سمينارها (آموزش مداوم و...)

کنفرانس آنفلوانزای نوع A

کنفرانس یک‌روزه‌ی آنفلوانزای نوع A پنج‌شنبه ۸۸/۶/۲۶ در سالن اجتماعات بیمارستان پورسینای رشت برگزار می‌شود. بنا بر نامه‌ی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پیرو بخشنامه‌ی وزیر بهداشت و نامه‌ی مدیر کل آموزش مداوم جامعه‌ی پزشکی، این کنفرانس باید برای کلیه‌ی مشمولین قانون آموزش مداوم (پزشکان) اجرا شود و پذیرش بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
سمينارها (آموزش مداوم و...)

بازآموزی‌ها در سایت دانشگاه

برنامه‌های در دست اجرای دفتر آموزش مداوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان (مدون، کنفرانس و سمینار) از هفتم شهریورماه در سایت این دانشگاه قرار دارد. برای اطلاع از این برنامه‌ها به نشانی http://www.cme.gums.ac.ir/ مراجعه کنید. بنا بر نامه‌ی معاونت آموزشی دانشگاه، همکاران پزشک عمومی همچنین می‌توانند در این سایت برای برنامه‌های بیشتر بخوانید...

توسط rashtgps، قبل
اخبار صنفي

پزشک خانواده: چالش‌ها، راهکارها

سازمان نظام پزشكي چالوس همايش يك‌روزه‌ي «پزشك خانواده: چالش‌ها، راهكارها» را برگزار مي‌كند.
اين همايش با حضور مسوولان و دست‌اندركاران اجراي طرح پزشك خانواده روز پنجشنبه 88/9/19 برگزار خواهد شد و مهلت ارسال مقالات 88/8/30 است. مقالات پس از بررسي‌هاي لازم به‌صورت سخنراني يا پوستر ارايه خواهد شد و پانلي هم با حضور مسوولان و نمايندگان پزشكان خانواده برگزار مي‌شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات اجتماعي

گفت‌وگو با پزشک نمونه‌ای که معرفی نشد: دکتر انوش برزیگر، استاد گروه قلب دانشگاه

0013دكتر انوش برزيگر عناوين و مناصب صنفي و علمي مهم و پرشماري داشته است و دارد: از نايب رييسي و عضويت در شوراي‌عالي نظام پزشكي تا نايب رييسي و عضويت در هيات مديره‌ي انجمن متخصصين داخلي و فرهنگستان علوم پزشكي و هيات ممتحنه‌ي بورد تخصصي و... كه اگر به هر يك از اين ها مي‌خواستيم فقط يك سرك بكشيم، الان به‌جاي يك گفت‌وگوي چند صفحه‌اي بايد يك كتاب تقديم‌تان مي‌كرديم.

(بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار انجمن

دکتر حمید جعفری صیادی: فکر می‌کردم به پزشک عمومی نیاز دارند

0011تا پيش از اين‌كه تصميم بر عدم برگزاري جشن روز پزشك در نظام پزشكي رشت گرفته شود، تمامي مراحل پيشين برگزاري اين جشن انجام شده بود از جمله انتخاب پزشكان نمونه از سوي انجمن‌ها و انتخاب نهايي از سوي هيات مديره‌ي نظام پزشكي رشت. انجمن پزشكان عمومي رشت امسال دكتر حميد جعفري صيادي و دكتر مرضيه مصدقي را به‌عنوان پزشكان نمونه‌ي سال 88 خود معرفي كرد و نظام پزشكي نيز ضمن تاييد اين دو انتخاب، دكتر جعفري صيادي را به‌عنوان يكي از سه پزشكي كه براي تقدير به نظام پزشكي مركزي معرفي مي‌شوند برگزيد. ولي در نهايت با لغو مراسم روز پزشك امسال، قرار است تقدير از اين دو پزشك- و 7 همكار نمونه‌ي ديگر نظام پزشكي- به مراسم سال آينده موكول شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات علمي

مولتیپل اسکلروزیس (MS)/ دکتر میرصفا اسدی‌نژاد، دکتر محمدعلی فهیمی

myelin3مولتيپل اسكلروزيس (Multiple Sclerosis: MS) بيماري مزمن و ناتوان‌كننده‌ي دستگاه عصبي يعني مغز و نخاع است. اين بيماري خودايمني است و در آن دستگاه ايمني بدن عليه قسمت ميلين حمله‌ور مي‌شود. آنتي‌بادي و گلبول‌هاي سفيد ميلين را كه پوشش چربي فيبرهاي عصبي در مغز و نخاع است، تخريب مي‌كنند و در نهايت بافت فيبر عصبي نيز صدمه مي‌بيند. در نتيجه در محل صدمه اسكار به‌وجود مي‌آيد و عمل هدايت عصبي در محل صدمه كاهش مي‌يابد يا از بين مي‌رود و ضعف حركتي، اختلال تعادل و اختلال حسي يا بينايي ايجاد مي‌شود. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار اجتماعي

یاد بهزاد در دومین سال‌روز درگذشت استاد

0010ظهر امروز دكتر محمود بهزاد پذيراي دوستداراني بود كه در دومين سالروز درگذشت استاد بر مزارش واقع در آرامگاه سليمانداراب رشت گرد آمده بودند. در اين مراسم فريدون نوزاد و جعفر خمامي‌زاده از اهالي فرهنگ عضو انجمن مهرورزان گيل و از دوستان قديمي دكتر بهزاد شرح كوتاهي از زندگي و خاطراتي از او را به حاضران تقديم كردند و دكتر حميد علاف خيري نيز به نمايندگي از انجمن داروسازان گيلان درباره‌ي استاد و جايگاهش در انجمن سخن گفت. (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
مقالات علمي

ناخن‌های شیاردار در آرتریت روماتوئید/ دکتر حمید نوروزی

009مقدمه: پس از انتشار مقاله‌ي «ناخن‌هاي شياردار»، يكي از خوانندگان به نام آزاد پرسش زير را مطرح كرد: خیلی ممنون از مطالب مفید شما. من مبتلا به بیماری آرتریت روماتوئید هسنم ناخنهای شیاری دارم . یک سال تحت درمانم ولی مداوا نشدم .نظر شما در این باره چیست؟ در پاسخ، دكتر نوروزي يادداشت زير را فرستادند كه براي استفاده‌ي ساير علاقه‌مندان به‌صورت مقاله‌ي جداگانه‌اي تقديم مي‌كنيم: (بیشتر…)

توسط rashtgps، قبل
اخبار اجتماعي

روز پزشک خجسته باد

زادروز شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا روز قدردانی از دستانی است که شفا می‌بخشند. این روز فرخنده بر دستان شفابخش جامعه‌ی پزشکی ایران‌زمین، به‌ویژه همکاران سخت‌کوش و فرهیخته‌ی پزشک عمومی خجسته باد! انجمن پزشکان عمومی رشت

توسط rashtgps، قبل