اخبار صنفي

جامعه‌ی پزشکی، مسلح شوید!

89/4/27. با پيگيري‌ سازمان نظام پزشكي رشت و موافقت فرماندهي انتظامي استان گيلان، توزيع تجهيزات دفاع شخصي در گروه‌هاي پزشكي به اين سازمان واگذار شد. بنا بر اعلام دبيرخانه‌ي نظام پزشكي رشت، همكاراني كه قصد دريافت اسپر‌ي دفاع شخصي و شوكر الكتريكي دارند، لطفاً به آقاي جمال موسوي در اين سازمان (تلفن: 4230932) مراجعه فرمايند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

نگاهی به گزارش مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی ایران/ دکتر بهمن مشفقی

موضوع جایگاه و مقام و منزلت جامعه‌ی شریف پزشکی و پزشکان سال‌هاست که به حاشیه رانده شده و متاسفانه آن‌طور که باید به اهمیت مساله پی برده نشده است! گزارش دوست و همکار عزیز ما، آقای دکتر مهران قسمتی‌زاده، در شماره‌ي ۸۰ ماهنامه‌ي «پزشکان گیل» آن‌چنان تاسف‌برانگیز است که بی‌خیال‌ترین عضو جامعه‌ي شریف پزشکی را وادار به فکر کردن و چاره‌اندیشی می‌كند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

نگاهی گذرا به تفاهم‌نامه‌ی خوداظهاری مالیات عملکرد سال ۱۳۸۸/ دکتر محمدکاظم پورکاظمی

تفاهم‌نامه‌ي خوداظهاري ماليات عملكرد سال 1388 در تاريخ 89/4/16 در 15 بند و دو جدول بين سازمان امور مالياتي و سازمان نظام پزشكي كشور تنظيم شده است. اساس تفاهم به‌عمل آمده براي عملكرد سال 1388، ماليات قطعي شده‌ي عملكرد سال 1387 است تا با اعمال درصد افزايش توافق شده در جداول تنظيمي، ماليات قطعي سال 1388 معين گردد. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

گزارشی از مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی ایران/ تهران همان ایران است؟

گزارش: دكتر مهران قسمتي‌زاده تالار ابن‌سيناي دانشگاه علوم پزشكي تهران ساعت 10 صبح بيستم خرداد 89 شاهد برگزاري مجمع عمومي فوق‌العاده‌ي انجمن پزشكان عمومي ايران بود. اين مجمع پس از 5 سال از برگزاري مجمع پيشين انجمن (22 ارديبهشت 84) بر اساس دستور جلسه‌ي منتشر شده از سوي هيات مديره،‌ به‌منظور ايجاد تغييرات در اساسنامه‌ي انجمن تشكيل شده بود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات علمي

کمبود G6PD و فاویسم/ دکتر حسن رخشاد

Glucose-6-phosphate dehydrogenase يا G6PD آنزيمي است كه گلبول قرمز را از آسيب اكسيداتيو داخل سلولي هموگلوبين محافظت ميكند. در حالت طبيعي وقتي گلبول قرمز با داروها يا سموم توليدكنندهي راديكال اكسيژن مواجه ميشود، فعاليت اين آنزيم تا چند برابر افزايش مييابد و با افزايش توليد گلوتاتيون، از تخريب هموگلوبين و غشاي گلبول قرمز توسط مواد اكسيدان جلوگيري ميكند. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات صنفي

پزشکان عمومی و ارتقای حرفه‌ای/دکتر حمید طهماسبی پور

در سال‌هاي اخير دستگاه‌های رنگارنگ مداخله‌گر در امور درمان و بهداشت جامعه، قوانين و مقررات متعددي را به‌صورت آيين‌نامه و بخش‌نامه روانه‌ي مطب‌ها و مراكز درماني پزشكان عمومي مي‌کنند که البته تمامي آن‌ها بدون استثنا در جهت محدود كردن و تنگ كردن عرصه بر پزشكان عمومي است (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل