اخبار صنفي

آیا استقرار هیات‏ مرکزی‏ نظارت‏ بر انتخابات‏ نظام‏ پزشکی‏ در دفتر رییس‏ کل این سازمان قانونی است؟

سایت خبری «سلامت نیوز» از استقرار هیات‏ مرکزی‏ نظارت‏ بر انتخابات‏ نظام‏ پزشکی‏ در دفتر رییس‏ کل این سازمان خبر داد. به گزارش سلامت نیوز از حدود یک ماه پیش هیات مرکزی نظارت به دعوت وزیر بهداشت، کار خود را «در محل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» آغاز کرده و از‌‌ همان ابتدا محل استقرار هیات مورد بحث بوده است:

سلامت نیوز: دفتر رئیس‏ کل در طبقه پنجم ساختمان نظام پزشکی این روز‌ها میزبان هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی است و ظاهرا قرار است تا پس از برگزاری انتخابات نظام پزشکی این میزبانی ادامه یابد. به گزارش سلامت نیوز حدود یک ماه پیش هیات مرکزی نظارت پس از تعیین اعضای آن از سوی مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور، وزیر بهداشت و دادستان کل کشور، برابر ماده ۱ آیین ‏نامه انتخابات نظام پزشکی و به دعوت وزیر بهداشت، کار خود را «در محل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» آغاز کرد. از‌‌ همان ابتدا محل استقرار هیات مورد بحث بود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

گفت‌وگوی دکتر گل‌علیزاده با سلامت نیوز: تصمیم‌گیران نظام سلامت جوابگوی مطالبات جامعه پزشکان عمومی نیستند

لزوم‌ بازنگری‌ در‌ ساختار‌ و‌ شرح‌ وظایف‌ معاونت‌ها عضو منتخب هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران در گفت‌وگو با سلامت نیوز خواستار بازنگری‌ در‌ ساختار‌ و‌ شرح‌ وظایف‌ معاونت‌های سازمان نظام پزشکی و توجه ویژه به پزشکان عمومی و نظام پزشکی شهرستان‌ها شد. متن گقت‌وگوی دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده با سلامت نیوز را به نقل از این سایت تقدیم می‌کنیم: یک عضو شورای‌عالی نظام پزشکی کشور با بیان اینکه: «هیچ یک از ارکان تصمیم گیر نظام سلامت از دولت گرفته تا مجلس نتوانسته‌اند جوابگوی مطالبات جامعه پزشکی و به خصوص جامعه پزشکان عمومی باشند.» تاکید کرد: «متاسفانه در سازمان نظام پزشکی نیز عزم جدی در پیگیری این مطالبات وجود ندارد.» دکتر عزت اله گل علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار سلامت نیوز (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

بازی بازنده‌ها/ دکتر حمید طهماسبی‌پور

شش ماه پیش انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران با حضور پرشور بیش از هزار تن از پزشکان عمومی سراسر کشور برگزار شد. در آن انتخابات کسانی که سال‌ها زمام انجمن را به‌دست داشتند، نتوانستند مورد اقبال عمومی واقع شوند و رای لازم برای ورود به هیات مدیره‌ی انجمن را به‌دست آورند. بازنده‌های انتخابات و در راس آن‌ها رییس و نایب رییس انجمن از فردای آن روز با شکایت به وزیر و کمیسیون انجمن‌های علمی در وزارت بهداشت، انتخابات را سیاسی خواندند و تلویحاً به برندگان برچسب «اصلاح‌طلبی» زدند. تلاش و لابی‌گری حضرات با مراکز بانفوذ بی‌نتیجه هم نبود و کمیسیون انجمن‌ها که معمولاً می‌باید ظرف یکی دو هفته تکلیف انتخابات را روشن کند، طی شش ماه گذشته به سکوت معنادار خود ادامه داده است. در آخرین اظهار نظر، رییس کمیسیون (دکتر ممتازمنش) اظهار کرده است که: «افرادی که به انتخابات اعتراض کرده بودند، به نهادهای مختلفی مکاتبات خود را ارسال کردند. لذا اعلام نتایج از حوزه‌ی کمیسیون خارج شده و باید نتایج از نهادهای دیگر اعلام شود.» (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

