انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۲۹ اسفند, ۱۳۹۶

هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت: ضمن تبریک سال نو به همکاران از دغدغه‌ها و مشکلات آنها سخن می‌گوید

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: خبر اول

sale-no-mobark-827x420 - Copy

باسلام حضورهمکاران گرامی
فرارسیدن نوروزباستانی وحلول سال نورابه همه همکاران ارجمندتبریک میگوییم.امیدوارم سال پیش رو برای همه پزشکان خصوصا پزشکان عمومی سالی خوش یُمن وپربرکت باشد.سال جاری وسالهای گذشته فضای کلی درمان برای پزشکان عمومی مناسب نبود،هجمه های گوناگون،محدودیت های روزافزون،بخش نامه های عدیده،تاءخیردرمطالبات وبدعهدی بیمه ها معیشت رابرما پزشکان بسیارسخت نموده بود.شکاف طبقاتی پزشکان،آپارتاید درمانی،محدودنمودن نسخه نویسی پزشکان عمومی ازنظرمنطقی هیچ توجیهی ندارد وفقط نشان دهنده نگاه غیرسازنده مسوءلین امردرمورد خاک ریزاول درمان کشوراست.پزشکان عمومی برقانون مداری تاءکیددارند ولی به بخش نامه هاودستورالمل های مغایرقانون اعتراض دارندوبرای احقاق حقوق قانونی خوددست ازمقاومت نخواهندکشید.
انجمن برگزیده بدنه پزشکان عمومی ودرخدمت آنهاست.باوجودانرژی نیروهای جوان،که درهیات مدیره اکثریت دارند،امیدمیرود باتعامل بانهادهای مرتبط وگسترش ارتباطات بافیلدهای مختلف پزشکان عمومی قدم های موثری درحل مشکلات همکاران بردارد.ازهمکاران دلسوز تقاضا میکنیم بانقدهای سازنده خودمارایاری نمایند.وامیدواریم باتدوین اولویت ها واجتناب ازدرگیرشدن باحاشیه سازی های تحمیلی،به کارهای اساسی خودبه پردازیم،ان شاءالله بابلوغ فکری وتعهداجتماعی همکاران گرامی این امر دور ازدسترس نیست.
برای همه همکاران گرامی سالی پربارومقرون به شادمانی وتندرستی آرزو داریم.

هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت.

۲۴ اسفند, ۱۳۹۶

دیدار هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت با مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان گیلان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

photo5859419227197385697

 

 

این ملاقات در مورخ ۲۳ / ۱۲ / ۹۶ در ساعت ۱۲/۳۰در محل دفتر مدیریت درمان تأمین اجتماعی با حضور مدیریت محترم درمان آقای دکتر شهدی نژاد معاون مدیرت درمان آقای دکتر شهپوری و همین طور رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی آقای دکتر خانجانی انجام شد. در طول این ملاقات ۱/۵ساعته طرفین از دغدغه های پزشکان عمومی و مشکلات پیشه روی آنها و همین طور راهکارهای همگرایی و انسجام بیشتر این بخش از جامعه پزشکی بحث و تبادل نظر کردند. در پی درخواست هیات مدیره مبنی بر تلاش بیش‌تر برای پرداخت معوقات جامعه پزشکان عمومی ،آقای دکتر شهدی نژادهم تأکید کردند که تمام تلاششان را برای پرداخت بخشی از معوقات قبل از پایان سال به کار خواهند بست، همین طور پیشنهاد اجرای طرح نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه مطرح و مزایای آن از جمله دسترسی به سوابق پزشکی و درمانی بیماران، دریافت ۶۰% از حق ویزیت سهم سازمان، در طول ۲۴ ساعت پس از ویزیت بیمار و همین طور دقت بیشتر در تجویز دارو و همین طور اشتباه کمتر در تحویل دارو توسط داروخانه ها ذکر گردید، و مدیریت محترم درمان نیز قول دادند در صورت درخواست انجمن یک دوره دیگر از کلاسهای آموزشی در خصوص اجرای این طرح ویژه پزشکان عمومی با ظرفیت ۱۵۰ نفر مجدداً برگزار و انجمن نیز در این خصوص اطلاع رسانی لازم را داشته باشد، هیات مدیره انجمن نیز پذیرفتند در صورت اجرای این طرح همان طور که قول داده شده یعنی پرداخت منظم صورتحسابها ی ارسالی و همین طور اختیاری بودن اجرای آن برای همکاران می توانند انجام انرا به همکاران توصیه نمایند ،ضمن این ملاقات اعضای هیأت مدیره انجمن نسبت به ندید گرفتن جایگاه پزشکان عمومی در طرح تحول سلامت و همین طور ساختار درمانی کشور معترض بوده و خواستار حمایت سازمان تأمین اجتماعی استان و مدیریت آن از مطالبات صنفی جامعه پزشکان عمومی استان شدند.
که در پایان مدیریت درمان تأمین اجتماعی و همکارانشان اعلام کردند که خود را متعهد به همکاری با انجمن و سایر نهادهای علمی و صنفی جامعه پزشکی دانسته و از تمام ظرفیت موجود سازمانی خود برای حل مشکلات جامعه پزشکان عمومی استفاده خواهند کرد.
لازم به ذکر است انجمن پزشکان عمومی رشت در نظر دارد که طی ایام پیشرو با ملاقات با تمامی مدیران و شخصیتهای تأثیرگذار پزشک عمومی استان، موجبات همکاری و همگرایی بیشتر این گروه صنفی برای جلوگیری از تضییع بیشتر جایگاه مادی و معنوی این گروه فرهیخته را فراهم سازد و در این راستا نیازمند همکاری و همدلی تمامی پزشکان عمومی استان خواهد بود.

۱۷ اسفند, ۱۳۹۶

انجمن پزشکان عمومی رشت خواستار پرداخت معوقات پزشکان از بیمه ها شد.

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

 

 

 

مدیریت محترم درمان تأمین اجتماعی

مدیر کل محترم بیمه سلامت استان

با سلام

احتراماً به استحضار می‌رساند با توجه به نزدیک شدن ایام پایانی سال و ضرورت تسویه حساب با همکاران پزشک که در طول سال جاری اقدام به ارائه خدمات به عزیزان بیمه شده تحت پوشش مجموعه شما نموده‌اند خواهشمند است مطابق قرارداد فی‌مابین نسبت به تسویه صورت‌حساب‌های ارسال شده همکاران اقدام فرمایید به طور حتم استحضار دارید که عزیزان پزشک عمومی که در خط مقدم نظام سلامت مشغول ارائه خدمت به هم‌وطنان می‌باشند با مشکلات متعدد معیشتی دست به گریبان بوده و تأخیر در پرداخت‌های بیمه‌ها نیز مشکلات آن‌ها را دو چندان کرده است.

در پایان از حسن نظر حضرتعالی کمال تشکر را داریم.

با تشکر

دکتر آنه محمد دوگونچی

رییس انجمن پزشکان عمومی شهرستان رشت

ادامه مطلب…

۱۲ اسفند, ۱۳۹۶

تهیه داروهای مخدر چالش بزرگ کلینیک های درمان اعتیاد استان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي

پزشکان درمانگر اعتیاد استان:مسئولین دانشگاه برای حل معضلات این حوزه تدبیر به خرج دهند.
خبرنگار سایت انجمن پزشکان عمومی رشت گزارش می دهد:

هرماه با شروع توزیع داروهای مخدر، چالش‌های درمانگران اعتیاد استان آغاز می‌شود. آقای دکتر ب. ح از پزشکان درمانگر اعتیاد به ما می‌گوید: از آغاز پروسه تحویل پوکه تا دریافت دارو معمولاً شش الی هفت ساعت زمان نیاز است، تازه این در شرایطی است که همه چیز طبق روال بوده و مشکل خاصی پیش نیاید، پوکه‌ داروهای مصرفی باید در منطقه لاکان(۱۲ کیلومتری رشت) تحویل انبار شده و بعد از آن پزشک مسئول فنی باید برای انجام امور اداری و پرداخت وجه به چهارراه حشمت(معاونت غذا و دارو) مراجعه نماید و بعد از ان برای تحویل دارو به انبار داروهای مخدر در محله زیر کوچه مراجعه کند، در این روال ناکارآمد علاوه بر اتلاف وقت و انرژی زیاد از پزشکان در بسیاری از موارد شأن و منزلت پزشک در برخوردهای ناصواب پرسنل این مجموعه‌ها زیر سوال می‌رود. جدای از این مسائل ذکر شده که نیاز به پیگیری و اصلاح دارد چیزی که بیشتر از همه، مورد اعتراض کلینیک‌های ترک اعتیاد استان است، نحوۀ سفارش و تهیه دارو از شرکت‌های مختلف و تخصیص آن به کلینیک‌های استان می‌باشد.

