*مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی استان گیلان با استقبال و همراهی خوب همکاران برگزار شد .*

 

🔰🔰ریاست محترم شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان گیلان جناب آقای پروفسور برزیگر

🔰🔰ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان
جناب آقای دکتر آشوبی

🔰🔰مدیرکل محترم پزشک قانونی استان گیلان
جناب آقای دکتر قربانی

🔰🔰ریاست محترم مرکز بهداشت شهرستان رشت
سرکار خانم دکتر مرتضوی
مهمانان ویژه این مراسم بودند .

مراسم با خیر مقدم ریاست محترم انجمن جناب آقای دکتر دوگونچی آغاز و بعد از آن گزارش عملکرد هیات مدیره ،گزارش مالی و گزارش بازرس به ترتیب توسط آقای دکتر نرگسی دبیر هیات مدیره ،سرکارخانم دکتر توحیدی جانشین خزانه دار و آقای دکتر کوهساری بازرس هیات مدیره قرائت شد . (بیشتر…)

✳️ انتخابات شعبه استان گیلان تایید شد *

 

به گزارش دبیر هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی ایران، نتایج انتخابات هیات مدیره و بازرس انجمن پزشکان عمومی شعبه استان گیلان که در ۲ تیرماه ۱۴۰۲ به صورت الکترونیک برگزار شد، پس از تایید تیم فنی و ناظر هیات مدیره نهایتا به تایید هیات مدیره مرکزی انجمن رسید.

اسامی منتخبین به شرح زیر است.
(بیشتر…)

درخواست انجمن پزشکان عمومی رشت از ریاست محترم شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان گیلان (جناب آقای پروفسور برزیگر )در خصوص لزوم بازنگری و اصلاح روندهای بازرسی از مطب ها و اماکن پزشکی

در شرایطی که بسیاری از مداخله گران در امور پزشکی بدون هیچ گونه دانش و تبحر با سلامت مردم بازی می‌کنند، لیکن شاهد هستیم که به دلایل مختلف دستور پلمب مطب همکاران صادر و آبرو و حیثیت حرفه ای و شغلی آنها به بهانه های واهی مورد تعرض قرار می گیرد (کسب درآمد این همکاران و پرسنل شان برای چندین هفته قطع می شود، بدون اثبات تخلف در دادگاه صالحه) متن نامه:

(بیشتر…)

✳️ انتخابات هیات مدیره و بازرس انجمن پزشکان عمومی شعبه استان گیلان (به جز شهرستان لاهیجان) در تاریخ ۲ تیر ماه ۱۴۰۲ به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

 

🔵 بدین‌وسیله از تمامی پزشکان عمومی شاغل در حوزه این شعبه دعوت می‌شود نسبت به عضویت یا تمدید عضویت در انجمن پزشکان عمومی ایران (شعبه مذکور) اقدام و در این انتخابات شرکت فرمایند. (بیشتر…)

🔹️ برگزاری مجمع عمومی و انتخابات چهارمین دوره هیات مدیره صنف درمانگران اعتیاد استان گیلان 🔹️

 

▫️این مجمع که با حضور ۲۰۰ نفر از موسسین مراکز سرپایی درمان اعتیاد استان در تاریخ هفتم مرداد ماه ۱۴۰۱ جمعه در تالار دیدار برگزار شد . (بیشتر…)

💢ملاقات هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت با مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان 

 
💎مورخه ۸اسفند ،ساعت ۸/۵صبح تعدادی از اعضای هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت با مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان آقای دکتر ابراهیمی و آقای دکتر سعید خانجانی معاون رسیدگی به اسناد پزشکی استان ملاقات داشتند .در این ملاقات اعضای هیات مدیره انجمن ضمن حمایت از اجرای صحیح نسخه الکترونیک ،در خصوص مشکلات اجرای این طرح در استان گفتگو کردند.

(بیشتر…)

✅✅اعتراض سازمان نظام پزشکی کشور به بیانات توهین آمیز مجری شبکه سه نسبت به جامعه پزشکان عمومی

 

✅شایسته است ضمن تذکر به تهیه کننده و عوامل دیگر و پیگیری دقیق موضوع، با عذر خواهی از جامعه پزشکان عمومی کشور در وقت مقررهمان برنامه این موضوع با حضور کارشناسان و افراد ذینفع مورد بررسی قرار گرفته تا اسباب آگاهی عمومی و افزایش سواد سلامت را به دنبال داشته باشد (بیشتر…)

✅✅پاسخ معاونت بیمه و خدمات سلامت بیمه سلامت ایران به مکاتبه انجمن پزشکان عمومی رشت در خصوص عدم پرداخت ما به التفاوت تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ١۴٠٠

🔰مابه التفاوت تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی از سوی این سازمان به پزشکان طرف قرارداد از تاریخ اجرای مصوبه به شرط عدم اخذ مایه التفاوت از بیمه شده و رعایت تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی محاسبه و پرداخت میگردد.

(بیشتر…)

نامه انجمن پزشکان عمومی رشت به دادستان محترم دادگاه های عمومی و انقلاب استان گیلان در خصوص کنترل موج پنجم کرونا

دادستان محترم دادگاه های عمومی و انقلاب استان گیلان

جناب آقای فلاح میری

با عرض سلام

همانطور که استحضار دارید استان گیلان روزها است که درگیر موج پنجم همه گیری بیماری کرونا می باشد. بیش از از ۱۲۰۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند. هزاران نفر بیمار سرپایی در سطح استان در حال تردد می باشند. ذخیره دارویی استان رو به پایان است. کادر درمان کاملا خسته و مستاصل شده اند. روزانه چندین نفر از هم استانی های ما جان خود را از دست می دهند. اما متاسفانه هیچ اثری از رعایت پرتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در استان دیده نمی‌شود. ورود و خروج به استان مظلوم ما کاملاً آزاد است. طبق دستورالعمل ستاد کرونا در وضعیت قرمز فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و بقیه مشاغل باید تعطیل باشند. با یک گشت ساده در سطح شهر متوجه می شوید که هیچ اثری از اجرای این دستورالعمل ها در استان دیده نمی‌شود. مراتب فوق را هفته گذشته به استاندار محترم متذکر شدیم ولی هیچ گونه پاسخ و یا عکس العملی دریافت نکردیم. از حضرتعالی به عنوان مدعی العموم و مدافع حقوق مردم و کاردرمان انتظار داریم به طور جدی به موضوع ورود نمایید و علت جدی نگرفتن موضوع را توسط عوامل اجرای استان بررسی فرموده و در صورت لزوم با افرادی که کوتاهی و قصور شان به قیمت جان مردم مظلوم استان تمام می شود برخورد قانونی فرمایید. با تشکر. (بیشتر…)