انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۲۷ آذر, ۱۳۹۲

ویژه‌نامه‌ی کمیته‌ی درمان اعتیاد + لینک دانلود

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: Uncategorized

PG3شماره‌ی سوم خبرنامه‌ی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان (ویژه‌نامه‌ی کمیته‌ی درمان اعتیاد) منتشر شد. این خبرنامه را می‌توانید از این لینک دانلود کنید: Pezeshkan Gilan 3

۲۶ آذر, ۱۳۹۲

۵ و ۶ دی‌ماه دو کارگاه تخصصی درمان اعتیاد در رشت

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار انجمن, سمينارها (آموزش مداوم و...) - برچسب‌ها: , ,

دکتر قسمتی زاده

 ۵ و ۶ دی‌ماه برای نخستین بار در استان گیلان دو کارگاه تخصصی آموزش درمان اعتیاد با عناوین «نکات تکمیلی تخصصی MMT» و «تنتور اپیوم» برگزار خواهد شد.
رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان با اعلام این خبر افزود: «برگزار کننده‌ی این دو کارگاه کمیته‌ی درمان اعتیاد انجمن پزشکان عمومی گیلان است و در آن تازه‌ترین نکات تخصصی برنامه‌های آموزشی در زمینه اعتیاد با حضور استادان برجسته‌ی دانش اعتیاد کشور از موسسه‌ی ایرسا (موسسه‌ی دانش اعتیاد و روانشناسی) ارایه خواهد شد.»
دکتر مهران قسمتی‌زاده با اشاره به این‌که آموزش‌هایی در این سطح برای نخستین بار در استان گیلان و شهر رشت ارایه می‌شود، گفت: ادامه مطلب…

۱۹ آذر, ۱۳۹۲

تسلیت به دکتر بخشعلی‌زاده

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن

تسلیتمتاسفانه باخبر شدیم آقای دکتر محمد بخشعلی‌زاده، بازرس محترم انجمن پزشکان عمومی رشت، در غم از دست دادن مادر بزرگوار خود سوگوار شدند. با تسلیت به این دوست و همکار گرامی، به اطلاع می‌رساند مراسم سومین روز درگذشت آن شادروان از ساعت ۱۰ تا۱۱/۳۰ صبح روز پنج‌شنبه ۲۱ آذر در مسجدالنبی رشت (خ بیستون، کوچه‌ی صفاری، پارک نیک‌مرام) برگزار می‌شود، از همه‌ی همکاران ارجمند برای حضوردر این مراسم دعوت می‌شود.

هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت

۱۸ آذر, ۱۳۹۲

همکار جوان پزشک عمومی درگذشت

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن - برچسب‌ها:

003دکتر زهره صمیم، همکار جوان پزشک عمومی، در حادثه‌ی تصادف درگذشت.

دکتر زهره صمیم که در شبکه‌ی بهداشت و درمان ماسال طرح نیروی انسانی را می‌گذراند، فرزند دکتر محمدعزیز صمیم از پزشکان قدیمی و باسابقه‌ی ماسال بود، که روز چهاردهم آذرماه ۹۲ در سانحه‌ی تصادف و انفجار اتوموبیل فوت کرد. ادامه مطلب…

۱۷ آذر, ۱۳۹۲

دکتر نورالله تحویلداری درگذشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن

Dr Tahvildari 1دکتر نورالله تحویلداری، دادستان سه دوره‌ی نخست (۱۳۵۸-۱۳۴۹) دادسرای انتظامی نظام پزشکی رشت درگذشت.
این همکار پیش‌کسوت که در سال ۱۳۰۳ در رشت متولد شده بود، از سال ۱۳۳۳ در بهداری استان گیلان استخدام شده و علاوه بر طبابت در مطب شخصی خود در بازارچه‌ی سبزه‌میدان رشت، در سمت‌هایی چون ریاست بهداری لنگرود، معاونت بهداری استان، معاونت بیمارستان پورسینا و نیز ریاست درمانگاه کودکان و ریاست بخش واگیر این بیمارستان خدمت کرده و در سال ۱۳۵۳ به‌درخواست شخصی بازنشسته شده بود.
دکتر تحویلداری همچنین از آغاز تاسیس آموزشگاه‌های پرستاری و بهیاری در رشت، تدریس بیماری‌های واگیر و بیماری‌های روانی را در این آموزشگاه‌ها برعهده داشت و از ابتدای تاسیس نظام پزشکی تا سال ۱۳۵۸ به‌عنوان دادستان نظام پزشکی استان گیلان به انجام وظیفه مشغول بود. ادامه مطلب…

۵ آذر, ۱۳۹۲

به‌یاد تائب

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن

01s

۴ آذر, ۱۳۹۲

یادبود سومین روز درگذشت استاد دکتر تائب

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار اجتماعي - برچسب‌ها:

image005کاشکی قیمت انفاس بدانندی خلق
تا دمی چند که ماندست غنیمت شمرند
گل بیخار میسر نشود در بستان
گل بیخار جهان مردم نیکو سیرند
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز
مرده آنست که نامش به نکویی نبرند

همکاران ارجمند، جامعه‌ی محترم پزشکی و فرهنگ ‌دوستان گیلانی، مراسم سومین روز درگذشت استاد دکتر حسن تائب، فردا پنجم آذر ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ در مسجد امام رضای گلسار رشت برگزار خواهد شد. برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ی ایشان فردا گرد هم خواهیم آمد.

هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان رشت

۲ آذر, ۱۳۹۲

دکتر سید حسن تائب درگذشت

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار اجتماعي, اخبار انجمن - برچسب‌ها:

dr taebدکتر سید حسن تائب، پزشک فرهیخته‌ی پیشکسوت، فعال صنفی، نویسنده و تاریخ نگار گیلانی درگذشت.

دکتر تائب که اولین نایب رییس و چندین دوره عضو هیات مدیره‌ی سازمان نظام‌ پزشکی رشت و نویسنده‌ی کتاب‌هایی چون «بیمارستان‌های رشت» و«واژه‌نامه‌ی طب سنتی گیلان» بودند، بعد از سال‌ها تلاش‌ پربار پزشکی، فرهنگی و اجتماعی‌‌، پس از گذراندن دوره‌ی طولانی بیماری دوم آذر ماه زندگی را بدرود گفت.

انجمن پزشکان عمومی رشت، ضمن تسلیت درگذشت ایشان به خانواده‌ی محترم و دوستداران‌شان، از همه‌ی همکاران عزیز دعوت می‌کند برای آخرین بدرود با این همکار ارجمند فردا ساعت ۱۱ صبح در باغ رضوان رشت گردهم آمده و یاد آن پیش‌کسوت ارجمند را گرامی دارند.

۲۴