مصوبات هشتمین نشست هیات مدیره‌ی نهم

منتشرشده توسط rashtgps در تاریخ

زمان: سه‌شنبه ۲۴/۹/۹۴، از ساعت ۳۰/۲۱ تا ۳۰/۲۳
مکان: نظام پزشکی رشت
حاضران: اعضای هیات مدیره دکتر ابراهیمی، دکتر امیدی، دکتر جوزی، دکتر دوگونچی، دکتر طهماسبی‌پور، دکتر عصاری و دکتر معصومی و بازرس دکتر نرگسی
غایبان: دکتر حج‌فروش، دکتر مرادی
اعضا درباره‌ی دستور جلسه بحث و تبادل نظر کردند و موارد زیر تصویب شد:
مصوبات:
۱- تعیین تاریخ منظم جلسات هیات مدیره در دومین سه‌شنبه‌ی هرماه
۲- جمع‌آوری حق عضویت اعضای انجمن در سال ۹۴ (طبق اعلام انجمن مرکزی، میزان حق عضویت ۲۰ هزار تومان است)
۳- گزارش رییس انجمن از جلسات برگزار شده در حوزه‌ی مشاورین ریاست دانشگاه درباره‌ی نظارت بر داروخانه‌ها در مورد دادن داروی بدون نسخه و پیشنهاد انجمن در این زمینه و نیز نظارت بر عطاری‌ها و سایر مراکز غیرپزشکی که در امر پزشکی دخالت می‌کنند. همچنین تقویت نظارت بر مراکز درمان اعتیاد و شفاف‌سازی در صدور مجوز این مراکز مطرح شد.
در مورد مراکز درمان اعتیاد نامه‌ای برای ریاست دانشگاه توسط انجمن تهیه و درخواست شفاف‌سازی و رعایت عدالت در صدور مجوز مراکز مزبور شد. در این نامه تاکید شد:
– با توجه به این‌که در سال ۹۳ اعلام شد ظرفیت مجوز‌های صادره در کل استان به‌ویژه شهرستان رشت پر است، مجوز جدیدی تحت هیچ عنوانی صادر نشود و مجوز‌های صادره در سال ۹۴ نیز مورد بازبینی قرار گیرد.
– در صورت ایجاد ظرفیت‌های جدید، کسانی در اولویت قرار گیرند که از سال‌ها پیش در نوبت اخذ مجوز هستند.
۴- طرح‌های پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، حاشیه‌ی شهرها و شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر و مشکلات به‌وجود آمده برای همکاران در این مناطق بررسی شد. همچنین طرح مجتمع سلامت با تفصیل بیشتری مورد بحث قرار گرفت و نکات مثبت و منفی آن مطرح شد. در‌ ‌نهایت مقرر شد فایل همه‌ی طرح‌ها در سایت و گروه تلگرام انجمن قرار داده شود تا همکاران آن‌ها را مطالعه کنند و در یک گردهمایی با حضور اعضا بررسی و برای راهکار‌های آتی نظرسنجی شود.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.