انجمن پزشکان عمومی رشت در نامه ای خطاب به ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار توجه بیشتر به جایگاه پزشکان عمومی و تجدید نظر در تصمیم آن دانشگاه در حذف پزشکان عمومی از کمسیون ماده ۲۰شد

منتشرشده توسط rashtgps در تاریخ

 

⭕️ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان
جناب آقای دکتر سالاری
سلام علیکم

✅با احترام همانطور که مستحضرید پزشکان عمومی به عنوان بزرگترین گروه از جامعه پزشکی کشور مشغول ارائه خدمت در خط اول سیستم بهداشت و درمان کشور هستند و ده‌ها مطب و درمانگاه عمومی ،اورژانس‌های بیمارستانی ،مراکز بهداشتی و درمانی و انواع موسسات پزشکی مکان‌هایی است که بیش از ۲۰۰۰ نفر از همکاران پزشکان عمومی مشغول ارائه خدمت به هموطنان عزیزمان هستند.
✅از حضرتعالی به عنوان بالاترین مقام سیستم بهداشت و درمان استان انتظار می رود که در تصمیم‌گیری‌ها و انتصابات خود همواره به این عزیزان توجه ویژه داشته و ضمن استفاده از این پتانسیل بزرگ اجرایی و مدیریتی، در تصمیم‌گیری‌های مربوطه نیز همواره مورد مشورت و توجه قرار گیرند .متأسفانه به نظر می‌رسد که در روند فعلی این جامعه بزرگ دیده نشده و در جایگاه‌های مختلف اقدام به حذف این عزیزان از نهادهای تصمیم‌گیری و مشورتی استان شده است ،یکی از مهمترین مراکز و کمیسیون‌هایی که قبلاً پزشکان عمومی در آن حضور داشته و به نظر می رسد ضروری است‌ این حضور تداوم داشته باشد کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه است .
✅در این کمیسیون دو عضو پزشک عمومی حاضر بودند که متاسفانه در ترکیب جدید هر دو نفر حذف شدند. لذا مستدعی است با توجه به درایتی که از حضرتعالی سراغ داریم و حساسیتی که در این کمیسیون و تصمیمات آن وجود دارد نسبت به معرفی یک نماینده از جامعه پزشکان عمومی استان در این کمیسیون عنایت لازم را مبذول فرمایید. با تشکر .

⭕️رونوشت ۱-ریاست کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی(جناب آقای دکتر نوبخت)

۲-ریاست محترم شورای هماهنگی نظام پزشکیهای استان
(جناب آقای دکتر برزیگر)

 

 


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.