سیاسی شدن انتخابات نظام پزشکی یعنی چه؟/ دکتر مهران قسمتی‌زاده

«سیاست» را به گونه‌های مختلفی معنی کرده‌اند. عده‌ای آن را علم قدرت گفته‌اند یعنی مجموعه‌ی روش‌هایی که برای کسب قدرت اداره‌ی جامعه به‌کار می‌رود و عده‌ای آن را علم دولت به‌معنی علمی که رفتارهای دولت را مورد بررسی و توجه قرار می‌دهد. اما در مجادلات اجتماعی روزانه‌ی ما، به رفتارهایی که منجر به باز شدن پای جریان‌های سیاسی به پدیده یا نهادی خاص شود یا آن پدیده و نهاد را به صحنه‌ی مبارزه یا تقابل آشکار با اقدامات و روش‌های دولت تبدیل کند پدیده‌ی «سیاسی کردن» موضوع می‌گویند. با توجه به تعریف بالا می‌توان نتیجه گرفت چون نظام پزشکی سازمانی حکومتی نیست و به‌طور مستقیم بخشی از قدرت و نیروی حکومت را در اختیار ندارد، (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

ثبت‌نام انتخابات نظام پزشکی در رشت دو روز تمدید شد

بنا بر پيامك هیات اجرایی برگزاری انتخابات نظام پزشکی در رشت، ثبت‌نام نامزدهای انتخابات نظام پزشکی اين شهرستان تا پايان وقت اداري چهارشنبه 13 دی تمديد شد. ستاد هماهنگی ششمین دوره‌ی انتخابات سازمان نظام پزشکی ديروز اعلام كرده بود ثبت‌نام نامزدهای انتخابات نظام پزشکی در برخي شهرستان‌ها دو روز تمديد خواهد شد. نام‌نويسي داوطلبان در محل معاونت توسعه‌ی مدیریت و منابع (پشتیبانی) دانشگاه علوم پزشکی گیلان (میدان فرهنگ، معاونت توسعه‌ی مدیریت و منابع دانشگاه، طبقه‌ی اول، سالن اجلاس) انجام می‌شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

رییس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی وزارت بهداشت: نهادهای دیگر باید نتیجه‌ی انتخابات انجمن پزشکان عمومی را اعلام کنند

رییس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی وزارت بهداشت با سلب مسوولیت از خود درباره‌ی تاخیر ۶ ماهه‌ی اعلام نتیجه‌ی انتخابات انجمن پزشکان عمومی، گفت اعتراضات وارد شده به این انتخابات به نهادهای دیگری هم ارسال شده و باید نتایج از نهادهای دیگر اعلام شود. دکتر نادر ممتازمنش امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد انتخابات انجمن پزشکان عمومی (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

ثبت‌نام انتخابات نظام پزشکی: ۵ تا ۱۱ دی

ثبت‌نام نامزدهاي انتخابات نظام پزشكي در رشت از روزهاي 5 تا 11 دي در محل معاونت توسعه‌ي مدیریت و منابع (پشتيباني) دانشگاه علوم پزشكي گيلان (میدان فرهنگ، معاونت توسعه‌ي مدیریت و منابع دانشگاه، طبقه‌ی همکف، اتاق 133) انجام مي‌شود. هيات اجرايي برگزاري انتخابات نظام پزشكي در رشت، طي اطلاعيه‌اي علاوه بر اعلام خبر فوق، شماره‌ی 3229822 را نيز براي تماس تلفني همكاران اعلام كرد. بنا بر اين اطلاعيه مدارک لازم براي ثبت‌نام داوطلبان به‌شرح زير است: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
سمينارها (آموزش مداوم و...)

بازآموزی مدون کودکان در انجمن پزشکان عمومی رشت

برنامه‌ی بازآموری مدون کودکان (2) با همکاری انجمن پزشکان عمومی رشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز 26 بهمن 91 برگزار خواهد شد. دبیر علمی این برنامه‌ي آموزش مداوم كه با 5 امتیاز مدون در تالار اجتماعات سازمان نظام پزشکی رشت اجرا مي شود، دکتر منیژه تبریزی است و گروه‌های هدف شامل همکاران پزشک عمومی و متخصصان رشته‌های بیهوشی، پزشکی اجتماعی، پزشکی قانونی، طب کار، اورژانس و پزشکی ورزشی هستند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل