انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۱۲ خرداد, ۱۳۹۳

وای از این ذهن مقایسه‌گر!/ دکتر مسعود جوزی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي

IMAGE635367085637511640برنامه‌ی «تحول» و تغییر گفتمان در نظام سلامت

نویسنده‌ی این یادداشت از سال ۱۳۷۶ به حکم وظیفه‌ی صنفی و مطبوعاتی خود با طرح‌های مختلفی در حوزه‌ی نظام سلامت آشنا شده است: از صدور کارت بیمه‌‌ی درمان روستاییان و طرح پزشک خانواده‌ی کمیته‌ی امداد از همان سال ۷۶ تا بیمه‌ی روستاییان و عشایر در واپسین ماه‌های وزارت دکتر پزشکیان در سال ۸۴ و کشف ۷۵ اشکال اساسی در این طرح توسط خلف او دکتر باقری لنکرانی در نیمه‌ی دوم همان سال و انتشار ویرایش‌های ماهانه‌ی همان طرح در دوران وزارت او، تا طرح‌های «پزشک معین» و «پزشک امین» تامین اجتماعی و نسخه‌ی ۰۲ پزشک خانواده‌ی دکتر دستجردی در سال ۹۰ و باز اصلاحات بنیادین دکتر طریقت در چند ماه وزارت او. در واقع گمان نکنم مجموع وزرای بهداشت کشورهای اسکاندیناوی در نیم قرن اخیر چنین نسخه‌های متنوعی برای نظام سلامت خود پیچیده باشند که مسوولان وزارت بهداشت ایران تنها در این کمتر از دو دهه. ادامه مطلب…

۴ خرداد, ۱۳۹۳

انجمن‌های پزشکان عمومی ایران: اشتباهات گذشته را تکرار نکنید!

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

03 سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: انجمن‌های پزشکان عمومی ایران یک بار دیگر تاکید کردند که برقراری نظام سطح‌بندی و ارجاع، بستر و زیربنایی مطمئن برای ارتقای سلامت مردم است.

در قطع‌نامه‌ی پایانی نشست شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران که جمعه ۱۹ اردیبهشت در کرج برگزار شد، انجمن‌های حاضر همچنین به مسوولان وزارت بهداشت هشدار دادند که با پرهیز از «اشتباه سنگین گذشتگان در نادیده گرفتن طب عمومی»، در تدوین بسته‌های تحول نظام سلامت بر تقویت این جایگاه تجدید نظر کنند.

متن قطع‌نامه‌ی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران به‌شرح زیر است: ادامه مطلب…

۱ خرداد, ۱۳۹۳

تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی ابلاغ شد (+ لینک دانلود)

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: بر اساس مصوبه‌ی هیات وزیران، تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی بخش خصوصی در سال ۱۳۹۳ ابلاغ شد.
بر اساس این مصوبه که به امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور رسیده است، ویزیت پزشکان، دندانپزشکان عمومی و PHD پروانه‌دار ۱۶۵٫۰۰۰ ریال، ویزیت MD-PHD و پزشکان و دندانپزشکان متخصص ۲۶۰٫۰۰۰ ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص، فلوشیپ و روانپزشکان ۳۳۰٫۰۰۰ ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص روانپزشکی ۳۷۰٫۰۰۰ ریال، کارشناسان ارشد پروانه‌دار ۱۴۰٫۰۰۰ ریال و کارشناسان پروانه‌دار ۱۲۵٫۰۰۰ ریال است. همچنین پزشکان عمومی با سابقه‌ی بیش از ۱۵ سال کار بالینی می‌توانند ۱۵ درصد بیشتر از تعرفه‌ی مصوب دریافت کنند. بنا بر این ابلاغیه، تعرفه‌های اعلام شده همان تعرفه‌های پیشنهادی شورای‌عالی بیمه است که پیش از این در سایت انجمن پزشکان عمومی رشت منتشر شده بود.
متن این مصوبه را می‌توانید از فایل پیوست دانلود کنید. (لینک دانلود: Tarefe 1393)