اخبار انجمن

مراسم سومین روز درگذشت دکتر شریفی

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: مراسم سومین روز درگذشت دکتر محسن شریفی فردا چهارشنبه از ساعت ۴:۳۰ تا ۶ عصر در پرورشگاه مژدهی واقع در خیابان مطهری رشت برگزار می‌شود. انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن تسلیت به خانواده‌ی محترم دکتر شریفی و جامعه‌ی پزشکی گیلان از همه‌ی همکاران محترم دعوت بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

نخستین دبیر انجمن پزشکان عمومی رشت درگذشت

Dr Sharifiدکتر محسن شریفی، نخستین دبیر انجمن پزشکان عمومی رشت، صبح دیروز در 81 سالگی درگذشت. دکتر شریفی که متولد مشهد و از پزشکان پیش‌کسوت رشت بود، چند ماه پیش به‌دلیل بیماری مدتی خانه‌نشین شده ولی به عشق طبابت بار دیگر به مطب برگشته بود که چهارشنبه‌ی گذشته به‌دنبال عارضه‌ی قلبی مجدداً به بیمارستان آریا منتقل شد ولی متاسفانه پس از سه روز بستری در سی‌سی‌یو و آی‌سی‌یو، صبح شنبه 14 شهریور درگذشت. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار اجتماعي

دکتر مسعود جوزی در گفت‌وگو با همشهری: نوشتن دید وسیع‌تر و عمیق‌تری به پزشکان می‌دهد

 

دکتر مسعود جوزی

دکتر مسعود جوزی، مسوول کمیته‌ی رسانه و ارتباطات انجمن پزشکان عمومی ایران در گفت‌وگو با روزنامه‌ی همشهری با بیان این‌که نوشتن دید وسیع‌تر و عمیق‌تری به پزشکان می‌دهد، گفت: «توصیه‌ام به همکاران پزشک این است که بنویسند، حتی اگر در حد یک یادداشت چند خطی در حوزه تخصص خودشان یا مشکلات کاری باشد، حتی اگر نوشتن خاطرات طبابت باشد. نوشتن آدم را وادار به فکر کردن می‌کند و به افکار انسجام می‌‌دهد.»

متن این مصاحبه را که صبح یکشنبه اول شهریور به‌مناسبت روز پزشک در روزنامه‌ی همشهری منتشر شده، به‌نقل از سایت آن می‌خوانید:

نوشتن دید وسیع‌تر و عمیق‌تری به پزشکان می‌دهد

نویسنده: فرشته رضایی

برای بسیاری از رسانه‌ای‌ها شناخته شده است، اما حرفه‌اش پزشکی است. شاید کسی باور نکند که از بنیانگذاران خانه فرهنگ گیلان و مدیر مسئول آن باشد، اما خودش می‌گوید نمی‌تواند بین طبابت و روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های اجتماعی یکی را انتخاب کند…

برای بسیاری از رسانه‌ای‌ها شناخته شده است، اما حرفه‌اش پزشکی است. شاید کسی باور نکند که از بنیانگذاران خانه فرهنگ گیلان و مدیر مسئول آن باشد، اما خودش می‌گوید نمی‌تواند بین طبابت و روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های اجتماعی یکی را انتخاب کند. دکتر «مسعود جوزی» سال‌ها هم طبابت و هم کار رسانه‌ای کرده است. با خیلی‌ها مصاحبه کرده است اما حالا پذیرای روزنامه همشهری است تا به مناسبت روز پزشک با او درباره حرفه‌اش گفت‌وگو کنیم. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

دو عضو انجمن پزشکان عمومی در گفت‌وگو با روزنامه ایران: ایجاد «درمانگاه‌های ویژه» به اشتغال پزشکان عمومی کمک می‌کند

iran-gpسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: روزنامه ایران در صفحه ۴ شمارهی یکم شهریور خود به مناسبت «روز پزشک» با دو تن از اعضای انجمن پزشکان عمومی ایران گفت‌وگو کرده است: پزشکان عمومی در روز پزشک از مشکلات و دغدغه‌هایشان به «ایران» می‌گویند ایجاد «درمانگاه‌های ویژه» به اشتغال پزشکان عمومی کمک می‌کند اگرچه طرح تحول سلامت را باید جراحی بزرگ در حوزه سلامت کشور دانست اما یکی از ویژگی‌های بارز این طرح صف کشیدن موافقان و مخالفان آن از‌‌ همان روزهای آغازین اجرای این طرح بود به نحوی که می‌توان پزشکان عمومی را در صف نخست منتقدان طرح تحول سلامت دانست؛ درست از زمانی که با طرح تحول سلامت پزشکان متخصص به ‌صورت تمام وقت در مراکز درمانی دولتی مستقر شدند و بیماران توسط پزشک متخصص ویزیت می‌شوند بی‌رغبتی برای مراجعه به پزشک عمومی و به دنبال آن مشکلات پزشکان عمومی نیز شروع شد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

پیام تبریک هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران به‌ مناسبت روز پزشک

pezeshk-roozسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: انجمن پزشکان عمومی ایران به مناسبت اول شهریور ماه،‌زادروز ابوعلی سینا و روز پزشک پیام تبریکی منتشر کرد که متن آن را در زیر می‌خوانید: دردآشنایی ساحتی است که خردمندان را در خویش مسحور می‌سازد و به کمال رهنمون می‌گرداند و در این میان طبیبان آشناترین انسان‌ها به دردهای اجتماعی هستند. از تندرستی تا نشاط روح و اعتلای اجتماعی فاصله‌ای است که طبیبان بی‌مدعا جز از مسیر دردمندی به نسخه و علاج آن نخواهند رسید. تمایز پزشکان در قیاس با دیگر گروه‌های مرجع در همین واقعیت اصیل نهفته است و بر این سیاق «روز پزشک» یادمان این حکمت افتخارآمیز است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار اجتماعي

روز پزشک فرخنده باد

اول شهریورماه، میلاد حکیم فرزانه ابوعلی سینا و روز پزشک بر جامعه‌ی فرهیخته‌ی پزشکی گیلان، به‌ویژه همکاران سخت‌کوش پزشک عمومی فرخنده باد. هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت

توسط rashtgps، قبل