اخبار انجمن

نوروز فرخنده باد!

خوش‌تر ز عیش و صحبت و باغ و بهار چیست؟ ساقی کجاست؟ گو: سبب انتظار چیست؟ هر وقت خوش که دست دهد مغتنم شمار کس را وقوف نیست که انجام کار چیست! نوروز و نوبهار بر شما همکاران ارجمند و خانواده‌ای گرامی‌تان فرخنده باد. سال ۱۳۹۴ برای‌تان سرشار از تندرستی، بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

رییس انجمن پزشکان عمومی ایران: از صدا و سیما شکایت می‌کنیم تا بدانند حیثیت ما بازیچه نیست

Dr Kamyabi

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس انجمن پزشکان عمومی ایران با انتقاد از آن‌چه «نشر اکاذیب و تشویش اذهان علیه پزشکان عمومی» در صدا و سیما خواند، گفت: «هم از صدا و سیما و هم از فردی که چند شب پیش در شبکه خبر سنگین‌ترین اتهام‌ها را به‌دروغ به پزشکان عمومی نسبت داده است، شکایت می‌کنیم تا همه بدانند حیثیت همکاران فرهیخته ما بازیچه زیاده‌خواهی‌ سودجویان نیست.» دکتر عباس کامیابی با اشاره به این‌که مردم صدا و سیما را «رسانه ملی» می‌خوانند و به آن اعتماد دارند، گفت: «بی‌مسوولیتی برخی از عوامل این برنامه که به‌نظر می‌رسد به سفارش یا حمایت گروه‌های خاصی تهیه شده باشد، نه‌تنها به اعتماد مردم به جامعه پزشکی ضربه می‌زند، بلکه پس از برملا شدن این دروغ‌ها، از اعتماد جامعه به رسانه ملی نیز می‌کاهد.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

پیگیری درخواست پزشکان عمومی برای رفع محدودیت‌های حرفه‌ای

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: با برگزاری نشست مشترک نمایندگان انجمن پزشکان عمومی و سازمان نظام پزشکی، راهکارهای عملی پیگیری نامه‌ی پزشکان عمومی به وزیر بهداشت بررسی شد. در این نشست که دیروز با حضور دکتر گل‌علیزاده و دکتر جهانگیری معاونان پشتیبانی و نظارت سازمان نظام پزشکی، دکتر تاملی مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی، دکتر مقیمی مدیر کل صلاحیت حرفه‌ای سازمان نظام پزشکی، دکتر خاقانی دبیر انجمن پزشکان عمومی و دکتر رفیعی عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی برگزار شد، نامه‌ی پزشکان عمومی سراسر کشور خطاب به وزیر بهداشت که در آن ضمن حمایت از نامه‌ی ۹۳/۱۰/۸ رییس انجمن پزشکان عمومی، خواستار رفع محدودیت‌های حرفه‌ای و اجرای مفاد دستورالعمل توانمندسازی پزشکان عمومی شده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

شکایت انجمن پزشکان عمومی از یک متخصص پوست

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس انجمن پزشکان عمومی ایران دیروز طی نامه‌ای به رییس سازمان نظام پزشکی، خواستار «برخورد قاطع و بدون مماشات» آن سازمان با رفتار خلاف شوون حرفه‌ای یک متخصص پوست و توهین او به پزشکان عمومی در صدا و سیما شد. همچنین اخباری از پیگیری قانونی این موضوع در قوه‌ی قضاییه و روشنگری درباره‌ی جزییات آن شنیده می‌شود که به‌محض دریافت، در همین سایت منتشر خواهیم کرد. متن نامه‌ی دکتر عباس کامیابی به دکتر علیرضا زالی به‌شرح زیر است: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

صورت‌جلسه‌ی دومین نشست هیات مدیره‌ی نهم

زمان: یکشنبه 93/12/18، از ساعت 21/30 تا 01/00 بامداد دوشنبه مکان: نظام پزشکی رشت حاضرین: اعضای هیات مدیره دکتر ابراهیمی، دکتر امیدی، دکتر جوزی، دکتر حج‌فروش، دکتر دوگونچی، دکتر طهماسبی‌پور، دکتر عصاری و دکتر معصومی و بازرس دکتر نرگسی غایب: دکتر مرادی اعضای جلسه درباره‌ی موارد دستور جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و موارد زیر تصویب شد: ۱. دکتر امیدی درباره‌ی الزامات و اشکالات قانونی طرح تحول سلامت تحقیق و نتیجه را در جلسه‌ی بعد ارایه کنند. ۲. انجمن با ارسال ای‌میل، نظر اعضا را درباره‌ی طرح تحول سلامت بپرسد تا از نظر بدنه‌ی صنف و پیشنهادهای احتمالی آگاه شود. ۳. پس از تعطیلات عید، نشست‌های منطقه‌ای درباره‌ی موضوعات مختلف صنفی از جمله طرح تحول سلامت و تعرفه‌ها برگزار شود. دعوت‌نامه فقط برای اعضا ارسال شود ولی از حضور پزشکان غیرعضو هم استقبال شود. ۴. تشکیل گروه از اعضای انجمن پزشکان عمومی رشت در برنامه‌ی نرم‌افزاری تلگرام توسط دکتر محزون مسوول تشکیلات، به‌عنوان راه ارتباطی هیات مدیره و اعضا و اطلاع‌رسانی اخبار و... مصوب شد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

ارایه‌ی صورت معاملات فصلی متوقف شد

tavagof-maliat-500x361

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: الزام پزشکان به ارایه‌ی فهرست و صورت معاملات فصلی، یک بار دیگر متوقف شد. به گزارش سایت انجمن پزشکان عمومی ایران، معاونت نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای، رای دیوان عدالت اداری در خصوص توقف عملیات اجرایی ارایه‌ی فهرست و صورت معاملات فصلی را ابلاغ کرد. متن نامه‌ی دکتر جهانگیری به‌شرح زیر است: احتراماً نظر به ابلاغ معاون محترم مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور به ادارات کل امور مالیاتی مبنی بر توقف عملیات اجرایی ارایه‌ی فهرست و صورت معاملات فصلی (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

خرید دفتر مالیاتی فراموش نشود!

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: همکاران گروه‌های پزشکی برای معاف شدن از جریمه‌ی مالیاتی امسال نیز همانند سال‌های گذشته باید تا پایان اسفندماه دفاتر مالیاتی سال بعد خود را برای پلمب به اداره‌ی دارایی تحویل دهند. شایان یادآوری است که  اگرچه دفاتر مالیاتی در کتاب‌فروشی‌ها در دسترس است ولی همکاران بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

حق عضویت معوق نظام پزشکی را تا پایان سال بپردازید

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس سازمان نظام پزشکی استان گیلان از همه‌ی همکاران پزشک خواست برای جلوگیری از پرداخت جریمه، تا پایان سال جاری حق عضویت معوق خود را بپردازند. دکتر انوش برزیگر، در نامه‌ای به رییس انجمن پزشکان عمومی رشت با اشاره به نامه‌ی معاونت پشتیبانی سازمان نظام پزشکی، بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل