انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۳۰ تیر, ۱۳۹۳

درمان اعتیاد تحت پوشش بیمه‌ قرار گرفت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها: , ,

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: پوشش درمان بیمه‌ای درمان اعتیاد در هشتمین جلسه‌ی شورای‌عالی بیمه به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز در هشتمین جلسه‌ی شورای عالی بیمه‌ی خدمات درمانی دولت تدبیر و امید که به ریاست وی و با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، گفت:‌ «با توجه به نیاز به حمایت از معتادان زن، کودکان و نوجوانان معتاد زیر ۱۸ سال و گروه‌های پرخطر، پوشش بیمه‌ای درمان اعتیاد در سال ۱۳۹۳ برای افراد یاد شده در مراکز سرپایی درمان نگهدارنده با متادون (MMT) و بستری درمان اعتیاد مصوب شد. بنا بر این مصوبه، خدمات درمان اعتیاد برای گروه فوق حداکثر تا شش ماه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و سازمان بیمه سلامت موظف شد تا برای درمان معتادان برنامه‌ریزی لازم را به‌عمل آورد.» ادامه مطلب…

۲۹ تیر, ۱۳۹۳

پزشک کودکان رشت درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

Dr Partoviسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: دکتر بهروز پرتوی، پزشک محبوب کودکان رشت، در پی یک ‌دوره بیماری روز ۲۶ تیر ۱۳۹۳ در ۷۲ سالگی درگذشت.
دکتر پرتوی ۲۱ شهریور ۱۳۲۱ در تهران و در خانواده‌ای فرهیخته و اصیل چشم به جهان گشود. در سال ۱۳۴۰ در رشته‌ی پزشکی دانشگاه‌ تهران پذیرفته شد و دوره‌ی تخصصی پزشکی اطفال را نیز در همان دانشگاه گذراند. سپس ۲ سال در بیمارستان کودکان لندن به مداوای بیماران پرداخت و پس از آن در استان کرمانشاه مشغول خدمت شد. پس از مدتی برای همکاری در طرح «فی‌فور سرویس» به استان گیلان آمد و از سال ۱۳۵۷  در بیمارستان‌های ۱۷ شهریور، الزهرا و گلسار التیام‌بخش آلام بسیاری از کودکان این مرز و بوم شد. ادامه مطلب…

۲۳ تیر, ۱۳۹۳

دکتر امین چمساز درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن - برچسب‌ها:

13930421000277_PhotoAسایت انجمن پزشکان عمومی رشت: دکتر امین چمساز، پزشک پیش‌کسوت بخش خمام، با بیماران و دوستدارانش بدرود گفت.
این پزشک ۸۳ ساله پنجشنبه‌ی گذشته به‌دنبال سقوط از تخت و شکستگی استخوان ران به بیمارستان آریا منتقل شده بود که پس از عمل جراحی، سحرگاه شنبه ۲۱/۴/۹۳ در بیمارستان آریای رشت درگذشت. ادامه مطلب…

۱۴ تیر, ۱۳۹۳

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست با هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت: از نظرات انجمن پزشکان عمومی استفاده خواهم کرد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن

2014-07-01 10.47.45

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با جمعی از اعضای هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت با تاکید بر این‌که از نظرات انجمن پزشکان عمومی استفاده خواهد کرد، خواستار تسریع در راه‌اندازی کارگروه پزشکان عمومی در شورای مشاوران رییس دانشگاه شد.
در این دیدار که صبح دهم تیر ۹۳ با حضور دکتر معصومی رییس، دکتر دوگونچی نایب رییس، دکتر عصاری خزانه‌دار و دکتر طهماسبی‌پور، دکتر اشرف‌نژاد و دکتر شهدی‌نژاد اعضای انجمن در اتاق ریاست دانشگاه برگزار شد، ابتدا اعضای هیات مدیره انتخاب ایشان را به ریاست دانشگاه تبریک گفتند و سپس با بحث و تبادل نظر درباره‌ی مسایل و مشکلات جامعه‌ی پزشکی به‌ویژه پزشکان عمومی، پیشنهادهای زیر مطرح شد: ادامه مطلب…

۱۱ تیر, ۱۳۹۳

دکتر شهریزاد رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن

(7)سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: دکتر اردشیر شهریزاد، عضو هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی لاهیجان و معاون مالی و رفاهی نظام پزشکی این شهرستان، به ریاست شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان برگزیده شد.
در انتخابات هیات رییسه‌ی این شورا که هفتم خرداد با حضور نمایندگان انجمن‌های پزشکان عمومی استان برگزار ‌شد، همچنین دکتر امیر هوشنگ مرادی از فومن نایب رییس، دکتر رویا ایزدی و دکتر کاظم پورصادق، هر دو از صومعه‌سرا، به‌ترتیب دبیر و خزانه‌دار و دکتر الهام شاهرخی از لاهیجان بازرس این شورا شدند.
گفتنی است دکتر مهران قسمتی‌زاده در سه سال گذشته ریاست شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان را برعهده داشت که در پی انتخاب به‌ ریاست شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی کشور در ماه گذشته، در انتخابات استانی نامزد نشد.
انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن تبریک مسوولیت‌های جدید به همکاران برگزیده، برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کند.

۱۰ تیر, ۱۳۹۳

دکتر تاملی مشاور وزیر بهداشت شد

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي

0313 (1)۹۳/۴/۷، سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: دکتر سعید تاملی، رییس اسبق انجمن پزشکان عمومی ایران، با پیشنهاد این انجمن به‌عنوان مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی منصوب شد.

متن حکم دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت، خطاب به دکتر تاملی که هم‌اکنون معاونت فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران را برعهده دارد، به‌شرح زیر است:
جناب آقای دکتر سعید تاملی
با سلام؛ با عنایت به تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جناب‌عالی و بنا به پیشنهاد انجمن پزشکان عمومی ایران، به موجب این ابلاغ به سمت «مشاور این‌جانب در امور پزشکان عمومی» منصوب می‌شوید تا با رعایت جوانب شرعی و قانونی نسبت به انجام امور محوله اقدام نمایید. توفیق شما را در پیشبرد اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه حضرت باری‌تعالی خواستارم.