هيات مديره‌ي نظام پزشكي رشت هشدار داد: تعرفه‌ها را رعايت كنيد!

منتشرشده توسط rashtgps در تاریخ

هیات مدیره‌ی نظام پزشکی رشت با صدور بیانیه‌ای از تصمیم جدی این سازمان در برخورد قانونی با موارد عدم رعایت تعرفه‌های مصوب و ارجاع این موارد به هیات‌های انتظامی خبر داد.
متن این نامه که توسط دکتر انوش برزیگر، عضو شورای‌عالی نظام پزشکی کشور و رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی‌های استان گیلان، علاوه بر ابلاغ به همکاران به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روسای هیات‌های بدوی و تجدیدنظر انتظامی نظام پزشکی، رییس مجمع انجمن‌های پزشکی، روسای سازمان‌های بیمه‌گر و نشریات پزشکی استان گیلان رونوشت شده به‌شرح زیر است:

همکار محترم
سلام علیکم
سنت نیکوی رعایت حال بیماران مستمند و نیازمند از گذشته تا حال همواره توسط جامعه‌ی پزشکی ایران بالاخص همکاران محترم گروه‌های مختلف پزشکی در استان گیلان به‌کار گرفته شده است. لیکن در کمال تاسف مدتی است که این رویه بهانه‌ای به دست عده‌ای سودجو و منفعت‌طلب داده تا در لوای تبلیغات کاهش نرخ ویزیت، به جذب عده‌ی بیشتری از بیماران پرداخته و رقابت سالم بر اساس افزایش کیفیت در کار را به رقابتی ناسالم بر پایه‌ی تخفیف و حراج کاذب در نرخ تعرفه‌ی تصویب‌شده توسط سازمان نظام پزشکی تبدیل کنند و ضمن اخلال در اقتصاد درمان در لوای این روش ناپسند جذب بیمار، با تحمیل هزینه‌های غیرضروری دیگر به‌گونه‌ای به تکمیل تخفیفِ داده شده در تعرفه‌ی ویزیت بپردازند. در همین حال متاسفانه برخی دیگر از همکاران نیز تعرفه‌ای بالاتر از تعرفه‌ی تعیین‌شده را از بیماران دریافت می‌کنند.
سازمان نظام پزشکی شهرستان رشت با اعتقاد به لزوم رعایت تعرفه‌ی یکسانِ تعیین‌شده توسط سازمان نظام پزشکی و اثر آن در حفظ و صیانت صنف پزشکان و سلامت نظام درمان، ضمن شناسایی افراد و مراکز درمانی غیرمتعهد در رعایت تعرفه‌ها با توجه به بازرسی‌های به‌عمل آمده و نیز گزارشات و شکایات واصله، با توجه به تصمیم جدی در برخورد قانونی با این افراد و ارجاع ایشان به هیات‌های انتظامی با یادآوری «مکلف بودن شاغلین حرف پزشکی و وابسته به رعایت تعرفه‌های خدمات پزشکی مصوب سازمان نظام پزشکی در بخش غیردولتی» اعلام می‌دارد که از این تاریخ به بعد با این افراد مطابق با قانون برخورد خواهد شد.
همچنین چنان‌چه برخی از پزشکان یا مراکز درمانی در روزها و مناسبت‌های خاصی چون اعیاد مذهبی خواهان ارایه‌ی خدمات رایگان یا زیر قیمت تعرفه به مراجعین هستند، می‌بایست حداقل از یک ماه قبل با نظام پزشکی هماهنگ نمایند تا برای جلوگیری از هر گونه شایبه، ضمن هماهنگی با بیمه‌های درمانی، پرداخت سهم سازمان‌های بیمه‌گر نیز در آن روز لغو گردد.

هیات مدیره‌ی سازمان نظام پزشکی رشت


1 دیدگاه

دکتر امین الله روزداز · دی ۱۷, ۱۳۸۹ در ۱۱:۳۱ ق.ظ

با سپاس از اقدام نظام پزشکی رشت در روشنگری از این اقدام سود جویانه در لوای مردم دوستی که توسط عده ای سودجو انجام میگردد به نظر می اید که این اقدام نظام پزشکی در نهایت به دلیل خلا قانونی عقیم بماند یعنی به لحاظ قانونی نمیتوان به انان گفت تزویر در لوای خیر نکنید. توصیه میشود نظام پزشکی در راستای وظیفه نظارتی خود در روزهایی که این افراد اقدام به نرخ شکنی میکنند بازرسی سنگین جهت جلوگیری از تخلفات این افراد به عمل اورده و با گرفتن موارد تخلف انها را موظف به پرداخت جریمه نمایدو شیوه فریب انها را نیز در نشریه خود درح کند. وچود هزینه سنگین عامل بازدارنده ای برای این گروه خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.