پزشکان عمومی گران‌قدر شهرستان رشت و خانواده‌های محترم‌شان  فرخنده باد.

هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت

۲ اسفند, ۱۳۹۵

دکتر محمدرضا طهرانیان درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

Image0009سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: با نهایت تاسف، از درگذشت همکار پیش‌کسوت دکتر محمدرضا طهرانیان، پس از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان، با خبر شدیم.
دکتر طهرانیان که در سال ۱۳۲۷ از پدر و مادری بروجردی در شهر مشهد زاده شده بود، سال‌ها در مطب شخصی خود، ابتدا در خیابان تختی و سپس ابتدای خیابان گلسار رشت، در خدمت دردمندان این دیار بود.
درگذشت این همکار ارجمند را به خانواده و دوستدارانش تسلیت می‌گوییم.

۳ آبان, ۱۳۹۵

تسلیت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي

Dr Hojjatiبا نهایت تاثر و تاسف درگذشت همکار عزیزمان سرکار خانم دکتر مریم حجتی را به خانواده، دوستداران و جامعه پزشکی استان و کشور تسلیت می‌گوییم.
مجلس یادبود و بزرگداشت این همکار ارجمند که از پزشکان فعال صنفی و نماینده پزشکان خانواده روستایی بودند، از ساعت ۴ تا ۵:۳۰ عصر سه‌شنبه ۴ آبان در مسجد الجواد لاکانی رشت برگزار خواهد شد.
امید است حضور همکاران گرامی، مرهمی بر قلب سوگوار بازماندگان باشد.

هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت

۱۶ فروردین, ۱۳۹۵

دکتر پورعباس درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

Dr Poorabbasدکتر علی‌عباس پورعباس، پزشک عمومی پیش‌کسوت رشت، درگذشت.
دکتر پورعباس که در ابتدای میدان بزرگ رشت مطب داشت، فارغ‌التحصیل سال ۱۳۳۴ دانشگاه تبریز و مسوول امور درمانی بیمه‌های اجتماعی وقت استان بود و سال‌ها در رشته‌ی پوست و آمیزشی به بیماران استان خدمت ‌می‌کرد.
دکتر پورعباس روز ۱۳ فروردین در حالی که در حیاط خانه‌ی تاریخی و زیبایش در محله‌ی خواهر امام رشت سرگرم رسیدگی به گل‌های محبوبش بود درگذشت.
به همین مناسبت امروز دوشنبه ۱۶ فروردین مراسمی از ساعت ۱۵ تا ۱۶٫۳۰ دقیقه در پرورشگاه مژدهی رشت برگزار می‌شود.
انجمن پزشکان عمومی با عرض تسلیت به خانواده‌ی محترم، همکاران و دوستداران ایشان، از جامعه‌ی پزشکی دعوت می‌کند با حضور در این مراسم یاد این همکار پیش‌کسوت را گرامی دارند.

۲۹ اسفند, ۱۳۹۴

نوروز خجسته باد!

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

کارت-نوروز-3

بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک
شاخه‌های شسته، باران خورده، پاک
آسمان آبی و ابر سپید
برگ‌های سبز بید
عطر نرگس، رقص باد
نغمه‌ی شوق پرستوهای شاد
خلوت گرم کبوترهای مست
نرم نرمک می‌رسد اینک بهار…

نوروز سال ۱۳۹۵ خورشیدی بر همکاران گران‌قدر جامعه‌ی پزشکی به‌ویژه پزشکان عمومی ارجمند شهرستان رشت و خانواده‌های محترم‌شان  فرخنده باد.

هیات مدیره‌ی‌ انجمن پزشکان عمومی رشت

۱۷ اسفند, ۱۳۹۴

دکتر یوسف‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

Dr-Yoosofzadeh با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک به سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی گیلان منصوب شد.

دکتر یوسف‌زاده متخصص جراحی مغز و اعصاب و استاد فول‌تایم دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که هم‌اکنون ریاست بیمارستان پورسینای رشت را برعهده دارد و با ارتقای کیفیت این بیمارستان، طی سال‌های اخیر آن را به‌عنوان یکی از بیمارستان‌های نمونه‌ی هیات امنایی و قطب آموزشی، پژوهشی و درمانی ترومای کشور مطرح کرده است.
رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی گیلان دکتر انوش برزیگر، فوق تخصص و استاد قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رییس نظام پزشکی شهرستان رشت بود که از دی‌ماه‌ ۱۳۹۲ در این جایگاه قرار داشت. ادامه مطلب…

۴ اسفند, ۱۳۹۴

حمایت پزشکان و پیراپزشکان گیلان از دکتر علی نوبخت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

123-3جمعی از پزشکان و پیراپزشکان استان گیلان در نامه‌ای خطاب به همکاران جامعه‌ی پزشکی و گیلانیان ساکن تهران خواستار پشتیبانی آنان از دکتر علی نوبخت حقیقی در انتخابات دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی شدند.
دکتر نوبخت، دبیر مجمع انجمن‌های علمی پزشکی کشور که سوابق معاونت وزارت بهداشت و دبیری فرهنگستان علوم پزشکی را نیز در کارنامه دارد، متولد رشت و فوق‌تخصص نفرولوژی است و با نامزدی از حوزه‌ی انتخابیه‌ی تهران بزرگ، در فهرست ائتلافی اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان حضور دارد.
متن این نامه به‌شرح زیر است: ادامه مطلب…

۳ اسفند, ۱۳۹۴

حمایت نظام پزشکی رشت از مهندس جعفرزاده در انتخابات مجلس شورای اسلامی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها: ,

 imagesانجمن پزشکان عمومی رشت: هیات مدیره‌ی سازمان نظام پزشکی شهرستان رشت در انتخابات دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی از مهندس غلامعلی جعفرزاده حمایت خواهد کرد. بنا بر مصوبات نشست دوشنبه ۲۶ بهمن این هیات مدیره، همچنین آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده‌ی رهبری در استان و امام جمعه‌ی رشت، نامزد مورد حمایت نظام پزشکی رشت در انتخابات مجلس خبرگان خواهد بود. ادامه مطلب…

۱۱ آذر, ۱۳۹۴

پیام تسلیت انجمن پزشکان عمومی ایران به مناسبت درگذشت دکتر نرمین شهپوری

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن

زنده‌یاد دکتر نرمین شهپوری

زنده‌یاد دکتر نرمین شهپوری

انجمن پزشکان عمومی ایران در پیامی درگذشت دکتر نرمین شهپوری، از پزشکان کاروان زایران ایرانی مقیم کربلا را به خانواده‌ی ایشان و جامعه‌ی پزشکی تسلیت گفت:

اوست باقی…

باز هم جامه‌ی سپید یکی از همکاران پزشک عمومی در حین انجام وظیفه به خون پاکش گلگون شد.

درگذشت زنده‌یاد سرکار خانم دکتر نرمین شهپوری را که در جاده‌ی سامره- کربلا و در مسیر خدمت‌رسانی به زایران ایرانی اتفاق افتاد، به خانواده و بازماندگان ایشان و خانواده‌ی بزرگ پزشکی ایران به‌ویژه همکاران‌مان در انجمن پزشکان عمومی مراغه تسلیت می‌گوییم.

انجمن پزشکان عمومی ایران

 

۱۱ آبان, ۱۳۹۴

دفترچه راهنمای آزمون پذیرش دستیار تخصصی سال ۹۵-۹۶ منتشر شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

daftarcheh

دفترچه راهنمای چهل و سومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی ارایه شد. این آزمون با تغییراتی نسبت به سال گذشته برگزار خواهد شد. ادامه مطلب…

۱۱ شهریور, ۱۳۹۴

دکتر مسعود جوزی در گفت‌وگو با همشهری: نوشتن دید وسیع‌تر و عمیق‌تری به پزشکان می‌دهد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها: ,

 

دکتر مسعود جوزی

دکتر مسعود جوزی، مسوول کمیته‌ی رسانه و ارتباطات انجمن پزشکان عمومی ایران در گفت‌وگو با روزنامه‌ی همشهری با بیان این‌که نوشتن دید وسیع‌تر و عمیق‌تری به پزشکان می‌دهد، گفت: «توصیه‌ام به همکاران پزشک این است که بنویسند، حتی اگر در حد یک یادداشت چند خطی در حوزه تخصص خودشان یا مشکلات کاری باشد، حتی اگر نوشتن خاطرات طبابت باشد. نوشتن آدم را وادار به فکر کردن می‌کند و به افکار انسجام می‌‌دهد.»

متن این مصاحبه را که صبح یکشنبه اول شهریور به‌مناسبت روز پزشک در روزنامه‌ی همشهری منتشر شده، به‌نقل از سایت آن می‌خوانید:

نوشتن دید وسیع‌تر و عمیق‌تری به پزشکان می‌دهد

نویسنده: فرشته رضایی

برای بسیاری از رسانه‌ای‌ها شناخته شده است، اما حرفه‌اش پزشکی است. شاید کسی باور نکند که از بنیانگذاران خانه فرهنگ گیلان و مدیر مسئول آن باشد، اما خودش می‌گوید نمی‌تواند بین طبابت و روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های اجتماعی یکی را انتخاب کند…

برای بسیاری از رسانه‌ای‌ها شناخته شده است، اما حرفه‌اش پزشکی است. شاید کسی باور نکند که از بنیانگذاران خانه فرهنگ گیلان و مدیر مسئول آن باشد، اما خودش می‌گوید نمی‌تواند بین طبابت و روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های اجتماعی یکی را انتخاب کند. دکتر «مسعود جوزی» سال‌ها هم طبابت و هم کار رسانه‌ای کرده است. با خیلی‌ها مصاحبه کرده است اما حالا پذیرای روزنامه همشهری است تا به مناسبت روز پزشک با او درباره حرفه‌اش گفت‌وگو کنیم. ادامه مطلب…

۱ شهریور, ۱۳۹۴

روز پزشک فرخنده باد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن - برچسب‌ها:

article00501اول شهریورماه، میلاد حکیم فرزانه ابوعلی سینا و روز پزشک بر جامعه‌ی فرهیخته‌ی پزشکی گیلان، به‌ویژه همکاران سخت‌کوش پزشک عمومی فرخنده باد.

هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت

۲۳ فروردین, ۱۳۹۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: برنامه‌ی پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نباید باعث تعطیلی مطب‌های بخش خصوصی شود

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن

IMG_20150412_092349سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار همکاری انجمن‌های پزشکان عمومی استان در ارایه‌ی طرح جایگزینی شد تا استقرار برنامه‌ی پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان به تعطیلی هیچ‌یک از مطب‌های بخش خصوصی نیانجامد.

دکتر انوش برزیگر صبح امروز در دیدار با اعضای هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت گفت: «من راضی به تعطیلی حتی یک مطب در اثر اجرای برنامه‌ی پزشک خانواده نیستم و امیدوارم پس از سفر ریاست جمهوری در نشست مشترکی با حضور معاونت‌های مربوطه‌ی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و انجمن‌های پزشکان عمومی راه حلی پیدا کنیم تا این برنامه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان با کمترین آسیب اجرا شود.» ادامه مطلب…