مقالات صنفي

پزشکان عمومی و سونوگرافی؟ بگذارید بیشتر فکر کنیم!/ دکتر مسعود جوزی

imagesدعواهای بین رشته‌ای در جهان پزشکی چیز تازه‌ای نیست؛ به‌ویژه آن‌جا که منافع اقتصادی بیشتر باشد و بازار داغ‌تر. همه‌مان بحث جراحی زیبایی بینی و دعوایی را که چند سال پیش بر سر آن بین جراحان زیبایی، متخصصان گوش و حلق و بینی و جراحان فک و صورت بالا گرفت و البته هنوز هم ادامه دارد، به‌یاد داریم؛ یا اخیراً اختلاف شدید بین همکاران فوق تخصص خون و متخصصان رادیوتراپی را بر سر شیمی‌درمانی. این‌بار هم دعوای مشابهی بین همکاران رادیولوژیست و پزشکان عمومی درگرفته است، اما با یک تفاوت: دعوا یک‌طرفه است! (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

به پزشکان دوره دیده در مناطق محروم مجوز سونوگرافی داده می‌شود

1مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی با بیان این‌که به‌دلیل کمبود متخصصان رادیولوژی، قرار شده وزارت بهداشت به پزشکان غیررادیولوژیست حاضر در شهرهای کوچک و محروم پس از طی دوره‌ی آموزشی مجوز انجام این خدمات را بدهد، گفت: «این مجوز مخصوص پزشکان عمومی نیست بلکه به هر گروه از پزشکان حاضر در شبکه‌ی بهداشت و درمان اعم از متخصصان زنان، اطفال و… داده می‌شود.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

با همت انجمن‌های علمی گروه پزشکی، نشست هم‌اندیشی «تدبیر و امید در نظام سلامت» برگزار شد

12سايت انجمن پزشكان عمومي رشت: با حضور روسا و نمایندگان انجمن‌های علمی و صنفی، اعضای شورای عالی نظام پزشکی و برخی از صاحب نظران اجرایی؛ نشست هم‌اندیشی تدبیر و امید در نظام سلامت پنج شنبه مورخ 92/4/13 در سالن همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار شد. به گزارش سايت انجمن پزشكان عمومي ايران به‌نقل از ستاد اطلاع رسانی این نشست، دکتر کامیابی رئیس انجمن پزشکان عمومی در افتتاح این مراسم با اشاره به اینکه فرصتی فراهم شده تا مجموعه ای ازنخبگان علمی و اجرایی به بیان دیدگاه‌های خود بپردازند اظهارداشت: آشنایی انجمن‌ها با یکدیگر و اتحاد بین آن‌ها از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست است که امیدواریم با استمرار برگزاری این نوع گردهمایی‌ها وفاق و اتحاد بیشتری را بین انجمن‌های علمی و تخصصی جامعه پزشکی شاهد باشیم. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

بنیان‌گذار شبکه‌ی بهداشت و درمان ایران درگذشت

دکتر سیروس پیله‌رودی، یکی از بنیان‌گذاران نظام شبکه‌ها‌ی بهداشتی- درمانی کشور، صبح روز سه‌شنبه ۴ تیرماه درگذشت. دکتر پیله‌رودی که در هنگام مرگ ۷۶ سال داشت، مدت‌ها دچار بیماری با زمینه‌ی قلبی بود و درگذشت او پس از یک هفته بستری در بیمارستان دی تهران بر اثر ضایعه‌ی مغزی رخ داد. وی یکی از طراحان و بنیانگذاران شبکه‌ی خدمات بهداشتی اولیه (PHC) ایران در نخستین سال‌های پس از انقلاب است که به‌دلیل تاثیر بنیادین آن بر ارتقای سلامت ایرانیان، از بزرگ‌ترین افتخارات تاریخ جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

همان تدبیر، همان امید!/ از رییس‌جمهور منتخب چه می‌خواهیم؟/ دکتر مسعود جوزی

  از رییس‌جمهور منتخب چه می‌خواهیم؟ همان تدبیر، همان امید! این‌ها را هم به‌دلیل آن می‌گوییم که خودشان سر زبان‌ها انداخته‌اند، وگرنه ما، جامعه‌ی پزشکی کشور، کم‌روتر (و ناامیدتر) از آن هستیم که چیزی بخواهیم. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

تبریک انجمن پزشکان عمومی ایران به رییس‌جمهور منتخب

indexرییس انجمن پزشکان عمومی ایران طی نامه‌ای خطاب به دکتر حسن روحانی، ضمن تبریک به رییس‌جمهور منتخب و ابراز خوشحالی از حضور حماسی مردم در این انتخابات، به بیان بخشی از دغدغه‌های جامعه‌ی پزشکی و وضعیت فعلی نظام سلامت کشور پرداخت. به‌گزارش سایت انجمن پزشکان عمومی ایران، دکتر عباس کامیابی در این نامه با اظهار تاسف از سیاست‌زدگی در حوزه‌ی سلامت کشور و کم‌رنگ بودن نگاه سلامت‌محور در کابینه‌ی برخی از دولت‌های گذشته، بر ضرورت توجه به این امر در کابینه‌ی جدید تاکید و اعلام کرد (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل