مقالات صنفي

نظام پزشکی همچنان خانه‌ی ماست/ دکتر مسعود جوزی

سايت انجمن پزشكان عمومي رشت: نظام پزشكي خانه‌ي ماست؛ همچنان خانه‌ي ماست. «همچنان» به اين معني كه حتي اگر از اين خانه بيرونت كنند، جايي نداري بروي... حالا كه هنوز اتفاقي نيافتاده! اتفاق؟ البته خيلي هم افتاده، اما عجالتاً مجال بحث و بررسي نيست. بايد نشست سر فرصت و در يك فضاي غيرهيجاني و آرام و دور از التهاب، البته تا پيش از انتخابات چهار سال بعد، به تك‌تك اين اتفاقات رسيدگي و براي جلوگيري از تكرارشان چاره‌جويي كرد. فعلاً در پرانتز همين يك پيشنهاد را مطرح كنم كه بهتر است دوره‌ي آينده‌ي نظام پزشكي چهار سال و نيمه باشد تا انتخابات ما بيافتد بعد از انتخابات رياست جمهوري و بخش عمده و نامربوط اين التهابات و هيجانات فروكش ‌كند و هر كس به كار خودش مشغول باشد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

«پزشکان» ویژه‌ی انتخابات نظام‌پزشکی منتشر شد (همراه با لینک دانلود)

شماره‌ی ۱۳ «پزشکان» (خبرنامه‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت) منتشر شد. تیتر اول این شماره با عنوان «نظام‌ پزشکی همچنان خانه‌ی ماست» بیانیه‌ی انجمن پزشکان عمومی رشت است که علاوه بر این‌که همه‌ی پزشکان را به شرکت در انتخابات نظام پزشکی دعوت می‌کند، فهرست نامزدهای پیشنهادی هیات مدیره‌ی انجمن رشت را بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

بیانیه و فهرست انتخاباتی انجمن پزشکان عمومی رشت: نظام پزشکی همچنان خانه‌ی ماست

سايت انجمن پزشكان عمومي رشت: انجمن پزشكان عمومي رشت با صدور بيانيه‌اي، نامزدهاي خود را براي انتخابات نظام پزشكي شهرستان رشت معرفي و معيارهاي انتخاب اين نامزدها را اعلام كرد. دكتر سونيا معصومي، دكتر حميد اخوين، دكتر محمدحسين شهدي‌نژاد، دكتر آرش عصاري، دكتر علي نيك‌پور و استاد دكتر انوش برزيگر نامزدهاي انجمن پزشكان عمومي رشت در انتخابات نظام پزشكي هستند. متن اين بيانيه به‌شرح زير است: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

فهرست نهایی نامزدهای انتخابات نظام پزشکی در استان گیلان: ۲۱۹ نامزد در ۱۰ شهرستان

سايت انجمن پزشكان عمومي رشت: با اعلام فهرست نهايي نامزدهاي تاييد صلاحيت شده در انتخابات نظام پزشكي، 219 تن از همكاران گروه‌هاي مختلف پزشكي در 10 حوزه‌ي انتخابيه براي ورود به هيات مديره‌هاي نظام پزشكي استان گيلان رقابت خواهند كرد. بنا بر آمار دريافتي از هيات‌هاي اجرايي، براي اين انتخابات در استان گيلان 245 نفر نامزد شده بودند كه در مرحله‌ي نخست 234 و در نهايت 235 نامزد تاييد صلاحيت شدند. همچنين به‌دليل به حد نصاب نرسيدن تعداد نامزدهاي هيات مديره در شهرستان رودسر، انتخابات اين حوزه به مرحله‌ي ميان‌دوره‌اي موكول شد كه در نتيجه 16 تن از نامزدهاي انتخابات در اين شهرستان نيز از دور رقابت كنار رفتند. (در خبرهاي اوليه تعداد نامزدهاي ثبت‌نام كرده به‌نقل از مسوولان 442 نفر اعلام شده بود كه اشتباه است.) (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

رییس‌جمهور: در صورت عدم تجدیدنظر در رد صلاحیت‌ها، برگزاری انتخابات نظام پزشکی خلاف قانون است

 به‌دنبال نامه‌ی رییس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور درباره‌ی روند رد صلاحیت‌ها در انتخابات این سازمان، محمود احمدی‌نژاد طی دستوری خطاب به سرپرست وزارت بهداشت و وزیر کشور اعلام کرد: «در صورتی که افرادی که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده‌اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر این‌جانب باطل است.» رییس‌جمهور در این دستور ضمن تایید مفاد نامه‌ی دکتر بیژن گودرزی، تاکید کرد: «باید طبق قانون عمل شود و نظرات شخصی و گروهی و خارج از چارچوب قانون دخالتی نداشته باشد.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

بیانیه‌ی هیات مدیره‌ی منتخب انجمن پزشکان عمومی ایران در مورد ششمین دوره‌ی انتخابات سازمان نظام پزشکی

هیات مدیره‌ی منتخب انجمن پزشکان عمومی ایران با صدور بیانیه‌ای در مورد ششمین دوره‌ی انتخابات سازمان نظام پزشکی، جامعه‌ی پزشکی را به شرکت در این انتخابات دعوت کرد. در این بیانیه با اشاره به این‌که هیات مدیره‌ی منتخب انتخابات ۲۳ تیرماه انجمن پزشکان عمومی ایران علی‌رغم تاخیر کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت در صدور پروانه‌ی فعالیت، به استناد قطع‌نامه‌ی گردهمایی ۳۵ شعبه‌ی انجمن در نشست استان گیلان سازماندهی و برنامه‌ریزی خود را آغاز کرده، آمده است: «این هیات مدیره در ادامه‌ی سیاست بنیادین ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران اعتقاد دارد که حفظ استقلال و دوری از هرگونه سیاست‌زدگی به‌دلیل تحولات سریع و غیرقابل پیش‌بینی سیاسیون، ایجاب می‌کند اموری همچون سلامت که با بنیادهای جامعه ارتباط دارد توسط کارشناسان صادقی اداره شود که با جناح‌های سیاسی فاصله‌ای معقول داشته باشند تا همچون وضعیت جاری، این سازمان در معرض شعله‌های سوزان سیاست‌ورزی قرار نگیرد و از انجام وظایف اصلی خود دور نماند.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

خبر نهایی از بررسی صلاحیت‌ها در تهران: رد‌ی‌ها تایید نشدند، ۷ نفر دیگر هم رد شدند!

سايت ائتلاف فراگير پزشكان عمومي ايران: ريیس هيات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی با اعلام اين‌كه در حوزه‌ي انتخابیه‌ي تهران صلاحیت هیچ‌یک از رد صلاحیت شده‌ها در مرحله‌ي رسیدگی به شکایت تایید نشد، از رد صلاحيت 7 نفر و انصراف ۱۵ نفر ديگر در اين حوزه خبر داد. مراد هاشم زهی ديروز در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس گفت: «در مرحله‌ي بررسی شکایت‌ها که تقریباً به اتمام رسیده است، صلاحیت تعداد انگشت‌شماری از افرادی که صلاحیت آن‌ها احراز نشده بود، تایید شد و البته در مرحله‌ي بررسی مجدد صلاحیت‌ها توسط هیات‌های نظارت، صلاحیت تعداد انگشت‌شماری از افراد تایید صلاحیت شده نیز رد شد.» وی همچنين گفت: «در حوزه‌ي انتخابیه‌ي تهران حدود ۱۲ نفر در‌‌ همان مرحله انصراف دادند و ۳ نفر دیگر هم در مراحل بعد و طی روزهای گذشته در این حوزه انصراف خود را از شرکت در انتخابات اعلام کردند و عملاً مساله‌ي صلاحیت آن‌ها دیگر مورد بررسی قرار نگرفت.» اين در حالي است كه وي پيش از اين حداقل در دو مصاحبه با خبرگزاري‌هاي ايسنا و تسنيم از تاييد صلاحيت تعداد قابل توجهی از رد صلاحیت شده‌ها خبر داده و گفته بود هیات مركزي نظارت بنا دارد تعداد تایید صلاحیت ‌شدگان در این انتخابات افزایش یابد.

(بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

اطلاعیه‌ی مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی رشت

بدین وسیله به‌اطلاع اعضای محترم انجمن پزشکان عمومی رشت می‌رسد مجمع عمومی این انجمن ساعت ۱۰ صبح جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ در هتل کادوس رشت برگزار می‌شود. از تمامی اعضای محترم و پزشکان عمومی شهرستان رشت دعوت می‌کنیم در این مجمع حضور پیدا کنند. دستور مجمع: ۱٫ ارایه‌ی گزارش عملکرد بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

۱۱ تن از نامزدهای انتخابات نظام پزشکی در گیلان رد صلاحیت شدند

سايت انجمن پزشكان عمومي رشت: دبير هيات نظارت بر انتخابات نظام پزشكي استان گيلان گفت: «با رد صلاحيت 11 تن از 245 نامزد انتخابات نظام پزشكي در استان گيلان، 234 تن از همكاران گروه‌هاي پزشكي در 11 حوزه‌ي انتخابيه براي ورود به هيات مديره‌هاي اين شهرستان‌ها رقابت خواهند كرد.» دكتر فرهاد روشنفكر همچنين افزود: «از اين تعداد 52 نفر در رشت نام‌نويسي كرده بودند كه 4 تن رد صلاحيت شدند.» وي با خودداري از اعلام اسامي نامزدهاي تاييد صلاحيت شده، گفت: «اگرچه صلاحيت 11 نامزد انتخابات نظام پزشكي استان در دو مرحله‌ي نخست بررسي رد شده است، اما اين همكاران هنوز فرصت درخواست تجديد نظر دارند و اسامي نهايي روز 23 بهمن اعلام خواهد شد.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

اﻧﺠﻤﻦ‌های پزشکان عمومی گیلان: تایید صلاحیت‌ها، زمینه‌ساز مشارکت گسترده‌‌ی پزشکان عمومی

سايت انجمن پزشكان عمومي رشت: پنج انجمن عضو شوراي هماهنگي انجمن‌هاي پزشكان عمومي گيلان با ارسال نامه‌ي مشتركي به رييس هيات نظارت بر انتخابات نظام پزشكي اين استان، خواستار بررسي مجدد و تاييد صلاحيت شش تن از اعضاي هيات مديره‌هاي انجمن‌هاي پزشكان عمومي گيلان در انتخابات نظام پزشكي شدند. در اين نامه به امضاي انجمن‌هاي پزشكان عمومي رشت، لاهيجان (و آستانه، سياهكل و كياشهر)، صومعه‌سرا (و ماسال)، انزلي (و رضوانشهر) و فومن (و شفت) آمده است: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

نهادهای صنفی پزشکی: مزیت‌ها و آسیب‌ها/ دکتر شهرام آروین

زمانی انگاره‌ی غالب این بود که یک دانشجوی پزشکی پس از اتمام دوران تحصیل و آغاز اشتغال در حرفه‌ی خطیر پزشکی می‌تواند در همان سال‌های اول اشتغال از مزایای معنوی و مادی این حرفه‌ برخوردار شود. این انگاره، علاوه بر مصداق آن در دیگر رشته‌های دانشگاهی که عموماً دانشجو پس از فارغ از تحصیل شدن از جامعه انتظار اشتغال مناسب و به‌تبع آن برخورداری از مواهب معنوی و مادی شغل خود را دارد، در رشته‌ی پزشکی، به دلایلی چند، بسیار پررنگ‌تر و جدی‌تر خود را نشان داده است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

رد صلاحیت نامزدهای شاخص در انتخابات نظام پزشکی: از معین و ظفرقندی و نوربخش تا صدر و…

3327ea1b28dc876f29986e184cdaf43f سایت خبری سلامت نیوز از رد صلاحیت دکتر مصطفی معین، دکتر محمدرضا ظفرقندی، دکتر شهاب‌الدین صدر، دکتر عباس کبریایی‌زاده، دکتر سیدتقی نوربخش و دکتر خلیل علیزاده خبر داد. این در حالی است که طبق اخبار رسیده، بسیاری دیگر از چهره‌های شاخص پزشکی نیز در تهران و شهرستان‌ها رد صلاحیت شده و برخی نیز چون دکتر رضا ملک‌زاده از حضور در این انتخابات انصراف داد‌ه‌اند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل