اخبار انجمن

تعرفه‌های پزشکان عمومی رشت در سال ۹۴

 Silence 1 ssسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: تعرفه‌ی نهایی ویزیت و خدمات سرپایی انجمن پزشکان عمومی رشت به‌صورت یک پوستر A3 در مطب‌های شهرستان رشت توزیع شد.

این تعرفه‌ها پس از برگزاری جلسات منطقه‌ای در محلات رشت، در نشست 10 خرداد 94 هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت به تصویب رسیده بود.

همکارانی که این پوستر و نیز پوستر ضمیمه‌ی آن («سکوت را رعایت کنید!») را دریافت نکرده‌اند می‌توانند به نشانی زیر مراجعه کنند یا تلفن بزنند تا با پیک برای‌شان فرستاده شود:

رشت، خیابان نامجو، نرسیده به فلکه‌ی گاز، مطب شبانه‌روزی دکتر بخشعلی‌زاده، تلفن: ۳۳۳۶۷۷۹۱

همچنین فایل‌های مربوطه را می‌توانید از همین‌جا دانلود کنید: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
گفت و گو

از مطب‌داری تا تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان در گفت‌وگو با دکتر سیدعلی معصومی

گفت‌وگو: دکتر رقیه حج‌فروش

عکس‌ها: دکتر الهام شاهرخی

3 دکتر معصومی را بار اول در تهران، روز انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران دیدم؛ همان حماسه‌ی 23 تیر! به‌یاد دارم در حیاط سازمان نظام‌ پزشکی زیر آفتاب در صف شلوغی به انتظار ایستاده بودند. با خودم گفتم آفرین به این آقای دکتر! با این سن و سال چه حوصله‌ای دارد؛ معلوم نیست از کجای تهران آمده رای بدهد! اما در کمال تعجب مطلع شدم ایشان به‌همراه همکاران گیلانی با اتوبوس از لاهیجان تا تهران آمده‌اند. آن موقع به خود گفتم چه همتی! ببین دکتر در جوانی چقدر فعال بوده و چه کارها کرده‌اند!

بالاخره پاسخ پرسش‌هایم را در این گفت‌وگو گرفتم. جالب این‌که دکتر معصومی بزرگوارانه مدعی بودند کار مهمی که قابل بازگو کردن باشد نکرده‌اند اما قضاوت با خودتان! فقط یادآوری کنم سپاسگزار همه‌ی دوستانی هستم که در به سرانجام رسیدن و تکمیل این گفت‌وگو کمک‌مان کردند: خانم نادری همسر بزرگوار و دکتر بابک معصومی فرزند ایشان که با وجود مشغله‌های زیاد بخشی از تعطیلات نوروز را به جمع‌آوری و تکمیل اطلاعات مورد نیاز این گفت‌وگو اختصاص دادند و همچنین دکتر بهمن مشفقی مهربان که برخی داده‌ها با کمک ایشان تصحیح شد و دکتر الهام شاهرخی راد که دوستانه در تمام مراحل گفت‌وگو همراه من بودند.

  (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران: وزارت بهداشت پزشکان عمومی را ناامید می‌کند

Dr Ghesmatizadehسایت انجمن‌ پزشکان عمومی رشت: رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران با بیان این‌که مسوولان وزارت بهداشت از یک‌سو با حرف‌های نیش‌دار خود و از سوی دیگر با غیرواقعی خواندن اجرای برنامه‌ی پزشک خانواده و موکول کردن آن به 10 سال آینده، پزشکان عمومی را در تحقق رسالت حرفه‌ای خود ناامید ساخته‌اند، گفت: «متاسفانه وزارت بهداشت به‌جای این‌که با ارایه‌ی برنامه‌های جذاب و اجرایی، پزشکان عمومی را به شرکت فعال‌تر در اصلاح نظام سلامت فراخواند، از ما انتظار دارد برای‌شان در نقاطی پزشک پیدا کنیم که خودشان طی 10 سال نتوانسته‌اند.» دکتر مهران قسمتی‌زاده با اشاره به سخنان دکتر سیاری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت که گفته بود انجمن پزشکان عمومی برای اجرای برنامه‌ی پزشک خانواده هیچ کمکی نکرده است، گفت: «همان‌طور که رییس انجمن پزشکان عمومی ایران در پنجمین گردهمایی انجمن در پاسخ ایشان گفت، نه پزشکان سربازند و نه انجمن پادگان که هر گاه فرمانده خواست سربازان خود را به مناطق عملیاتی بفرستد!» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

رییس انجمن پزشکان عمومی ایران: برنامه ندارید، پزشک عمومی به اندازه‌ی کافی داریم

dr-kamyabi-94-03سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس انجمن پزشکان عمومی ایران با اعلام این‌که 70 هزار پزشک عمومی در کشور داریم گفت: «پزشکان عمومی در بخش‌های مختلفی چون پزشک خانواده، درمان اعتیاد، طب کار، مراقبت‌های پوست و... ارایه‌ی خدمت می‌کنند که حتی بیش از نیازهای وزارت بهداشت است. در واقع‌ برنامه‌ریزی مناسبی وجود ندارد وگرنه برای تامین نیازهای حوزه‌ی سلامت، پزشک عمومی به اندازه‌ی کافی داریم. رمز ماندگاری همکاران ما در مناطق جغرافیایی متفاوت، اختصاص جایگاه تشکیلاتی و درآمدی مناسب، تعریف هویت ملموس، امیدبخش و قابل ارتقا برای طب عمومی و نیز ارایه‌ی برنامه‌ی جامع و پایدار است.» دکتر عباس کامیابی صبح امروز در پنجمین گردهمایی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی در تهران با بیان این‌که اعلام موضع درباره‌ی جایگاه طب عمومی نخستین گام برای بازآفرینی هویت پزشکان عمومی است، گفت: «تنها راه برای احیای جایگاه طب عمومی را اجرای طرح پزشک خانواده در سراسر کشور می‌دانیم و البته برای اجرای پزشک خانواده به‌دنبال الگویی هستیم که دارای استانداردهای لازم برای ارتقای سلامت مردم باشد.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

وزیر بهداشت: حقوق ۱۷ میلیون تومانی هم پزشکان عمومی بیکار را سر کار نیاورد

13931019000573_PhotoAسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: وزیر بهداشت در واکنش به عدم استقبال پزشکان عمومی از همکاری با این وزارتخانه گفت: «اوایل فکر می‌کردم، ۲۰ هزار پزشک عمومی بیکار داریم ولی با پرداختی ۱۷ میلیون تومانی هم بیش از ۱۵۰۰ پزشک نیامدند یعنی یا این تعداد پزشک عمومی بیکار نداریم یا آن‌ها فقط شماره نظام پزشکی دارند و دیگر پزشک نیستند.» به گزارش خبرگزاری فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در پنجمین جلسه‌ی شورای سلامت دهان که روز گذشته در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به این‌که با هیاهوهای ایجاد شده باور کرده بودم که ۲۰ هزار نفر پزشک عمومی بیکار داریم اضافه کرد: «ما با پرداختی‌های ماهانه ۱۵ و ۱۷ میلیون که گاهی مورد انتقاد اعضای کمیسیون بهداشت مجلس نیز بود تلاش خود را برای به‌کارگیری این پزشکان در مناطق محروم به‌کار گرفتیم.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

پاسخی به ۲۲ مشکل مطرح شده برای برنامه‌‌ی پزشک خانواده

3دکتر حمید خاکسار

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: حدود دو ماه پیش مقاله‌ای در روزنامه‌ی سپید منتشر شد که در آن ۲۲ مشکل اجرایی برای برنامه پزشک خانواده شهری مطرح شده بود، دکتر حمید خاکسار از پزشکان عمومی شاغل در طرح پزشک خانواده‌ی استان فارس توضیحی برای موارد مطرح شده در آن مقاله نوشته‌اند که هفته‌ی گذشته در روزنامه‌ی سپید منتشر شده و در این‌جا به‌نقل از سایت انجمن پزشکان عمومی ایران تقدیم‌تان می‌کنیم:

همکاران پزشک عمومی، غبار از دیدگان خود بزدایید! بنده حقیر، دکتر حمید خاکسار پزشک عمومی از همین خاک پاک هستم که ۲۸ سال سابقه طبابت در بخش خصوصی دارم و افتخار می‌کنم که نزدیک به سه سال است در کسوت پزشک خانواده شهری در شیراز به درمان مردم شهر و دیارم می‌پردازم. در پاسخ به این دوست و همکار دلسوز و وظیفه‌شناس که نمی‌دانم پزشک خانواده هستند و این مشکلاتی را که برشمرده‌اند دیگران به ایشان گوشزد کرده‌اند و یا خود در حین خدمت به آن‌ها رسیده‌اند، بر خود لازم می‌دانم نکاتی را متذکر شوم چرا که بسیاری از این موارد متأسفانه غیرواقعی و ناصحیح هستند و نشان از بی‌اطلاعی و یا کم‌اطلاعی دوست و همکارمان دارد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل