اخبار انجمن

تقدیر از پزشکان عمومی برگزیده در جشن روز پزشک رشت (گزارش تصویری)

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: برای مشارکت با بخش خصوصی، آماده‌ی همکاری با انجمن پزشکان عمومی هستیم

رییس نظام پزشکی رشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تبریک روز پزشک به جامعه‌ی پزشکی و برشمردن دستاوردهای برنامه‌ی تحول نظام سلامت در استان، خواستار مشارکت پزشکان بخش خصوصی در این برنامه شد و به‌ویژه از انجمن پزشکان عمومی درخواست همکاری کرد.

[caption id="attachment_5547" align="aligncenter" width="300"]دکتر برزیگر دکتر برزیگر[/caption]

(بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

پاسخ بیمه‌ی سلامت به انجمن پزشکان عمومی رشت

imagesسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: مدیر کل بیمه‌ی سلامت استان گیلان در پاسخ  به نامه‌ی رییس انجمن پزشکان عمومی رشت، شروع اعمال تعرفه‌ی 94 در پرداخت سهم بیمه‌ی ویزیت پزشکان را از ابتدای اردیبهشت ماه 94 اعلام کرد. متن نامه‌ی دکترعلی اکبری را در زیر می‌خوانید: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی: پزشکان عمومی در تدوین برنامه‌ی ششم توسعه مشارکت کنند

345سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: معاون امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در دیدار با هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران، خواستار معرفی دو نماینده از سوی این انجمن برای مشارکت در تدوین برنامه‌ی ششم توسعه شد. به گزارش سایت انجمن پزشکان عمومی ایران، دکتر سعید نمکی که در پی درخواست انجمن پزشکان عمومی ایران، عصر جمعه ۲۳ مرداد در سازمان نظام پزشکی تهران در دیداری دوستانه میهمان هیات مدیره‌ی انجمن بود، (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

قابل توجه‌ قانون‌گذاران محترم کشور: یک مشکل مالیاتی

دکتر بهمن مشفقی

یکی از وطایف «کشوروندی» این است که انسان تا آن‌جا که در توان دارد نسبت به مسایل کشور و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند احساس مسوولیت کند. از آن‌جا که هدف از وضع قوانین از سوی قانون‌گذاران، اجرای عدالت بوده و توجه به این اصل مهم از مواردی است که هرگز نمی‌باید از نظر هیچ قانون‌گذار نادیده گرفته شود، بر آن شدم که روایت زیر را در راستای تحقق اعتقاد بالا به اطلاع و عرض قانون‌گذاران کشور برسانم و تاکید کنم که بیان این مساله به‌هیچ‌وجه به‌معنای شکایت از مقام مسوول یا رییس اداره یا کارمند اداره‌ای نیست، بلکه روایتی است که از نظر من توجه به آن از سوی قانون‌گذاران محترم لازم است و خالی از فایده نخواهد بود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

آغاز همایش فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران

IMG_8499سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: صبح چهارشنبه ششم مرداد همایش فصلی سه روزه‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران (تابستان ۹۴) با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از پزشکان سراسر کشور در سالن همایش های بین المللی رازی تهران با سخنان دکتر کامیابی ریاست انجمن و دکتر زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور رسما آغاز شد.
در مراسم افتتاحیه، دکتر زالی از لزوم توجه بیشتر به پزشکان عمومی سخن گفت و اظهار داشت که در حال حاضر متاسفانه پزشکان عمومی در جایگاه شایسته‌ی خودشان قرار ندارند و برای نمونه بی‌پناه‌‌ترین بخش پزشکی کشور را پزشکان عمومی شاغل در اوژانس‌ها برشمرد و تصریح کرد اصلاح این موضوع یک عزم جدی را می‌طلبد که نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

حمایت اینستاگرامی وزیر بهداشت از خانم دکتر بازداشت شده

vazir-intaدر پی بازداشت جراح کشیک بیمارستان شهر ممسنی استان فارس و واکنش گسترده جامعه پزشکی به این موضوع، دقایقی قبل دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت نیز با ارسال مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داد.

دکتر هاشمی ضمن حمایت از خانم دکتر رزم جو و تشکر از حسن انجام وظیفه او، از گفتگو با رییس قوه قضاییه و ارسال نامه ای برای ایشان خبر داد.

امروز پیش از واکنش وزیر بهداشت نیز هیات مدیره انجمن جراحان عمومی استان فارس، هیات مدیره و اعضای انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه و همچنین انجمن علمی آسیب شناسی این استان (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

بیانیه‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران به‌ مناسبت درگذشت دکتر اصغر پیرزاده

dr-pirzadeh-md-isgp-500x333 سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: انجمن پزشکان عمومی ایران ضمن تسلیت درگذشت دکتر اصغر پیرزاده، خواستار بررسی دقیق و برخورد قانونی با عامل یا عوامل آن شد. متن این بیانیه که صبح امروز صادر شد به شرح زیر است:

متاسفانه بار دیگر خاطره‌ای تلخ در حافظه‌ی جامعه‌ی پزشکی ایران رقم خورد و دشنه‌ی جهالت سینه‌ی یکی از برومندترین فرزندان این خانواده‌ی خدمتگزار و فداکار را شکافت. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل