اخبار صنفي

مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی ایران: ۵ آبان‌

مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی ایران به‌منظور انتخاب هیات مدیره‌ی جدید روز پنج‌شنبه، پنجم آبانماه 1390 در آمفی تئاتر دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار خواهد شد. بر اساس آگهی که در تاریخ 21 مهر ماه در سایت انجمن درج شد، این مراسم از ساعت 10 صبح در دانشکده‌ی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
گفت و گو

دکتر جمشید خانقینی: مردم رشت و فرهنگ‌‌شان را دوست دارم/ گفت‌وگو: دکتر رقیه حج‌فروش

خوب یادم هست؛ دبیرستانی بودم که سخت بیمار شدم. پزشک خانوادگی ما برایم دارو تجویز کرد اما آخر شب ديدم نمی‌‌توانم زمین را نگاه کنم و ناگهان گردنم هم به یک‌ طرف کج شد. باقی قضایا را که به‌یاد می‌آورم تجربه‌ی وحشتناک عارضه‌ی دارویی (دیستونی حاد)، فریادهای نگران مادر و عجله‌ی پدر در رساندنم به مطب شبانه‌روزی دکتر خانقینی بود. احساس ترسم از مرگ یا باقی ماندن همیشگی به‌همان حال ادامه داشت تا این‌که (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

گزارش عملکرد کمیته‌ی علمی انجمن پزشکان عمومی رشت/ بازآموزی در انجمن:کامیابی‌ها و چالش‌ها/ دکتر سونیا معصومی

همه‌ي پزشكان براي دريافت پروانه و تمديد آن نياز به گذراندن دوره‌هاي باز‌آموزي و دريافت امتياز دارند. برگزاري اين دوره‌ها هم مشكلات خاص خود را دارد: انتخاب دبير علمي، تعيين سرفصل‌ها، تعيين زمان و مكان برگزاري و... . دبيران علمي هم مشكلاتي مثل انتخاب اعضاي هيات علمي براي سخنراني، هماهنگ كردن زمان سخنراني و پيگيري آن دارند و در نهايت سخنرانان بايد مطالب آموزشي مورد نظر را تهيه و ارايه كنند و با همه‌ي اين تلاش‌هاست كه يك برنامه‌ي بازآموزي برگزار مي‌شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

نگاهی اجمالی به عملکرد انجمن پزشکان عمومی رشت/ دکتر آنه‌محمد دوگونچی

در خرداد 87 انتخابات انجمن پزشکان عمومی رشت برگزار شد. از مدت‌ها پيش در بدنه‌ي جامعه‌ي پزشکان عمومی نیاز به تحول و حرکتی نو احساس می‌شد؛ بر همین اساس گروه دیگری از فعالان صنفی نامزد شدند و انتخاباتی برگزار شد که به‌جرات می‌توان گفت بی‌سابقه بود. قبلاً بار‌ها پیش می‌آمد تعداد شرکت‌کنندگان به حد نصاب نمی‌رسید و انتخابات تجدید می‌شد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
گفت و گو

دکتر فاطمه محیطی اصلی: اصل اول معنویت است/ گفت‌وگو: فرشته جوزی

[caption id="attachment_2606" align="alignleft" width="300" caption="عکس: مهراب جوزی"][/caption]

هر ساله خانم دكترها در ميان پزشكان نمونه‌ي برگزيده‌ي انجمن پزشكان عمومي رشت جايگاهي ويژه دارند. پزشك نمونه‌ي امسال 25 سال مسووليت يكي از بزرگ‌ترين مراكز بهداشتي- درماني رشت را برعهده داشته و علاوه بر آن دستي نيز در ادبيات دارد و اشعاري از او در مطبوعات پزشكي استان منتشر شده است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل