اخبار اجتماعي

نوروزتان پیروز

برآمد باد صبح و بوی نوروز به کام دوستان و بخت پیروز مبارک بادت این سال و همه سال همایون بادت این روز و همه روز نوروز، بهار نو و آغاز سال ۱۳۹۱ خورشیدی بر ملت بزرگ ایران و پارسی‌زبانان و آریایی تباران سراسر جهان به‌ویژه همکاران عزیز جامعه‌ی پزشکی بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

بخش خصوصی و اقتصاد بازار آزاد در پزشکی و سلامت (بخش دوم)/ دکتر شهرام آروین

من در رقابت با هیچ‌کس جز خودم نمی‌باشم، هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده‌ام . . . "بیل گیتس" آنچه گذشت... در بخش اول مقاله به تعريف کلي از دو نوع پزشکي دولتي و  پزشکي بخش خصوصي بر اساس اقتصاد بازار و مقايسه آن در سيستم بيماري محور و سلامت محور پرداخته شد. همچنين به نقص بازار در عرصه سلامت و راهکار برون‌رفت از آن اشاره‌اي گذرا شد و اکنون ادامه آن در اين بخش ارائه مي‌شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

پزشک امین هم عاقبت به‌خیر نشد/ دکتر مسعود جوزی

حالا كه به اين‌جا رسيده‌ايم و «طبل توفان از نوا» و «آب‌‌ها از آسيا» افتاده است، بايد اعتراف كنم هرگز دلم نمي‌خواست براي فرجام طرح «پزشك امين» چنين تيتري بزنم. الان هم اگر مي‌شد با علايم نوشتاري بار عاطفي به اين تيتر افزود، مسلماً چيزي از جنس تاثر و تحسر بود نه ذوق‌زدگي كه فرضاً يك سازمان دولتي يا نيمه‌دولتي زمين خورده است؛ اگرچه اين زمين خوردن در به كرسي نشاندن طرحي باشد كه البته كاستي‌هاي بسيار داشت و بدون هماهنگي با هيچ‌كجا، پله‌هاي اجرا را دو تا يكي بالا مي‌رفت. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل