مقالات صنفي

بخش خصوصی و اقتصاد بازار آزاد در پزشکی و سلامت(قسمت اول)/ دکتر شهرام آروین

آدمي پول را اختراع کرد و از آن زمان چيزهاي بسيار زيادي را کشف و اختراع کرد! دولتها همواره تلاش کرده‌اند نقش اصلي را در ارتقاي خدمات پزشکي و سلامت و همگاني کردن آن بر عهده بگيرند و بگونه‌اي در اين زمينه برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري مي‌نمايند که در عرصه‌ي داخلي و مقياس بين‌المللي بتوانند همه‌ي لايه‌هاي اجتماعي و اقتصادي جامعه‌ي خود را با کمترين هزينه، از با کيفيت‌ترين خدمات پزشکي برخوردار کنند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

خانواده‌ی «معین» و «امین»/ دکتر حمید طهماسبی‌پور

در جهان امروز سازمان‌هاي بيمه‌گر علاوه بر پرداخت حق بازنشستگي، از كار افتادگي، خسارت و... پرداخت هزينه‌ي درمان بيمه‌شدگان خود را نيز به‌عهده دارند، بنابراين تلاش مي‌كنند متناسب با حق بيمه‌ي دريافتي، مناسب‌ترين خدمات درماني را خريداري كنند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

پزشک امین در گیلان چه می‌کند؟/ دکتر مسعود جوزی

اين گزارش بار اول به‌عنوان خلاصه‌اي از روزشمار اجراي طرح «پزشك امين» در استان گيلان براي ماهنامه‌ي «اخبار سلامت و پزشكي» تهران نوشته شد، سپس در «پزشكان گيل» منتشر شد و اينك با افزودن پي‌نوشتي شامل آخرين اخبار مربوط به اين طرح به شما تقديم مي‌شود. اميد كه مرور اين تاريخچه‌ي 80 روزه به شناخت دقيق‌تر اين طرح و در پيش گرفتن بهترين راه براي مواجهه با آن كمك كند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

گزارشی کوتاه از همایش «پزشک امین در گیلان»

۹۰/۱1/1، سایت انجمن پزشکان عمومی رشت: آن دسته از درخواست‌هاي پزشكان عمومي گيلان كه طي سه ماه مذاكره بر سر اجراي طرح «پزشك امين» مورد قبول سازمان تامين اجتماعي قرار گرفته، كف مطالبات پزشكان عمومي براي شركت در هر طرح درماني مشابه است و در صورت تداوم انسجام و همدلي جامعه‌ي پزشكي عمومي، از اين پس هيچ طرحي در نظام سلامت بدون توجه به شان و حقوق مادي و معنوي اين جامعه امكان اجرا نخواهد داشت.

جمله‌ي فوق كه به‌دفعات از سوي نمايندگان شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان در همایش «پزشک امین در گیلان: چالش‌ها، پیامدها، راهکارها» بر زبان آمد، چكيده‌ي همايش سه ساعته‌اي بود كه صبح ديروز با حضور پرشكوه جامعه‌ي پزشكي از جمله اعضاي هيات مديره‌ي سازمان‌هاي نظام پزشكي و انجمن‌هاي صنفي استان و رييس و معاونان دانشگاه علوم پزشكي گيلان در تالار اجتماعات بیمارستان پورسینای رشت برگزار شد.

(بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل