انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۳۰ آذر, ۱۳۸۷

تمامی کاندیداهای رشت تایید صلاحیت شدند

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي, خبر اول - برچسب‌ها:

بنا بر اخبار غیررسمی منتشر شده، صلاحیت تمامی نامزدهای انتخابات نظام پزشکی شهرستان رشت مورد تایید قرار گرفته است.
به‌گفته‌ی منابع نزدیک به هیات‌های اجرایی و نظارت انتخابات رشت، مرحله‌ی رسیدگی به صلاحیت نامزدها در وزارت‌خانه‌های اطلاعات، کشور، بهداشت (دانشگاه‌ علوم پزشکی) و سازمان نظام پزشکی (هیات‌های انتظامی) به‌پایان رسیده و خوشبختانه هیچ‌یک از نامزدها ردصلاحیت نشده‌اند.

15288_election_box
در شهرستان رشت ۳۸ نفر کاندیدای انتخابات نظام پزشکی هستند که از این تعداد ۲۴ نامزد (۱۴ پزشک عمومی و ۱۰ پزشک متخصص) در گروه پزشکی، ۵ نامزد در گروه داروسازی، ۴ نامزد در گروه آزمایشگاهی و ۲ نامزد در گروه‌ مامایی به رقابت خواهند پرداخت تا سرانجام ۱۰ پزشک، ۲ داروساز، یک آزمایشگاهی و یک ماما برگزیده شوند.
همچنین ۲ نامزد در گروه دندانپزشکی و یک نامزد در گروه لیسانسیه‌های غیرمامایی نام‌نویسی کرده‌اند که دقیقاً برابر با تعداد مورد نیاز در هیات مدیره‌ی نظام پزشکی رشت است و هر ۳ نفر به جمع ۱۷ نفره‌ی این هیات مدیره راه خواهند یافت.

۲۸ آذر, ۱۳۸۷

بیانیه‌ی انجمن دانش‌آموختگان پزشکی عمومی ایران: پزشکان عمومی مشارکت کنند

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي, مقالات صنفي - برچسب‌ها:

daneshamookhtegan1انجمن دانش‌آموختگان پزشکی عمومی ایران با صدور بیانیه‌ای شرکت گسترده‌ی پزشکان عمومی در انتخابات نظام پزشکی شد. متن این بیانیه که توسط دکتر سعید تاملی، رییس این انجمن، به انجمن پزشکان عمومی رشت ارسال شده، به‌شرح زیر است:

ضمن تقدیر و تشکر از کلیه همکارانی که خود را آماده پذیرش این مسوولیت خطیر نموده‌اند، در این مرحله حساس و سرنوشت‌ساز مراتب ذیل را به استحضار جامعه فهیم و خدوم پزشکی می‌رساند:
ادامه مطلب…

۲۶ آذر, ۱۳۸۷

انتخابات چه اهمیتی دارد؟/ دکتر سونیا معصومی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

masoomiچرا خواستار شرکت منسجم پزشکان عمومی در انتخابات نظام پزشکی هستیم؟ چرا بر لزوم انتخاب «آگاهانه»ی همکاران خود تاکید می‌کنیم؟ انتخابات ۲۷ دی‌ماه چه تاثیری در سرنوشت ما دارد؟

افزایش آموزش، بحران اشتغال
از زمانی که تصمیم گرفته شد تعداد پزشکان عمومی کشور افزایش یابد تا نیازی به پزشک خارجی نداشته باشیم، بیش از دو دهه می‌گذرد. از آن زمان در هر گوشه و کناری دانشکده‌ای تاسیس شد تا با آموزش دانشجویان پزشکی این نیاز برطرف شود، ولی متاسفانه در طراحی نظام سلامت کارآمدی که توان جذب و به‌کارگیری این دانش‌آموختگان جوان را داشته باشد غفلت شد و برنامه‌ و راهکاری برای اشتغال این قشر- که اکثراً افرادی با ضریب هوشی بالا و از زمره‌ی مستعدترین سرمایه‌های انسانی کشور هستند- اندیشیده نشد. ادامه مطلب…

۲۴ آذر, ۱۳۸۷

نظام پزشکی، چالش‌ها و چشم‌انداز آینده (۱)/ دکتر حسن صادق‌زاده

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

arm-sazeman-nezampezeshkiبا اعلام تاریخ برگزاری انتخابات نظام پزشکی در ۲۷ دی ماه، اذهان بسیاری از اعضای سازمان نظام پزشکی و غیر پزشکی مرتبط با حوزه پزشکی به این مهم معطوف شده است.
وضعیت وجایگاه نظام های صنفی در جوامع مختلف انسانی براساس سیاستگزاری ها و نقشی که برای آنها در نظر گرفته شده متفاوف است. در محیط های بسته که ساختار اجتماعی حول دولت محوری و تمرکز گرایی بر اساس ساختار تعریف شده دولتی اســــت، عمدتاً نقشی برای چنین نظام های صنفی وجود ندارد و تصــــمیم سازی ها و سیاستگزاری ها بر اساس دستور برای اجرا ابلاغ می شود. نتیجه اینکه جامعه مجبور به اجرای فرامین صادرشده خواهد بود. ادامه مطلب…

۲۲ آذر, ۱۳۸۷

۳ عضو هیات مدیره‌ی نظام پزشکی رشت برگزیده شدند!

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

با پایان مرحله‌ی ثبت‌نام انتخابات نظام پزشکی در شهرستان رشت، تکلیف سه کرسی از ۱۷ کرسی هیات مدیره‌ی نظام پزشکی این شهرستان روشن شد.
بنا به اعلام یکی از اعضای هیات نظارت این انتخابات در گفت‌وگو با «پزشکان گیل»، برای دو سهمیه در گروه دندانپزشکی شهرستان رشت تنها دو نفر(یک دندانپزشک عمومی و یک متخصص) و یک سهمیه در گروه لیسانسیه‌های غیرمامایی نیز فقط یک نفر (فیزیوتراپیست) داوطلب وجود دارد که در صورت تایید صلاحیت این داوطلبان در روزهای آینده، ۳ تن از برنده‌های این انتخابات پیشاپیش معلوم شده‌اند. ادامه مطلب…

۱۶ آذر, ۱۳۸۷

تعداد نامزدهای انتخابات نظام پزشکی: گیلان ۹۵، رشت ۳۸

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

با پایان مهلت ثبت‌نام انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان، تعداد نامزدهای این انتخابات ۹۵ تن در سطح استان و ۳۸ تن در شهرستان رشت اعلام شد. این در حالی است که تعداد نامزدهای انتخابات چهار سال پیش تنها در شهر رشت ۶۰ نفر بوده است.
یکی از مسوولان هیات اجرایی این انتخابات در گفت‌وگو با خبرنگار انجمن پزشکان عمومی رشت ارایه‌ی جزییات بیشتر از میزان نامزدی همکاران به تفکیک شهرستان‌ها و گروه‌های پزشکی را به روزهای آینده موکول کرد.
در عین‌حال، شنیده می‌شود رییس هیات اجرایی انتخابات استان به‌دلیل نامزدی در شهرستان رشت از سمت خود استعفا داده و هنوز ابلاغ رییس جدید این هیات صادر نشده است.
بنا بر شنیده‌ها، اکثر اعضای فعلی هیات مدیره‌ی نظام پزشکی رشت مجدداً نامزد شده‌اند و همچنین نام چند تن از اعضای هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت و یکی از مسوولان بلندپایه‌ی تامین اجتماعی استان در میان فهرست نامزدها دیده می‌شود.

۱۴ آذر, ۱۳۸۷

انجمن پزشکان عمومی ایران خواستار تحریم طرح معین شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

homthumb‌

انجمن پزشکان عمومی ایران ضمن اعلام مخالفت جدی با طرح معین تامین اجتماعی و درخواست توقف آن، خواهان واکنش مناسب تمامی متولیان سلامت کشور از جمله کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در برابر آن شد و از تمامی پزشکان درخواست کرد شرکت در این طرح را تحریم کنند. متن بیانیه‌ی این انجمن که در ششمین نشست شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی کشور (شیراز، ۱/۹/۸۷) به تصویب رسیده به‌شرح زیر است. ادامه مطلب…

۱۴ آذر, ۱۳۸۷

قطعنامه‌ی پایانی ششمین نشست شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران، شیراز، اول آذر ۸۷

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

homthumb‌

شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی کشور، ضمن دعوت به شرکت همه‌جانبه‌ی اعضای سازمان نظام پزشکی در انتخابات، از آنان خواست به کسانی رای دهند که هدف‌شان از ورود به عرصه‌ی انتخابات، حمایت از قانون سازمان نظام پزشکی و دفاع از منافع قانونی اعضا و تلاش در راه ایجاد تغییرات لازم در نظام سلامت باشد.
این شورا در قطعنامه‌ی پایانی ششمین نشست خود که اول آذرماه در شیراز برگزار شد، همچنین ضمن انتقاد از طرح معین تامین اجتماعی و نحوه‌ی اجرای طرح پزشک خانواده و تاکید بر حق قانونی همه‌ی ایرانیان در برخورداری از بیمه‌ی درمانی کامل، خواستار افزایش میزان پوشش بیمه به میزان حداقل ۷۰% هزینه‌های درمانی شد. ادامه مطلب…

۱۳ آذر, ۱۳۸۷

گام به گام با پزشک خانواده در شهرها (۳)

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

وزارت بهداشت: دستور رییس جمهوری برای امسال
۲/۸/۸۷، خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت گفت: «وزارت بهداشت آماده‌ی اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهاست اما دستگاه‌های دیگر هم باید همکاری کنند.» ادامه مطلب…

۱۲ آذر, ۱۳۸۷

انتخابات نظام پزشکی و اشارتی و بشارتی به پزشکان عمومی!/ دکتر بهمن مشفقی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

در پیش بودن انتخابات سرنوشت‌ساز نظام پزشکی ایران و اهمیت و ضرورت شرکت هر چه بیشتر پزشکان و به‌خصوص همکاران عزیز پزشک عمومی در این انتخابات همه‌ی کسانی را که به سربلندی و منزلت این قشر شریف توجه دارند بر آن داشته است که نکاتی ضروری و بااهمیت را در خصوص پزشکان عمومی بر زبان بیاورند تا شاید این به حاشیه رانده شدن محترمانه و نامحسوس پزشکان عمومی آنان را متوجه سازد که به خود بیایند و با شرکت موثر در انتخابات نظام پزشکی ایران نقش فعالی در مراکز تصمصم‌گیری آن داشته باشند. ادامه مطلب…

۱۱ آذر, ۱۳۸۷

دو روز از ثبت‌نام انتخابات گذشت: هنوز خبری نیست

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

رییس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی استان گیلان پزشکان توانمند در فعالیت‌های صنفی را به ثبت‌نام در این انتخابات دعوت کرد.
دکتر مرتضی رهبر با در گفت‌وگو با خبرنگار انجمن پزشکان عمومی رشت با بیان این‌که تنها با حضور همکاران توانمند در هیات مدیره‌ها می‌توانیم یک نظام پزشکی قوی داشته باشیم، افزود: «در دو روز اول ثبت‌نام انتخابات در استان حضور داوطلبان چندان امیدوارکننده نبوده و در برخی شهرستان‌ها هنوز کسی داوطلب عضویت در نظام پزشکی نشده است.» ادامه مطلب…

۱۰ آذر, ۱۳۸۷

رییس انجمن پزشکان عمومی رشت: در انتخابات نظام پزشکی با همکاران متخصص ائتلاف می‌کنیم

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

رییس انجمن پزشکان عمومی رشت همه‌ی فعالان صنفی جامعه‌ی پزشکی این شهرستان را به نامزدی در انتخابات نظام پزشکی دعوت کرد.akhavein1 ادامه مطلب…

۶ آذر, ۱۳۸۷

بانک اطلاعات پزشکان عمومی شهرستان رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

anjoman-logoقابل توجه همکاران پزشک عمومی شاغل در شهرستان رشت
با تکمیل و ارسال فرم اطلاعات صنفی خود، انجمن را در تدوین بانک اطلاعات پزشکان عمومی شهرستان رشت یاری فرمایید.
لطفاً پس از پرینت این فرم و تکمیل اطلاعات، آن را به رابط منطقه‌ای انجمن تحویل یا به نشانی «رشت، میدان انتظام (رازی)، ابتدای بلوار شیون فومنی، خیابان نظام پزشکی، دبیرخانه‌ی انجمن‌های علمی، انجمن پزشکان عمومی رشت، کمیته‌ی تشکیلات» پست فرمایید.
bank-e-ettelaat

۶ آذر, ۱۳۸۷

آغاز ثبت‌نام انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

ثبت‌نام انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان از شنبه ۹/۹/۸۷ تا پنج‌شنبه ۱۴/۹/۸۷ انجام می‌شود. دکتر مرتضی رهبر طارمسری، رییس کمیته‌ی اجرایی انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان، در گفت‌وگو با خبرنگار انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن اعلام این خبر افزود: «محل ثبت‌نام در شهرستان رشت، ساختمان مرکزی دانشگاه واقع در خیابان نامجو، طبقه‌ی اول، اتاق ۱۱۰ است و در شهرستان‌های دیگر ثبت‌نام در شیکه‌های بهداشت و درمان انجام می شود.»
مدارک مورد نیاز شامل ۶ قطعه عکس پرسنلی جدید، دو سری فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه و یک برگ فتوکپی از کارت ملی و کارت نظام پزشکی است.
گفتنی است انتخابات نظام پزشکی در سراسر کشور ۲۷/۱۰/۸۷ برگزار خواهد شد.