اخبار انجمن

دکتر فضل‌اله آصف درگذشت

دکتر فضل‌اله آصف پزشک پیشکسوت متخصص قلب که از اهالی قلم گیلان نیز محسوب می‌شد، روز پنج‌شنبه درگذشت. انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن تسلیت به خانواده‌ی محترم ایشان، فرهنگ‌دوستان گیلانی و جامعه‌ی پزشکی، از همه‌ی همکاران برای شرکت در مراسم سومین روز درگذشت زنده‌یاد دکتر آصف که یک‌شنبه ۲۴ شهریور بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

گزارش تصویری جشن روز پزشک نظام پزشکی رشت/ عکس: مهراب جوزی

عکس: مهراب جوزی

پزشکان و پیراپزشکان نمونه‌ی سازمان نظام پزشکی رشت در جشن روز پزشک این سازمان مورد تقدیر قرار گرفتند. در این جشن که شامگاه آدینه اول شهریور ۹۲ در تالار راد شهر شفت برگزار شد، پس از پخش تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا گروه موسیقی به اجرای برنامه پرداختند و سپس به‌ترتیب دکتر انوش برزیگر (رییس نظام پزشکی رشت و نایب رییس شورای‌عالی نظام پزشکی کشور)، دکتر محمدکاظم پورکاظمی (دبیر نظام پزشکی رشت و رییس انجمن داروسازان گیلان)، دکتر حسن بهبودی (رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان) و مهندس غلامعلی جعفرزاده (نماینده‌ی مردم رشت در مجلس شورای اسلامی) طی سخنانی ضمن تقدیر از نقش و جایگاه جامعه‌ی پزشکی کشور، دیدگاه‌های خود را در مورد وضعیت نظام سلامت، (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار اجتماعي

یادمان دکتر محمود بهزاد

جامعه‌ی پزشکی گیلان فردا، هشتم شهریور، به‌یاد استاد بهزاد بزرگ بر سر مزار آن مرحوم گرد هم خواهد آمد...

DSC01578این مراسم بزرگداشت به‌دعوت انجمن داروسازان گیلان و به بهانه‌ی ششمین سالگرد درگذشت استاد، از ساعت 11 بامداد بر سر مزار آن دانشمند گران‌مایه  واقع در سلیمان‌داراب رشت برپا خواهد شد. هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت ضمن بزرگداشت یاد آن استاد ارجمند، از همکاران عزیز جهت شرکت در این مراسم دعوت مي‌کند.

همچنین به همین مناسبت روزنامه‌ی همشهری، ضمیمه‌ی گیلان دوم شهریور خود را به یاد استاد بهزاد منتشر کرده و یادداشتی از دکتر مسعود جوزی دبیر انجمن پزشکان عمومی رشت نیز در این ویژه‌نامه به‌چاپ رسیده که با هم می‌خوانیم:

دانشمند بود…/دکتر مسعود جوزی

بهزاد زیست‌شناس نبود اما دانشمند بود. اما چرا یادداشتم را با این جمله شروع می‌کنم؟ چون تصور می‌کنم شرط لازم برای بزرگداشت هر شخصیتی ابتدا «درست» شناختن اوست. پس ابتدا سعی می‌کنم در چند خط این جمله را توضیح بدهم. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

پایان سکوت طولانی انجمن پزشکان عمومی

FFبه‌مناسبت ابلاغ دستورالعمل توانمندسازی علمی و حرفه‌ای طب عمومی

به‌یقین یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای کم‌نظیر انجمن پزشکان عمومی در دوره‌ی جدید تلاش در جهت تحقق تدوین و ابلاغ «دستورالعمل توانمندسازی علمی و حرفه‌ای طب عمومی» است.

در زمانی که فرهنگ تخصص‌گرایی این‌چنین آسیب جدی به طب عمومی وارد کرده است، اجرای این دستورالعمل بر توان علمی و حرفه‌ای پزشکان عمومی و مقبولیت اجتماعی و تاثیرگذاری این گروه خواهد افزود و بستری لازم برای توسعه‌ی مراقبت‌های سلامت که یکی از زیرساخت‌های اصلی طرح پزشک خانواده‌ی مدرن است، فراهم خواهد کرد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

اگر آغاز، مدبرانه باشد…

Dr-Kamyabi-2-224x300در ابتدا همزمانی ‌روز پزشک و آغاز به‌ کار وزیر محترم بهداشت را به‌فال نیک می‌گیریم. به‌هرحال ما ملتی هستیم که از مناسبت‌ها به‌دلیل میمنت و اثرات روانی مثبت، تجلیل می‌کنیم. خوشبختانه وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توفیق خدمتگزاری در دولت را به‌حکم نمایندگان مجلس به‌دست آورد. آغاز به‌کار دولت جدید اگرچه با مشکلات و کاستی‌های فراوانی روبه‌روست، اما امید‌های موجود نیز محرکی برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور در ساماندهی امور است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

پیام رییس انجمن پزشکان عمومی ایران به‌مناسبت روز پزشک: احیای طب عمومی مقدمه‌ی برقراری عدالت در سلامت است

Logo rرییس انجمن پزشکان عمومی ایران طی پیامی به‌مناسبت روز پزشک، ضمن تبریک این روز به همکاران اعلام کرد: «احیای طب عمومی به‌معنای واقعی خود می‌تواند مقدمه و پایه‌ای برای برقراری عدالت در سلامت در تمامی ابعاد خود باشد.» دکتر عباس کامیابی در این پیام ابلاغ دستورعمل «توانمندسازی علمی و حرفه‌ای طب عمومی» در روزهای اخیر را هدیه‌ای از سوی متولیان سلامت کشور به‌مناسبت روز پزشک و عزم حاکمیت در بازسازی اعتماد جامعه‌ی پزشکان عمومی ایران خواند و تاکید کرد: «جز این برای ارتقای سلامت شهروندان نیست.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

آمادگی انجمن پزشکان عمومی ایران برای همکاری با وزرات بهداشت

Dr Hashemiرییس انجمن پزشکان عمومی ایران ضمن تشکر از دکتر قاضی‌زاده هاشمی در پذیرش مسوولیت وزرات بهداشت، از مواضع وی در حمایت از پزشکان عمومی قدردانی کرد. دکتر عباس کامیابی طی نامه‌ای به وزیر بهداشت، همچنین تحولات درونی انجمن پزشکان عمومی و تعاملات برقرار شده با سایر تشکل‌‌های علمی و صنفی را فرصتی برای بهره‌مندی نظام سلامت دانست. گفتنی است که انجمن پزشکان عمومی ایران با ترکیب جدید هیات مدیره در مدت کوتاهی توانسته است با همراهی سایر انجمن‌های علمی و صنفی در انتخابات شورای‌عالی نظام پزشکی نقش عمده‌ای را ایفا کند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل