انجمن پزشکان عمومی رشت

Rasht General Practitioners’ Association
۲۹ مهر, ۱۳۹۱

گردهمایی دو روزه‌ی انجمن‌های پزشکان عمومی در گیلان

نویسنده: rashtgps - دسته‌ها: اخبار انجمن - برچسب‌ها:

در گردهمایی نمایندگان انجمن‌های پزشکان عمومی سراسر کشور که روزهای ۴ و ۵ آبان در دهکده‌ی ساحلی بندر انزلی برگزار می‌شود، مهم‌ترین مسایل روز انجمن بررسی خواهد شد.

در این گردهمایی که در ادامه‌ی نشست‌های دوره‌ای انجمن‌های پزشکان عمومی کشور و توسط شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان برگزار می‌شود، حدود ۸۰ تن از روسا و نمایندگان انجمن‌های پزشکان عمومی و اعضای جدید هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران (منتخب انتخابات ۲۳ تیر ۹۱) حضور دارند.

مراسم افتتاح گردهمایی ساعت ۹ صبح پنجشنبه چهارم آبان آغاز می‌شود و در ادامه‌ی این روز مهم‌ترین مسایل مربوط به انجمن در قالب چهار کارگروه تخصصی «تشکیلات و توسعه‌ی شعب»، «اطلاع‌رسانی و رسانه‌ها»، «رفاه و اشتغال» و «پزشک خانواده» در دو نشست صبح و عصر بررسی خواهد شد.

صبح جمعه نیز نشست روسا و نمایندگان انجمن‌های پزشکان عمومی با موضوع بررسی وضعیت انجمن پزشکان عمومی ایران در پی سه ماه تاخیر در تایید نتایج انتخابات آن و نیز بحث و بررسی درباره‌ی نتایج به‌دست آمده از کارگروه‌های تخصصی برگزار و پس از رسیدن به تصمیمات مشترک، بیانیه‌ی پایانی گردهمایی تصویب و منتشر خواهد شد.

۱۶ مهر, ۱۳۹۱

کنکاشی بر مواضع پزشکان در برابر نسخه‌ی ۰۲ طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع

نویسنده: Rashtgps 2 - دسته‌ها: مقالات صنفي - برچسب‌ها:

علی‌رغم اعتراضات و انتقادهای گسترده‌ای که از سوی اکثر پزشکان عمومی کشور نسبت به «دستورعمل اجرایی پزشک خانواده و نظام ارجاع-نسخه‌ی ۰۲» ایراد شده است، به‌نظر می‌رسد نکات مبهم و مهمی وجود دارد که تبیین و واکاوی آن می‌تواند در اعلام موضع و تصمیم‌گیری در قبال این طرح کمک شایانی کند؛ باشد که این واکاوی بتواند سبب‌ساز ارتقای حرفه‌ای، اقتصادی، علمی و اجتماعی جامعه‌ی پزشکان به‌ویژه پزشکان عمومی کشور شود. ادامه مطلب…