شایعه‌ای که تایید نشد: محدودیت سنی آزمون دستیاری دوباره ابلاغ نشده است

منتشرشده توسط rashtgps در تاریخ

dastسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: پیگیری کمیته‌ی رسانه‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران نشان می‌دهد دستور جدیدی مبنی بر محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری ابلاغ نشده است.

از دیشب در فضای مجازی خبری حاکی از ابلاغ دستور قطعی محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری منتشر شد: «متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های فراوان انجمن پزشکان عمومی، از امروز دستور محدودیت سنی برای شرکت در آزمون دستیاری به کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد. این ابلاغیه برای آزمون دستیاری سال ٩۵ لازم الاجرا می‌باشد.»

پس از انتشار این خبر کمیته‌ی رسانه‌ی انجمن پزشکان عمومی از مجاری مختلف آن را پیگیری کرد. اگرچه مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت هنوز پاسخگوی پیگیری کمیته‌ی رسانه نبوده است، ولی سایر پیگیری‌ها نشان داد دستور جدیدی در این مورد ابلاغ نشده است. در این پیگیری تنها نامه‌ای از شیراز به‌دست کمیته رسید که ظاهراً منبع انتشار خبر فوق بوده است. اما مطالعه‌ی این نامه نشان می‌دهد که تاریخ صدور آن ۱۶ شهریور یعنی بیش از یک ماه پیش است.name-mahdoodiat-sni-isgp

این در حالی است که پس از این تاریخ و در پاسخ به دو نامه‌ی اعتراضی رییس انجمن پزشکان عمومی ایران و مشاور وزیر در امور پزشکان عمومی، وزیر بهداشت دستور لغو این محدودیت را صادر کرده و پس از آن نیز اگرچه وزیر بهداشت در مصاحبه‌ای اعلام کرد حق وتوی مصوبه‌ی شورای آموزش پزشکی را ندارد، هنوز ابلاغیه‌ی جدیدی منتشر نشده است.

پیگیری کمیته‌ی رسانه‌ی انجمن پزشکان عمومی برای دریافت پاسخ رسمی مدیریت روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه دارد.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.