لازم به ذکر است پروسه خرید و توزیع داروهای مخدر توسط دانشگاه از جمله خدمات بسیار سودآور برای این مجموعه تلقی می‌گردد، یه طوری که دانشگاه با خرید چکی دارو(با وعده بعضاً تا شش ماه) دارو را از شرکت‌های پخش تحویل و به صورت نقدی با سود ده الی پانزده درصد به کلینیک‌های درمان اعتیاد می‌فروشد و ماهانه میلیون‌ها تومان سود از این راه نصیب این مجموعه می‌شود. طبعاً، انتظار بر این است که در پروسه‌ای چنین سودآور، رضایت نسبی مصرف کنندگان در نظر گرفته شود. اما متأسفانه پول‌های نقدی پرداختی کلینیک‌ها به همراه سود حاصل از این پروسه در سایر بخش‌های دانشگاه هزینه شده و مجموعه معاونت غذا و دارو با بدهکاری سنگین به شرکت‌های معتبر، ناچار است محصولات شرکت‌هایی را تهیه کند که کیفیت مطلوبی ندارند و اغلب بیماران از مصرف آن‌ها دچار عوارض می‌شوند.

000

ادامه مطلب…

۹ اسفند, ۱۳۹۶

گزارش نشست هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي

نشست هیأت مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت در تاریخ ۹۶/۱۲/۹ جهت معارفه هیأت مدیره و بیان مشکلات پزشکان عمومی با معاونت محترم درمان دانشگاه و مدیریت محترم نظارت دانشگاه و قائم مقام معاونت درمان و رئیس اداره نظارت در محل دفتر معاونت درمان برگزار شد.
پس از معارفه و مطرح شدن مشکلات فیلدهای مختلف فعالیت پزشکان عمومی موارد ذیل مورد تفاهم قرار گرفت.
۱- در مورد ساعت کاری مقرر شد تا وقتی مطب مراجعه کننده داشته باشد میتواند فعال باشد و در مورد مطبهای شبانه‌روزی هم مقرر گردید که معاونت درمان برای صدور درمانگاههای شبانه‌روزی تسهیلات بیشتری فراهم نماید تا این مطبها بتوانند در قالب درمانگاه شبانه‌روزی ساماندهی شوند.
۲- در خصوص محدودیتهای اعمال شده بر فعالیت پزشکان عمومی مقرر شد، در سال ۹۷ برنامه توانمندسازی پزشکان عمومی در حوزههای مختلف با برنامههای آموزشی که با همکاری انجمن برگزار میگردد اجرایی گردد.
۳-در خصوص نداشتن مجوز تزریقات پرسنل مطبها مقرر شد دورههای آموزشی با همکاری انجمن برگزار و دانشگاه نیز این دورهها را به رسمیت شناخته و مجوز تزریقات برای پرسنل دوره دیده صادر گردد.
۴- در خصوص مشکلات پزشکان شاغل در حوزه درمان اعتیاد و همینطور مشکلات اخیر ایجاد شده در تحویل دارو به پزشکان (در پی تعویض پرسنل این حوزه) مقرر شد در جلسه مشترکی با معاونت غذا دارو و صنف درمانگران اعتیاد استان  این مسائل مطرح و رسیدگی گردد.
۵- معاونت محترم درمان از کلیه پزشکان عمومی جویای کار برای همکاری در اورژانسهای بیمارستانی استان دعوت  به کار نموده و قول مساعدت در پرداختها و مزایای ویژه نیز در این خصوص دادند.

 

ادامه مطلب…