اخبار انجمن

بازتاب پیروزی ائتلاف فراگیر در خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر طی گفت‌وگویی با دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده، خبر برگزاری انتخابات انجمن پزشکان عمومی را منتشر کرد. متن این خبر بدین شرح است: با حضور بیش از هزار پزشک؛ انتخابات پزشکان عمومی کشور پس از وقفه ۴ ساله برگزار شد انتخابات انجمن پزشکان عمومی کشور پس از وقفه ۴ ساله سرانجام جمعه گذشته با حضور بیش از ۱۱۰۰ پزشک در محل سازمان نظام پزشکی ایران برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات انجمن پزشکان عمومی کشور برای انتخاب اعضای جدید هیئت مدیره انجمن روز جمعه ۲۳ تیر ماه با حضور بیش از هزار نفر از اعضای انجمن پزشکان عمومی در محل ساختمان سازمان نظام پزشکی ایران برگزار شد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

سپاس

همکاران عزیز، اعضای محترم انجمن‌های پزشکان عمومی استان گیلان اگر انجمن‌های استان- به‌گواهی همه‌ی فعالان صنف پزشکی- در مجموعه‌ی انجمن‌های پزشکان عمومی کشور از والاترین و معتبرترین جایگاه برخوردارند، تنها به‌دلیل مسوولیت‌پذیری، انسجام و در نهایت مشارکت و حضور آگاهانه‌ی شما در همه‌ی عرصه‌های حساس صنفی است. انتخابات ۲۳ تیرماه بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

شادباش

 همکاران ارجمند، منتخبان محترم «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران»

انتخاب باشکوه و صددرصدي همه‌ی شما عزیزان به عضویت هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران را شادباش می‌گوییم.

این پیروزی ارزشمند هم بر شما و هم بر يكايك اعضاي انجمن به‌ويژه همکاران گران‌قدری که به‌امید این دگرگوني، رنج سفر از شهرستان‌های مختلف ایران را به‌جان خریدند و با حماسه‌آفرینی خود در انتخابات 23 تيرماه، مسوولیت بزرگ بازپس‌گيري حقوق پزشكان عمومي و اعتلاي جايگاه مادي و معنوي اين قشر فرهيخته را به ‌شما سپردند، فرخنده باد.

انجمن پزشکان عمومی رشت، شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

به‌خاطر یک رای!/ دکتر مسعود جوزی

«بالاخره» انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران هم برگزار شد؛ انتخاباتی که تلخی‌ها و شیرینی‌های خودش را داشت. صد البته برای من چه به‌عنوان عضو ۱۵ ساله‌ی این انجمن که در تمامی این سال‌ها عضو هیات مدیره‌ی یکی از فعال‌ترین شعب آن بوده‌ام و چه به‌عنوان یک سرباز کوچک «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران» که خود را در کنار یکایک اعضای انجمن «پیروز» این انتخابات می‌دانم، شیرینی‌ این روز تاریخی بر تلخی‌هایش می‌چربد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

شادباش

جناب آقای دکتر حمید طهماسبی‌پور عزیز نایب رییس محترم شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان انتخاب شما به عضویت هیات مدیره‌ی انجمن پزشکان عمومی ایران، شیرینی پیروزی شکوهمند و صددرصدی «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران» را به‌کام پزشکان گیلانی دوچندان کرد. این پیروزی ارجمند را شادباش می‌گوییم و به شایستگی بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

پیروزی قاطع ائتلاف فراگیر در انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران

عکس: دکتر نجات الدین دریاباری
عکس: دکتر نجات الدین دریاباری

با حضور پرشکوه و به‌یادماندنی بیش از ۱۱۰۰ همکار پزشک عمومی از سراسر کشور، هر ۱۱ کرسی هیات مدیره و یک کرسی بازرسی انجمن پزشکان عمومی ایران به نامزدهای «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران» رسید. به‌گزارش منبع خبری سایت ائتلاف فراگیر، در مجمع عمومی و انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران که صبح دیروز ۲۳ تیر ۱۳۹۱ برگزار شد، (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

فهرست نامزدهای ائتلاف

این چند اسم و چهره را به‌خاطر بسپارید. این‌ها قهرمانان ما نیستند؛ قهرمان ماییم که با اعتماد به کارنامه‌ی سال‌ها فعالیت صنفی این چند نفر در دفاع از حقوق پزشکان عمومی، می‌خواهیم آن‌ها را به نمایندگی از خود به میدان مناسبات نظام سلامت بفرستیم و تا پایان دوره‌ی سه ساله‌ی بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

پزشک خانواده در شهرهای ما

همایش بررسی دستورالعمل پزشک خانواده‌ي شهری (نسخه‌ی 02) در رشت

گزارش: دكتر الهام شاهرخي

91/4/9. در همایش «پزشک خانواده در شهرهای ما» كه صبح جمعه نهم تیرماه با حضور جمع زیادی از جامعه‌ی پزشکی استان در بیمارستان پورسینای رشت برگزار شد، پزشكان حاضر خواستار عدم شتاب در اجراي طرح پزشک خانواده‌ی شهری تا زمان رفع اشكالات دستورالعمل اجرايي آن شدند. اين همايش با هدف بررسی دستورالعمل پزشک خانواده‌ی شهری (نسخه‌ی 02) با مشاركت شورای‌ هماهنگی‌ انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان، شورای هماهنگی نظام پزشکی‌های گیلان و انجمن داروسازان گیلان برگزار شد و در آن جمعي از نمايندگان صنفي جامعه‌ي پزشكي و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سازمان‌هاي بيمه‌گر استان حضور داشتند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

گزارشی از همایش انجمن پزشکان عمومی استان کرمان و مجریان طرح پزشک خانواده شهری‌ کرمان

با سرباز خسته، شما برنده‌ی هیچ جنگی نخواهید شد!

گزارش: دکتر افشین اسدی

بیش از ۲۰۰ پزشک روی صندلی‌های مخمل صدری نشسته بودند تا سر از نسخه‌ی ۰۲ در آورند. دستان پزشکان عمومی سال‌هاست که با آب پاکی رفیق شده؛ طرح پزشک خانواده‌ی روستایی یا به‌قول خود پزشکان «اجباری»، محدودیت‌های قراردادهای بیمه‌ای، کسورات پشت درهای بسته، ضوابط مبهم به‌مقتضای روز، اقتصاد بیمار سلامت و اقتصاد بیمار بیماران، مطب‌داری پر مشقت، به بازی گرفته نشدن در تصمیم‌گیری‌های کلان و و و چه بگویم، از کجای این پیل پیکر بگویم؟! (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

بیانیه‌ی انجمن‌های عضو ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی دریاره‌ی انتخابات ۲۳ تیرماه انجمن پزشکان عمومی ایران

در فاصله‌ی چهار روز تا برگزاری انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران، انجمن‌های عضو «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران» با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از پزشکان عمومی سراسر کشور به حضور در این انتخابات، آنان را به پشتیبانی از نامزدهای ائتلاف فراگیر فراخواندند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

مکان برگزاری انتخابات ایران اعلام شد: باز هم نظام پزشکی!

در فاصله‌ی یک هفته به انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران، هیات مدیره‌ی انجمن در اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه  در سایت آن قرار گرفت، اعلام کرد این انتخابات در محل سازمان نظام پزشکی برگزار خواهد شد. در این اطلاعیه زمان انتخابات ۹ صبح جمعه ۲۳ تیر اعلام شده است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

پزشکان گیلان منتشر شد (همراه با لینک دانلود)

نخستین شماره‌ی «پزشکان گیلان» (خبرنامه‌ی شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان) منتشر شد. طرح پزشک خانواده‌ی شهری ۰۰۲) و انتخابات پیش روی انجمن پزشکان عمومی موضوع اغلب مقالات و اخبار این شماره است. چنان‌که در شناسنامه‌ی «پزشکان گیلان» آمده است، سردبیر آن دکتر مسعود جوزی است و با همکاری دکتر بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

دکتر قربانی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس: اجرای طرح پزشک خانواده‌ی شهری در گیلان به‌تعویق ‌بیافتد

 عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در جمع پزشکان گیلانی خواستار تعویق اجرای طرح پزشک خانواده‌ی شهری (۰۲) تا زمان رفع مشکلات اجرایی آن شد. به‌گزارش منبع خبری سایت ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی گیلان، دکتر محمدحسین قربانی نماینده‌ی مردم آستانه‌ی اشرفیه روز جمعه ۹ تیر در همایش «پزشک خانواده در شهرهای ما» گفت: «در اولین نطق پیش از دستور خود از وزیر بهداشت خواهم خواست به‌دلیل شرایط خاص استان گیلان و تعداد زیاد پزشکان استان نسبت به جمعیت زیر پوشش، تا هنگام انجام کار کارشناسی ‌بیشتر، اجرای طرح پزشک خانواده‌ی شهری (۰۲) را در این استان متوقف سازد.»

(بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

نمایندگان جامعه‌ی پزشکی: در اجرای پزشک خانواده‌ی شهری شتاب نکنید!

نمایندگان جامعه‌ی پزشکی در نشست مشترک با مسوولان وزارت بهداشت ضمن تاکید بر عدم شتاب در اجرای طرح پزشک خانواده‌ی شهری، بالا بودن سرانه‌ی جمعیت تحت پوشش پزشکان، اشکالات نظام پرداخت و تعرفه‌ی ناکافی سرانه را از جمله مشکلات این طرح برشمردند. به گزارش منبع خبری سایت ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی کشور، در این نشست که سه‌شنبه ۶ تیر ۹۱ به‌دعوت وزارت بهداشت و با حضور نمایندگان شورای‌عالی و مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی در محل این وزارت‌خانه تشکیل شد، (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

بالاخره برگزار می‌شود: انتخابات انجمن ایران ۲۳ تیرماه

انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران بالاخره روز ۲۳ تیر برگزار می‌شود.

بنا به اطلاعیه‌ای که دیروز در سایت انجمن قرار گرفت، این تاریخ پس از نامه‌ی «محترمانه»ی رییس کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت به هیات مدیره‌ی انجمن انتخاب شده است. پیش از این شنیده می شد که هیات مدیره‌ی مرکزی قصد دارد نوبت دوم مجمع عمومی و انتخابات را روز ۳۰ تیر و در حاشیه‌ی همایش بازآموزی پزشکان عمومی برگزار کند.

(بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل