مقالات صنفي

دیدگاه ۳۰ انجمن پزشکان عمومی کشور درباره‌ی نسخه‌ی ۰۲ برنامه‌ی پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری

 ۳۰ شعبه‌ی انجمن پزشکان عمومی از سراسر کشور طی بیانیه‌ای دیدگاه مشترک خود را درباره‌ی نسخه‌ی ۰۲ برنامه‌ی پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری منتشر کردند. در این بیانیه‌ی تحلیلی برنامه‌ی پزشک خانواده در قالب سرفصل‌های «تجارب گذشته»، «ملاحظات حقوقی»، «ملاحظات تشکیلاتی و صنفی»، «ملاحظات اجتماعی و فرهنگی» و «ملاحظات فنی و کارشناسی» نقد و بررسی شده و در پایان پیشنهاد انجمن‌ها مبنی بر «پرهیز از شتاب در مراحل ثبت‌نام و اجرای برنامه»، «بازنگری در دستورالعمل مذکور با همکاری همه‌ی نهادهای تصمیم‌گیر و تاثیرگذار و مجامع صنفی مرتبط» و «لحاظ جایگاه ویژه برای نمایندگان صنفی پزشکان عمومی ایران در حوزه‌ی سیاستگذاری کشوری و استانی» ارایه شده است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

دستورالعمل پزشک خانواده در مناطق شهری (نسخه‌ی ۰۲)

به‌دنبال درخواست همکاران، دستورالعمل برنامه‌ی پزشک خانواده و نظام ارجاع در مناطق شهری (نسخه‌ی ۰۲) که در بهمن ۱۳۹۰ با امضای وزرای بهداشت و رفاه منتشر شد، برای دان‌لود تقدیم می‌شود. ۰۲- Bahman 1390 منتظر نظر شما در مورد مفاد این دستورالعمل هستیم. منبع: سایت ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

۲۸ انجمن در پاسخ به هیات مدیره‌ی مرکزی: انتخابات در دستور جلسه باشد!

۹۱/۳/۱۰- ۲۸ انجمن عضو «ائتلاف فراگیر پزشکان عمومی ایران» در پاسخ به دعوت‌نامه‌ی انجمن مرکزی، خواستار گنجاندن «تعیین زمان و نحوه‌ی برگزاری انتخابات» در دستور کار نشست هیات مدیره‌ی مرکزی با روسای شعب شدند. این در حالی است که در دعوت‌نامه‌ی فوق بدون هیچ گونه اشاره به لغو انتخابات ۲۹ اردیبهشت یا تاریخ جدید انتخابات، تنها دستور جلسه‌ی این نشست که گویا قرار است 26 خرداد برگزار شود، «بحث و تبادل نظر در مورد مسایل جاری انجمن» معین شده است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

نباید از اصلاح ناامید بود/ دکتر عباس کامیابی

  امروزه دغدغه ها و مشکلات پزشکان عمومی به قدری آشکار و نگران کننده است که حتی در سخنان مسئولین ارشد نظام از بی عدالتی روا شده به این قشر به عنوان یکی از معضلات نظام سلامت یاد می شود. اما واقعیت این است که از بیان مسئله تا یافتن راهی برای حل مسئله تعارضات فراوانی خودنمایی می کند. بدیهی است که وقتی از حل مسئله عاجز باشیم و یا اراده ای جمعی برای علاج وجود نداشته باشد، «تاکتیک» جای خود را با «ترفند» تعویض نموده و صورت مسئله، با همدردی عمیق و زوایای تحلیلی فراوان بیان می گردد تا در این سفسطه، ذهن مخاطب مسحور گردیده و مطالبات وی برای چندی دیگر به غفلت سپره شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار اجتماعي

تسلیت به دکتر بخشعلی‌زاده

با تاسف بسيار باخبر شديم آقاي دكتر محمد بخشعلي‌زاده، بازرس محترم انجمن پزشكان عمومي رشت، در فراق پدر بزرگوار خود سوگوار شدند. هيات مديره‌ي انجمن پزشكان عمومي رشت ضمن تسليت صميمانه به اين دوست و همكار گرامي، از همكاران عزيز دعوت مي‌كند در مراسم سومين روز درگذشت آن شادروان كه از ساعت 4 تا 5 و 30 دقيقه‌ي عصر پنج‌شنبه 11 خرداد در مسجدالنبي رشت (خ بيستون، كوچه‌ي صفاري، پارك نيك‌مرام) برگزار مي‌شود، (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل