رییس انجمن پزشکان عمومی رشت: مقررات در صدور مجوز مراکز ترک اعتیاد رعایت شود

منتشرشده توسط rashtgps در تاریخ

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس انجمن پزشکان عمومی رشت طی نامه‌ای به رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار رعایت قوانین و مقررات اعلام شده در صدور مجوز مراکز ترک اعتیاد شد.
دکتر حمید طهماسبی‌پور در این نامه‌ با بیان این‌که حسن‌نیت و خیرخواهی دکتر انوش برزیگر در جامعه‌ی پزشکی و حمایت او از پزشکان عمومی بر کسی پوشیده نیست، تاکید کرد برخورد قانونمند و عادلانه در موارد فوق نیز پشتیبانی همه‌جانبه‌ی انجمن پزشکان عمومی را در پی خواهد داشت.
متن این نامه که به دکتر جلال خیرخواه، معاون درمان دانشگاه نیز رونوشت شده، به‌شرح زیر است:

استاد گرامی، جناب آقای پروفسور برزیگر
ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان
با سلام و احترام
علی‌رغم تاکیدات جناب‌عالی بر جلوگیری از تخلف و بی‌قانونی در حوزه‌ی دانشگاه، متاسفانه مواردی از نادیده گرفتن قوانین و مقررات اعلام شده در حوزه‌ی صدور مجوز مراکز ترک اعتیاد مشاهده می‌شود که نشاندهنده‌ی دور زدن قانون، اعمال نفوذ و سلیقه‌ی فردی و نهایتاً پایمال شدن حقوق همکارانی است که سال‌ها در نوبت اخذ مجوز هستند.

استاد گرامی
انجمن پزشکان عمومی دفاع از حقوق آحاد پزشکان عمومی، فارغ از هر نوع وابستگی و گرایش را رسالت و وظیفه‌ی خود می‌داند. لذا معتقدیم ضمن رعایت تمام قوانین و مقررات قانونی در اعطای مجوز‌های گوناگون، حقوق افراد باید به‌طور یکسان و عادلانه در نظر گرفته شود و از هر گونه رفتار فراقانونی جلوگیری شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم:
۱. باتوجه به این‌که در سال ۹۳ اعلام شد ظرفیت مجوز‌های صادره در کل استان به‌ویژه شهرستان رشت و حومه پر است، مجوز جدیدی تحت هیچ عنوانی صادر نشود و مجوز‌های صادره در سال ۹۴ نیز مورد بازبینی قرار گیرد.
۲. در صورت به‌وجود آمدن ظرفیت‌های جدید، کسانی در اولویت قرار گیرند که از سال‌ها پیش در نوبت اخذ مجوز هستند.
بدون شک شفافیت در این موارد و نظارت عالی آن استاد محترم، به بسیاری از سوءتفاهم‌ها و شایعات در این زمینه پایان خواهد داد.

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان
حسن‌نیت و خیرخواهی جناب‌عالی در جامعه‌ی پزشکی بر کسی پوشیده نیست و حمایت شما از پزشکان عمومی همواره مورد قدردانی و تشکر انجمن بوده است. مسلماً برخورد قانونمند و عادلانه در موارد فوق نیز پشتیبانی همه‌جانبه‌ی انجمن پزشکان عمومی را در پی خواهد داشت.
توفیق روزافزون حضرت‌عالی را در انجام وظایف و مسوولیت‌های خطیری که برعهده دارید از خداوند منان خواستارم.
با سپاس
رییس انجمن پزشکان عمومی رشت
دکتر حمید طهماسبی‌پور


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.