انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۱۶ دی, ۱۳۹۵

تازه‌های درمان رینوسینوزیت حاد

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: مقالات علمي - برچسب‌ها: ,
Signs-Symptoms-Sinus-Infectionدکتر رقیه حج‌فروش

رینوسینوزیت حاد (ARS) التهاب علامت‌دار حفره بینی و سینوس‌های پارانازال است که کمتر از ۴ هفته طول بکشد و با ترشحات چرکی و انسداد بینی، درد صورت یا احساس پری همراه باشد. این ترشحات برخلاف ترشحات آبکی شفاف عفونت‌های ویروسی مجاری تنفس فوقانی، کدر یا رنگی است.

اگر علایم کمتر از ۱۰ روز طول بکشد و علایم سینوزیت باکتریال حاد وجود نداشته باشد، تشخیص سینوزیت حاد ویروسی (AVRS) مطرح می‌شود؛ ولی سینوزیت حاد باکتریال (ABRS) وقتی است که علایم و نشانه‌ها پس از ۱۰ روز از شروع عفونت مجاری تنفسی فوقانی بهبود نیابد، یا در‌‌ همان ۱۰ روز اول، بعد از یک بهبود نسبی، ناگهان علایم تشدید شود. ادامه مطلب…

۷ دی, ۱۳۹۵

دکتر حسن صالحی درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن

01s4سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: دکتر حسن صالحی، پزشک پیش‌کسوت و مردمی شهر رشت، شامگاه دیشب در ۸۶ سالگی درگذشت و صبح امروز، چنان‌که وصیت کرده بود، پیکرش در زادگاهش روستای «دوبخشر» شفت آرام گرفت.
انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن تسلیت درگذشت این همکار ارجمند به خانواده و دوستدارانش و جامعه پزشکی گیلان، از همکاران دعوت می‌کند در مراسم یادبود ایشان که از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵ پنجشنبه ۹۵/۱۰/۹ در مسجد الرضای گلسار رشت برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
داستان زندگی و خدمات این بزرگ‌مرد پزشکی استان را که با عنوان «از بهداشت اصل ۴ تا بهداری و مبارزه با جذام» منتشر شده است، می‌توانید در نشانی زیر بخوانید:

http://pezeshkangil.com/?p=4831