انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۳۰ بهمن, ۱۳۹۱

نظام پزشکی همچنان خانه‌ی ماست/ دکتر مسعود جوزی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: نظام پزشکی خانه‌ی ماست؛ همچنان خانه‌ی ماست. «همچنان» به این معنی که حتی اگر از این خانه بیرونت کنند، جایی نداری بروی… حالا که هنوز اتفاقی نیافتاده!
اتفاق؟ البته خیلی هم افتاده، اما عجالتاً مجال بحث و بررسی نیست. باید نشست سر فرصت و در یک فضای غیرهیجانی و آرام و دور از التهاب، البته تا پیش از انتخابات چهار سال بعد، به تک‌تک این اتفاقات رسیدگی و برای جلوگیری از تکرارشان چاره‌جویی کرد. فعلاً در پرانتز همین یک پیشنهاد را مطرح کنم که بهتر است دوره‌ی آینده‌ی نظام پزشکی چهار سال و نیمه باشد تا انتخابات ما بیافتد بعد از انتخابات ریاست جمهوری و بخش عمده و نامربوط این التهابات و هیجانات فروکش ‌کند و هر کس به کار خودش مشغول باشد. ادامه مطلب…

۳۰ بهمن, ۱۳۹۱

«پزشکان» ویژه‌ی انتخابات نظام‌پزشکی منتشر شد (همراه با لینک دانلود)

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها: , ,

شماره‌ی ۱۳ «پزشکان» (خبرنامه‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت) منتشر شد.

تیتر اول این شماره با عنوان «نظام‌ پزشکی همچنان خانه‌ی ماست» بیانیه‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت است که علاوه بر این‌که همه‌ی پزشکان را به شرکت در انتخابات نظام پزشکی دعوت می‌کند، فهرست نامزدهای پیشنهادی هیات مدیره‌ی انجمن رشت را نیز اعلام می‌کند. همچنین مقاله‌ای با همین عنوان از دکتر مسعود جوزی در خبرنامه به‌چاپ رسیده است.

 فهرست همه‌ی نامزدهای استان گیلان، بیانیه‌ی هیات منتخب پزشکان عمومی ایران، مقالاتی از برخی نامزدها از جمله دکتر سونیا معصومی، دکتر حمید اخوین، دکتر محمدحسین شهدی نژاد و دیگر اعضای هیات مدیره انجمن از جمله دکتر رقیه حج‌فروش و دکتر حمید طهماسبی‌پور، گزارشی از برگزاری مجمع عمومی انجمن رشت در روز جمعه ۲۷ بهمن و در پایان کارنامه‌ی مختصری از نامزدهای پیشنهادی انجمن از دیگر مطالبی است که در شماره‌ی ۱۳ پزشکان خواهید خواند. (لینک دانلود: Pezeshkan13)

۳۰ بهمن, ۱۳۹۱

بیانیه و فهرست انتخاباتی انجمن پزشکان عمومی رشت: نظام پزشکی همچنان خانه‌ی ماست

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: انجمن پزشکان عمومی رشت با صدور بیانیه‌ای، نامزدهای خود را برای انتخابات نظام پزشکی شهرستان رشت معرفی و معیارهای انتخاب این نامزدها را اعلام کرد. دکتر سونیا معصومی، دکتر حمید اخوین، دکتر محمدحسین شهدی‌نژاد، دکتر آرش عصاری، دکتر علی نیک‌پور و استاد دکتر انوش برزیگر نامزدهای انجمن پزشکان عمومی رشت در انتخابات نظام پزشکی هستند. متن این بیانیه به‌شرح زیر است: ادامه مطلب…

۲۶ بهمن, ۱۳۹۱

فهرست نهایی نامزدهای انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان: ۲۱۹ نامزد در ۱۰ شهرستان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: با اعلام فهرست نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده در انتخابات نظام پزشکی، ۲۱۹ تن از همکاران گروه‌های مختلف پزشکی در ۱۰ حوزه‌ی انتخابیه برای ورود به هیات مدیره‌های نظام پزشکی استان گیلان رقابت خواهند کرد.
بنا بر آمار دریافتی از هیات‌های اجرایی، برای این انتخابات در استان گیلان ۲۴۵ نفر نامزد شده بودند که در مرحله‌ی نخست ۲۳۴ و در نهایت ۲۳۵ نامزد تایید صلاحیت شدند. همچنین به‌دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد نامزدهای هیات مدیره در شهرستان رودسر، انتخابات این حوزه به مرحله‌ی میان‌دوره‌ای موکول شد که در نتیجه ۱۶ تن از نامزدهای انتخابات در این شهرستان نیز از دور رقابت کنار رفتند. (در خبرهای اولیه تعداد نامزدهای ثبت‌نام کرده به‌نقل از مسوولان ۴۴۲ نفر اعلام شده بود که اشتباه است.) ادامه مطلب…

۲۵ بهمن, ۱۳۹۱

رییس‌جمهور: در صورت عدم تجدیدنظر در رد صلاحیت‌ها، برگزاری انتخابات نظام پزشکی خلاف قانون است

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

 به‌دنبال نامه‌ی رییس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور درباره‌ی روند رد صلاحیت‌ها در انتخابات این سازمان، محمود احمدی‌نژاد طی دستوری خطاب به سرپرست وزارت بهداشت و وزیر کشور اعلام کرد: «در صورتی که افرادی که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده‌اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر این‌جانب باطل است.»
رییس‌جمهور در این دستور ضمن تایید مفاد نامه‌ی دکتر بیژن گودرزی، تاکید کرد: «باید طبق قانون عمل شود و نظرات شخصی و گروهی و خارج از چارچوب قانون دخالتی نداشته باشد.» ادامه مطلب…

۲۵ بهمن, ۱۳۹۱

بیانیه‌ی هیات مدیره‌ی منتخب انجمن پزشکان عمومی ایران در مورد ششمین دوره‌ی انتخابات سازمان نظام پزشکی

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها: ,

هیات مدیره‌ی منتخب انجمن پزشکان عمومی ایران با صدور بیانیه‌ای در مورد ششمین دوره‌ی انتخابات سازمان نظام پزشکی، جامعه‌ی پزشکی را به شرکت در این انتخابات دعوت کرد.
در این بیانیه با اشاره به این‌که هیات مدیره‌ی منتخب انتخابات ۲۳ تیرماه انجمن پزشکان عمومی ایران علی‌رغم تاخیر کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت در صدور پروانه‌ی فعالیت، به استناد قطع‌نامه‌ی گردهمایی ۳۵ شعبه‌ی انجمن در نشست استان گیلان سازماندهی و برنامه‌ریزی خود را آغاز کرده، آمده است: «این هیات مدیره در ادامه‌ی سیاست بنیادین ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران اعتقاد دارد که حفظ استقلال و دوری از هرگونه سیاست‌زدگی به‌دلیل تحولات سریع و غیرقابل پیش‌بینی سیاسیون، ایجاب می‌کند اموری همچون سلامت که با بنیادهای جامعه ارتباط دارد توسط کارشناسان صادقی اداره شود که با جناح‌های سیاسی فاصله‌ای معقول داشته باشند تا همچون وضعیت جاری، این سازمان در معرض شعله‌های سوزان سیاست‌ورزی قرار نگیرد و از انجام وظایف اصلی خود دور نماند.» ادامه مطلب…

۲۱ بهمن, ۱۳۹۱

خبر نهایی از بررسی صلاحیت‌ها در تهران: رد‌ی‌ها تایید نشدند، ۷ نفر دیگر هم رد شدند!

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

سایت ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران: رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی با اعلام این‌که در حوزه‌ی انتخابیه‌ی تهران صلاحیت هیچ‌یک از رد صلاحیت شده‌ها در مرحله‌ی رسیدگی به شکایت تایید نشد، از رد صلاحیت ۷ نفر و انصراف ۱۵ نفر دیگر در این حوزه خبر داد.
مراد هاشم زهی دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: «در مرحله‌ی بررسی شکایت‌ها که تقریباً به اتمام رسیده است، صلاحیت تعداد انگشت‌شماری از افرادی که صلاحیت آن‌ها احراز نشده بود، تایید شد و البته در مرحله‌ی بررسی مجدد صلاحیت‌ها توسط هیات‌های نظارت، صلاحیت تعداد انگشت‌شماری از افراد تایید صلاحیت شده نیز رد شد.»
وی همچنین گفت: «در حوزه‌ی انتخابیه‌ی تهران حدود ۱۲ نفر در‌‌ همان مرحله انصراف دادند و ۳ نفر دیگر هم در مراحل بعد و طی روزهای گذشته در این حوزه انصراف خود را از شرکت در انتخابات اعلام کردند و عملاً مساله‌ی صلاحیت آن‌ها دیگر مورد بررسی قرار نگرفت.»
این در حالی است که وی پیش از این حداقل در دو مصاحبه با خبرگزاری‌های ایسنا و تسنیم از تایید صلاحیت تعداد قابل توجهی از رد صلاحیت شده‌ها خبر داده و گفته بود هیات مرکزی نظارت بنا دارد تعداد تایید صلاحیت ‌شدگان در این انتخابات افزایش یابد.

ادامه مطلب…

۱۰ بهمن, ۱۳۹۱

اطلاعیه‌ی مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی رشت

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

بدین وسیله به‌اطلاع اعضای محترم انجمن پزشکان عمومی رشت می‌رسد مجمع عمومی این انجمن ساعت ۱۰ صبح جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ در هتل کادوس رشت برگزار می‌شود.
از تمامی اعضای محترم و پزشکان عمومی شهرستان رشت دعوت می‌کنیم در این مجمع حضور پیدا کنند.
دستور مجمع: ۱٫ ارایه‌ی گزارش عملکرد یک‌ساله‌ی انجمن، ۲٫ بررسی نحوه‌ی حضور انجمن در انتخابات نظام پزشکی، ۳٫ صرف ناهار جمعی با همکاران.

هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت

۹ بهمن, ۱۳۹۱

۱۱ تن از نامزدهای انتخابات نظام پزشکی در گیلان رد صلاحیت شدند

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها:

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: دبیر هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی استان گیلان گفت: «با رد صلاحیت ۱۱ تن از ۲۴۵ نامزد انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان، ۲۳۴ تن از همکاران گروه‌های پزشکی در ۱۱ حوزه‌ی انتخابیه برای ورود به هیات مدیره‌های این شهرستان‌ها رقابت خواهند کرد.»
دکتر فرهاد روشنفکر همچنین افزود: «از این تعداد ۵۲ نفر در رشت نام‌نویسی کرده بودند که ۴ تن رد صلاحیت شدند.»
وی با خودداری از اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده، گفت: «اگرچه صلاحیت ۱۱ نامزد انتخابات نظام پزشکی استان در دو مرحله‌ی نخست بررسی رد شده است، اما این همکاران هنوز فرصت درخواست تجدید نظر دارند و اسامی نهایی روز ۲۳ بهمن اعلام خواهد شد.» ادامه مطلب…

۸ بهمن, ۱۳۹۱

اﻧﺠﻤﻦ‌های پزشکان عمومی گیلان: تایید صلاحیت‌ها، زمینه‌ساز مشارکت گسترده‌‌ی پزشکان عمومی

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن, اخبار صنفي - برچسب‌ها: ,

سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: پنج انجمن عضو شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان با ارسال نامه‌ی مشترکی به رییس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی این استان، خواستار بررسی مجدد و تایید صلاحیت شش تن از اعضای هیات مدیره‌های انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان در انتخابات نظام پزشکی شدند.
در این نامه به امضای انجمن‌های پزشکان عمومی رشت، لاهیجان (و آستانه، سیاهکل و کیاشهر)، صومعه‌سرا (و ماسال)، انزلی (و رضوانشهر) و فومن (و شفت) آمده است: ادامه مطلب…

۳ بهمن, ۱۳۹۱

نهادهای صنفی پزشکی: مزیت‌ها و آسیب‌ها/ دکتر شهرام آروین

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها: ,


زمانی انگاره‌ی غالب این بود که یک دانشجوی پزشکی پس از اتمام دوران تحصیل و آغاز اشتغال در حرفه‌ی خطیر پزشکی می‌تواند در همان سال‌های اول اشتغال از مزایای معنوی و مادی این حرفه‌ برخوردار شود. این انگاره، علاوه بر مصداق آن در دیگر رشته‌های دانشگاهی که عموماً دانشجو پس از فارغ از تحصیل شدن از جامعه انتظار اشتغال مناسب و به‌تبع آن برخورداری از مواهب معنوی و مادی شغل خود را دارد، در رشته‌ی پزشکی، به دلایلی چند، بسیار پررنگ‌تر و جدی‌تر خود را نشان داده است. ادامه مطلب…

۱ بهمن, ۱۳۹۱

رد صلاحیت نامزدهای شاخص در انتخابات نظام پزشکی: از معین و ظفرقندی و نوربخش تا صدر و…

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: اخبار صنفي - برچسب‌ها:

3327ea1b28dc876f29986e184cdaf43f سایت خبری سلامت نیوز از رد صلاحیت دکتر مصطفی معین، دکتر محمدرضا ظفرقندی، دکتر شهاب‌الدین صدر، دکتر عباس کبریایی‌زاده، دکتر سیدتقی نوربخش و دکتر خلیل علیزاده خبر داد. این در حالی است که طبق اخبار رسیده، بسیاری دیگر از چهره‌های شاخص پزشکی نیز در تهران و شهرستان‌ها رد صلاحیت شده و برخی نیز چون دکتر رضا ملک‌زاده از حضور در این انتخابات انصراف داد‌ه‌اند. ادامه مطلب…