مقالات صنفي

تعرفه‌های ۹۰/ دکتر عزت‌اله گل‌علیزاده

پس از ماه‌ها بحث و اظهارنظر مختلف در خصوص مزايا و مضرات لغو اختيارات سازمان نظام پزشكي در تعيين تعرفه‌ي بخش خصوصي در قانون برنامه‌ي پنجم توسعه و تاثير آن در جامعه و نظام سلامت كشور، نهايتاً دولت در تاريخ 28/3/1390 نسبت به اعلام اين تعرفه اقدام نمود. موافقان، كاهش سهم پرداختي از جيب مردم (OOP) و نظارت بهتر و بيشتر بر رعايت تعرفه‌ها از سوي جامعه‌ي پزشكي را از مزاياي آن دانسته و بر تصويب آن اصرار داشتند و از ديگرسو مخالفان، عدم پايبندي دولت به تعيين تعرفه‌ي واقعي و در نتيجه تحميل پرداخت اجباري سوبسيد درمان از جيب پزشكان را كه اتفاقاً سابقه‌ي تاريخي نيز داشته- اشاره به بند ۸ ماده‌ي يك قانون بيمه‌ي همگاني كشور مصوب سال ۱۳۷۲- را يادآوري نموده و پيامدهاي احتمالي آن را هشدار دادند. حال با ابلاغ تعرفه‌ها از سوي دولت سوالاتي مطرح است (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
سمينارها (آموزش مداوم و...)

۲ بازآموزی مدون در انجمن پزشکان عمومی رشت

انجمن پزشکان عمومی رشت با همكاري دانشگاه علوم پزشكي گيلان و سازمان نظام پزشكي رشت در دو هفته‌ي آينده دو برنامه‌ي بازآموزی مدون برگزار مي‌كند: برنامه‌ي مدون کودکان 8 در تاریخ 90/4/23 برنامه‌ي مدون داخلی 2 در تاریخ 90/4/30 همکاران محترم براي ثبت‌نام باید به بخش گيلان در سامانه یک‌پارچه‌ي آموزش مداوم کل کشور (نشاني زير) مراجعه كنند: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی اعلام شد

تعرفه‌ي دولتي براي بخش خصوصي پزشكان گيل، 1/4/90: سه ماه پس از آغاز سال 90، هيات وزيران تعرفه‌هاي خدمات تشخيصي و درماني بخش‌هاي خصوصي و دولتي امسال را اعلام كرد. از زمان تصويب قانون جديد نظام پزشكي در سال 1383 كه تعيين تعرفه‌هاي خدمات تشخيصي و درماني بخش خصوصي به سازمان نظام پزشكي واگذار شد، اين نخستين بار است كه بر اساس لايحه‌ي دولت در قانون برنامه‌ي پنج‌ساله و تصويب مجلس، اين حق به‌طور قانوني به دولت واگذار شده است. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
سمينارها (آموزش مداوم و...)

همایش مدون پزشکان عمومی در نوشهر

انجمن پزشکان عمومی رشت: همایش مدون پزشکان عمومی از تاریخ 23 تا 25 تیر ماه 1390 طی سه روز و در دو نوبت صبح و عصر در نوشهر برگزار خواهد شد. این همایش که ویژه‌ی پزشکان عمومی است روزانه در دو شيفت برگزار می‌شود و هر شيفت برنامه در صبح يا عصر به‌صورت مستقل 5 امتیاز مدون دارد (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل