مقالات صنفي

از شورای‌عالی نظام پزشکی چه می‌خواهیم؟/ دکتر مهران قسمتی‌زاده

Dr Ghesmatizadeh

انتخابات نظام پزشکی با وجود تمام حواشی سیاسی و غیرسیاسی آن برگزار شد و هم‌اکنون برگزیدگان جدید، نمایندگان خود را برای شرکت در مجمع عمومی سازمان (مجمعی که برگزیدن رییس کل یعنی بالا‌ترین مقام اجرایی سازمان و همچنین اعضای شورای‌عالی یعنی شورای اصلی تصمیم‌گیری و همچنین نظارت سازمان را برعهده دارد) انتخاب کرده‌اند.

به‌نظر می‌رسد اکنون زمان مناسبی است که جامعه‌ی پزشکی انتظارات خود را از این سازمان بیان کند و داوطلبان شرکت در شورای‌عالی یا ریاست سازمان را با متر و معیار انتظارات خود و برنامه‌های آنان بسنجد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

نظام پزشکی‌های گیلان از ائتلاف فراگیر پشتیبانی می‌کنند/ دکتر فرزاد فرقان

Dr Forghan

انتخابات دموکراتیک و فعال انجمن پزشکان عمومی ایران که با حضور هوشمندانه‌ی پزشکان عمومی در دوره‌ی اخیر شکل گرفت، سبب ایجاد توقع و انتظار بیشتری در جامعه‌ی پزشکی شده است. این انتظار در جامعه‌ی پزشکی به‌وجود آمده که انجمن، چون نهادی واقعاً برخاسته از جامعه‌ی مدنی است، می‌تواند با حضور معنوی و فعال خود در انتخابات پیش رو، برای انتخاب رییس کل و اعضای شورای‌عالی نظام پزشکی، بدنه‌ی جامعه‌ی پزشکی و سازمان نظام پزشکی را به هم نزدیک‌تر سازد و با حضور کار‌شناسانه‌ی خود، انتخاب را برای نمایندگان مجمع تسهیل کند و همچنین (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

شربت تریاک نیست، فعلاً متادون بخورند!/ دکتر رقیه حج‌فروش

در شماره‌ي 112 «پزشكان گيل» (بهمن 1391) دكتر الهام شاهرخي در مقاله‌ي «سرگذشت شربت تریاک» مختصري از ورود اين گزينه‌ي درماني به چرخه‌ي درمان سوءمصرف مواد كشور و فراز و فرودهاي قانوني مرتبط با آن را بيان كرد. پس از انتشار آن مقاله معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي گيلان در آخرین نشست کمیته‌ي درمانگران اعتیاد شورای هماهنگی پزشکان عمومی استان گیلان با ایشان (30 بهمن 1391) اعلام کرد که به‌منظور حل مشکلات ایجاد شده، شرط دو سال سابقه‌ي كار مراكز برای برخورداری از سهمیه‌ی شربت ترياك (تنتور اوپیوم) دوباره به یک سال کاهش پیدا کرده است. اما در حالی‌که (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل